Dot.: Zacinanie się gry.

autor: Najjssss
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Zacinanie się gry na początku meczu

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Od dłuższego czasu mam problem w Apex Legends. Gdy zaczynam mecz wszystko sie zacina na. Postacie sie teleportuja i przeskakuja co 1 sec. Nie mam spadków fps ani pingu. W jednym meczu jest ok,a w kolejnych 3 juz zaczynają się lagi. Może ktoś pomóc bo EA pewnie zignoruje.

Wiadomość 1 z 7 (856 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Zacinanie się gry na początku meczu

Community Manager

Jeśli macie pewność, że Wasze połączenie jest w odpowiedni sposób zoptymalizowane, to będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość, bo zapewne dotknął Was problem, który Studio Respawn poruszyło w swoim ostatnim blogu: 

 

Wolne działanie serwerów na początku meczu

  • Do tej pory ustaliliśmy, że dotyka to niektórych centrów danych bardziej niż innych, zdarza się na różnych konfiguracjach serwerów i zdaje się nie wpływać na kilka serwerów działających na tej samej maszynie. Innymi słowy, nie chodzi o to, że maszyna jest przeciążona i wszystko, co na niej działa, działa wolno – to tylko pojedynczy przypadek na danej maszynie, który zdaje się zużywać więcej zasobów niż inne. Próbujemy ustalić, co dokładnie się dzieje, a następnie dotrzeć do źródła problemu. Ma to dla nas najwyższy priorytet i będziemy was informować o postępach na bieżąco.

Więcej informacji na temat planów związanych z Apex Legends, oraz pracach nad poprawkami znajdziecie TUTAJ

 

Oznaczę moją odpowiedź jako rozwiązanie dla lepszej widoczności. Jeśli pojawią się dodatkowe informacje w tym temacie zaktualizuję mój wpis.

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 7 (753 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Zacinanie się gry.

witaj

 

Ja podczas swoich rozgrywek z niczym takim sie nie spotykam, a gram na 2 różnych PC (mocniejszy i słabszy) sprawdz swoje połączenie czy grasz po kablu czy wifi?

Wiadomość 2 z 7 (835 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Zacinanie się gry.

★★★ Novice

Gram na kablu. Skoków pingu nie mam,internet stabilny.Dziwi mnie to, że gdy zaczynam mecz sie zacina a 30 sec pozniej gdy rozpoczynam kolejny wszystko jest ok.

Wiadomość 3 z 7 (822 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Zacinanie się gry.

★★★★★ Novice
podobnie
Wiadomość 4 z 7 (809 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zacinanie się gry w pierwszej minucie rozgrywki

★★ Novice

Witam, mam problem jak w temacie tzn .

Przy rozpoczęciu rozgrywki występują zacięcia/lagi ( po prostu przeskoki w grze) trwa to jakies 40s do minuty i potem gra się uspokaja.

Komputer spełnia wymagania gry ponieważ spadek fps jest na poziomie 60 a ping mam około 35 - 50. 

Jest jakieś rozwiązanie?

 

Specyfikacje komputera:

Palit GeForce GTX 1050 Ti StormX 4GB GDDR5 128bit

AMD Ryzen 5 1600, 3,4 GHz AM4

Asus Płyta główna Prime B350-PLUS AM4 B350 4DDR4

SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x4 GB,3000MHz, CL15 

 

Wiadomość 5 z 7 (779 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Zacinanie się gry w pierwszej minucie rozgrywki

★★ Novice

I jak ? Ma ktoś jakiś pomysł? to są czynności jakie robiłem aby to poprawić:

- ustawienia nvidia pod wydajność w aplikacji APEX

- ustawienie portów na routerze

- odpalanie przez administratora

- naprawa aplikacji przez origin

- różne ustawienia w grze ( APEX) od najmniejszy i wyżej..

- ustawienie karty dedykowanej

- zmiana serwerów w grze

 

Wiadomość 6 z 7 (767 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Zacinanie się gry na początku meczu

Community Manager

Jeśli macie pewność, że Wasze połączenie jest w odpowiedni sposób zoptymalizowane, to będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość, bo zapewne dotknął Was problem, który Studio Respawn poruszyło w swoim ostatnim blogu: 

 

Wolne działanie serwerów na początku meczu

  • Do tej pory ustaliliśmy, że dotyka to niektórych centrów danych bardziej niż innych, zdarza się na różnych konfiguracjach serwerów i zdaje się nie wpływać na kilka serwerów działających na tej samej maszynie. Innymi słowy, nie chodzi o to, że maszyna jest przeciążona i wszystko, co na niej działa, działa wolno – to tylko pojedynczy przypadek na danej maszynie, który zdaje się zużywać więcej zasobów niż inne. Próbujemy ustalić, co dokładnie się dzieje, a następnie dotrzeć do źródła problemu. Ma to dla nas najwyższy priorytet i będziemy was informować o postępach na bieżąco.

Więcej informacji na temat planów związanych z Apex Legends, oraz pracach nad poprawkami znajdziecie TUTAJ

 

Oznaczę moją odpowiedź jako rozwiązanie dla lepszej widoczności. Jeśli pojawią się dodatkowe informacje w tym temacie zaktualizuję mój wpis.

Wiadomość 7 z 7 (754 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem