Xbox gra się wyłącza

autor: Bulwiatko
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Xbox gra się wyłącza

★ Apprentice

The Sims 4 wyłącza się. Najpierw tylko podczas podróży na festiwale, potem przy próbie innych podróży, a teraz nawet w trybie budowania lub przy próbie zapisu gry. Kłopot z The Sims łączyłam z ostatnią aktualizacją, ale teraz zaczęłam w to wątpić, bo problem narasta. Jak to rozwiązać?

Wiadomość 1 z 18 (1 210 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Xbox gra się wyłącza

Hero (Retired)
@Bulwiatko

Niestety EA wciąż pracuje aby rozwiazac ten problem. Dotknęło to graczy na wszystkich konsolach tak samo na Xbox jak i na PS4.
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-Consoles/Open-XB1-Crashing-during-travel-save-the-game-in...
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-Consoles/PS4-Game-crashing-after-December-update/m-p/9083...
Na dzis oprocz znanych rad typu zresetowanie konsoli - odlączasz konsolę z pradu na 5 minut i potem ja wlaczasz oraz reinstalacji gry jest tylko jedna rada dodatkowa. - mozesz spróbowac usunąć auto save consoli i pozwolic by ta wygenerowała nowy.
Dobrze tez wejsc w ten link który dotyczy Xbox i kliknąć ME TOO na pierwszym poście a jesli czujesz sie na silach dodac w tym temacie własny post - mozesz posluzyc sie tłumaczem Googla.
Trudnosc polega na tym ze tylko gracze na PS4 moga udostepnic swoje sejfy EA o co blaga SimGuru Nick na Twitterze,
https://twitter.com/SimGuruNick/status/1278462191314718720
Jak zawsze zrobi to tylko niewielki procent graczy wiec EA ma niewiele tych sejfów w ktorych mogłaby poszukac przyczyny tego zjawiska. Gracze na Xbox niestety nie mają opcji udostępniania swoich plików sejfów.
W każdym razie EA zna ten problem i miejmy nadzieje ze szybko go rozwiaże.

Nie jestem pracownikiem EA
Wiadomość 2 z 18 (1 185 wyświetleń)

Re: Xbox gra się wyłącza

★ Apprentice

Dziękuję za informację. 

Wiadomość 3 z 18 (1 163 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Xbox gra się wyłącza

Hero (Retired)
@Bulwiatko

Dzisiejsza aktualizacja powinna naprawic twoj problem
https://twitter.com/SimGuruNick/status/1280912226950373376
Wiadomość 4 z 18 (1 094 wyświetleń)

Re: Xbox gra się wyłącza

[ Edytowane ]
★ Apprentice

 

 

@kreatora

Sprawdziłam i ostatni save z 2.07 przy próbie uruchomienia w trybie życia wywala z gry. Gdy wybrałam opcję edytowania tej parceli, zmieniłam dom na inny, nie robiony w trakcie tej nieszczęsnej awarii. Udało mi się go poedytować i 2 razy zapisać grę. W trybie życia go jeszcze nie uruchamiałam. Eksperymentalnie rozpoczęłam też grę zupełnie nowym simem i też działało. Zastanawiam się, czy wpływ na wyrzucanie z gry na tamtym save ma to, że uruchamiałam go z autosave,  gdzieś czytałam, że  to może być jedną z przyczyn.

 

Sprawdzę i dam znać.

Wiadomość 5 z 18 (1 078 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Xbox gra się wyłącza

Hero (Retired)
@Bulwiatko

Akurat w tym wypadku to czy uruchomiałaś gre z autosave czy nie nie mialo znaczenia, Na komputerach w niektorych wypadkach tez nie dawalo sie "ożywić" ostaniego sejfu , a jednym wypadku kiedy dalo sie do niego wejsć wszystkie simy w rodzinach utraciły zwiazki z innymi simami, stopnie kariery oraz dwie cechy z trzech posiadanych. Łatka EA wymiatając błedy z zapisów wymiotła razem z nimi i to.
Jednak teraz przynajmnej mozesz grać spokojnie bez obaw , ze cię z gry wyrzuci.
Wiadomość 6 z 18 (1 044 wyświetleń)

Re: Xbox gra się wyłącza

★ Apprentice
@kreatora Niestety, za szybko się cieszyłam. Wyrzuca mnie z gry na każdym save z lipca. Mam 2 rozgrywki tą samą simką, ale wybrałam różne opcje życia dla niej. I dziś z tego starszego też mnie wyrzucilo. Dodatkowo w domku z dodatku ucieczka w plener w różnych miejscach pojawiały się płomienie. Póki co rozgrywka zupełnie nowym simem stworzonym po ostatniej aktualizacji nie wyłącza się.
I teraz mam pytania
1. czy wpływ na te błędy mogło mieć pobieranie budynków tworzonych przez innych graczy z galerii, czy to "zasluga" EA?
2. czy reinstall gry może skończyć problemy? podstawę i psy i koty mam na płycie a reszta na konsoli kupiona w sklepie xboxa.
Wiadomość 7 z 18 (1 010 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Xbox gra się wyłącza

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Bulwiatko

Stare sejfy byly prawdopodobnie zbyt zbugowane aby aktualizacja mogła je naprawić.
Rzeczywiscie niektore domy pobierane z Galerii mogly zbugowac ci gre jesli byly w nich obrazy z dodatkow jakich nie posiadasz lub uzyto w nich kodu MOO aby umieszczac tam obiekty w nieprawidłowy sposób, Najlepiej pobiierac domy od znanych tworcow - jak to sprawdzić - wejsc na profil takiego tworcy domu - (kliknac na jego nick ) i sprawdzic ilu ma followersów i ile ma pobrań.
Jednak na ten ostatni bug wpływu nie mialy. bo identyczny bład wystapil u graczy i na konsolach i na komputerach i u takich co nigdy niczego nie pobierali z Galerii, Zbugowane na przyklad byly zwiazki miedzy simami jak się okazało. Zdecydowanie to była "zasluga" EA skoro zmiany w skryptach gry podczas aktualizacji mogly to naprawić. Zreszta oni tego nie ukrywali.
Reinstalacja gry nie ma wplywu na stare sejfy. Nie naprawi ich. Ale oczywiście nowe gry beda dzialac lepiej.
Mozesz sprobować zresetowac konsole - chyba znasz ten sposób? Wyłaczasz konsole z pradu na 5-6 minut i wlaczasz po tym czasie. To czyści pliki gry z plików cache ktorych sie tworzy sporo podczas gry a ktore potrzebne grze nie są. .

Edit 

@Bulwiatko 

Co mozesz zrobic - zapisac swoja rodzine do biblioteki.przez CAS w  lustrze  I zaczac nową gre z ta sama simka. Ona nie strarci umiejetnosci ani cech nagród> nie straci tez osiagnietego stopnia kariery. Straci pieniadze i pzyjacól. 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-Consoles/PS4-Very-frequent-blue-screen-crashes/m-p/929587...

 

Wiadomość 8 z 18 (1 004 wyświetleń)

Re: Xbox gra się wyłącza

★ Apprentice
@kreatora Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Tych osiągnięć sima mi najbardziej szkoda, bo większość umiejętności mam na maxa, a i sporo kolekcji skompletowałam. Pieniądze się zarobi Standard smile
Konsolę już kilka razy wyłączałam z prądu i niewiele to dało, ale było to przed ostatnią aktualizacją. Najpierw pousuwam pobrane budynki i wyłączę konsolę.
Wiadomość 9 z 18 (995 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Xbox gra się wyłącza

Hero (Retired)
@Bulwiatko

Tan w ostatnim moim poscie w Edycie jest link do wyczerpujacego wyjasnienia co sim straci a co zachowa po zapisaniu do biblioteki . Sa nawet podane sposoby jak przeniesc praktycznie cala gre do nowego sejfu,
Wiadomość 10 z 18 (991 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem