Dot.: Żegnajcie, save'y z Origin Cloud (ok. 45h ME:A) - ku przestrodze.

autor: Werballdress
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Żegnajcie, save'y z Origin Cloud (ok. 45h ME:A) - ku przestrodze.

[ Edytowane ]
★ Novice

Otóż sprawa się ma tak.

 

Tydzień temu musiałem oddać kompa w serwis, bo zaczęły się pojawiać jakieś artefakty na monitorze. Przed oddaniem go włączyłem usługę przechowywania save'ów na chmurze. Wywaliło błąd że są save'y lokalne a na chmurze i dało mi wybór aby usunąć te lokalne albo przesłać lokalne do chmury, oczywiście wybrałem opcję numer 2. Save'y się przesłały, potwierdził to częściowo wypełniony pomarańczowy paseczek w karcie "zapisy w chmurze" czy jakoś tak. Sprawdzałem to kilka razy, serio.

 

Fast forward do dnia dzisiejszego, kiedy to odebrałem kompa z serwisu. W serwisie musieli zrobić format oraz wgrać na świeżo instalację Win10. Kiedy zainstalowałem w domu Origina, moim oczom ukazał się pasek (w zakładce właściwości gry) odnośnie zapisu w chmurze: "-0.00kb / 1.00 gb". Świetnie, pomyślałem, odpaliłem grę bo myślałem, że save'y się zaczytają przy pierwszym uruchomieniu (wywali błąd zgodności danych lokalnych i chmury), lecz tak się nie stało. Podobna sytuacja jest zarówno z ME:A, w której byłem na 45 godzinie rozgrywki, jak i w Battlefield 1 i FIFA 17.

 

Po trzykrotnym, łącznie godzinnym (!!!) połączeniu z supportem Origin, dowiedziałem się, że nic nie mogą zrobić i jedyne co mogą mi zaoferować to jedną z gier z listy tytułów sprzed co najmniej 6 lat (Dead Space 2, Mass Effect 2, NFS:MW). Kompletne nieporozumienie, tym bardziej biorąc pod uwagę wartość tytułu o którym mowa i fakt, iż większość z tych gier mam już w swojej bibliotece.

 

Podobna sytuacja miała miejsce gdy napisałem na amerykańskim czacie. To jak mnie tam potraktowano zakrawa o parodię. W dużym skrócie "trzaśnięto mi słuchawką". W załączeniu przesyłam Wam skrypt z rozmowy (inglisz only).

 

Podsumowując, kupiłem grę za ponad 250 zł w której aż kipi od bugów, używałem ich software'u zgodnie z przeznaczeniem i wymaganiami użytkowania. Utraciłem prawie 2 pełne doby rozgrywki, której nie odzyskam, a jedyną rekompensatę jaką mi zaproponowano to DEAD SPACE 2 z 2011 roku, który notabene kupiłem też na platformie Origin.

 

Dodam tylko że jestem na Originie od samego początku, jest to moje drugie konto, gdyż pierwsze zostało przejęte przez niepożądaną osobę i EA podobnie jak teraz, nic nie mogło z tym zrobić. Wydałem łącznie na ich zasyfione produkty kilka tysiaków. Nie przechwalam się, pokazuję skalę problemu.

 

Brawo EA, udało Wam się skutecznie zrazić do siebie jednego z wierniejszych klientów. Będę wklejał tę wiadomość gdzie się tylko da, żeby może chociaż jedna osoba pomyślała zanim zostanie Waszym klientem i wyda na Was chociażby złotówkę. Dla wszystkich - ku przestrodze - róbcie backupy, bo kiedy ten chmurowy syf odmówi im posłuszeństwa, to będą się wypierać wszystkiego i zostaniecie kompletnie bez wsparcia ani jakiejkolwiek sensownej formy rekompensaty.

 

Szczęść Boże.

Wiadomość 1 z 7 (2 731 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Żegnajcie, save'y z Origin Cloud (ok. 45h ME:A) - ku przestrodze.

Community Manager (retired)

Witaj @kedziatoke

 

Ogromnie przykro mi z powodu sytuacji, w której się znalazłeś. Oczywiście nie chcę pozostawić Cię bez dalszego wsparcia z naszej strony, jednak z uwagi na charakter sprawy, pozwól że wyjaśnię wszystko w prywatnej wiadomości.

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 2 z 7 (2 613 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Żegnajcie, save'y z Origin Cloud (ok. 45h ME:A) - ku przestrodze.

★ Novice

Dziękuję za odpowiedź. Czekam zatem na działania wspomniane we wiadomości prywatnej.

Wiadomość 3 z 7 (2 606 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Żegnajcie, save'y z Origin Cloud (ok. 45h ME:A) - ku przestrodze.

★★★ Newbie

Czy coś się zmieniło w tej sprawie ? mam podobny problem 90h w andromedzie przepadło, jest sens pisać do wsparcia ?

Wiadomość 4 z 7 (2 146 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Żegnajcie, save'y z Origin Cloud (ok. 45h ME:A) - ku przestrodze.

★★★ Newbie

Mam podobny problem, czy mogę liczyć na pomoc? czy zapisy gry  przepadły ?

Wiadomość 5 z 7 (2 140 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Żegnajcie, save'y z Origin Cloud (ok. 45h ME:A) - ku przestrodze.

★★★★ Novice
EA i ich wsparcie/pomoc zwłaszcza z grami , które już nie mają dla nich znaczenia tak jak ma to miejsce z ME:A to jedno wielka porażka i tylko w skrajnych przypadkach możemy liczyć na rozwiazanie problemu
Wiadomość 6 z 7 (1 953 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Żegnajcie, save'y z Origin Cloud (ok. 45h ME:A) - ku przestrodze.

★★★ Newbie

NIc się nie zmieniło w tym temacie.
*-wy cloud ----- > *-wa obsługa klienta + odwieczne problemy z transferem, zapisywaniem, synchronizacją ..... po prostu nie mają się z czym porównywać do STEAM-a
Jeszcze lata świetlne im do niego. Opinia negatywna. Rezygnuję z tego syfu

Wiadomość 7 z 7 (1 866 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem