W trakcie gry - czarny ekran - komputer sie wylacza

autor: Skrussh
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

W trakcie gry - czarny ekran - komputer sie wylacza

★★★ Newbie

Witam, borykam się z nietypowym problemem i liczę na waszą pomoc, zapewne macie duzo wieksze doświadczenie w tej dziedzinie niż ja =).

Mianowicie - gram w Battlefront 2 na ustawieniach grafiki wysoka-ultra, włączona synchronizacja pionowa, dx11 .

Wszystko działa pięknię, nie mam problemów z rozgrywką (nie ma lagów), gram na nowym laptopie Asus Rog GL 553vd z systemem Windows 10.

i5 7300, geforce gtx 1050, 8gb ram.

Moje pierwsze rozgrywki trwały około 15 do 30 minut po czym ekran robi się czarny a laptop się wyłącza.

Udało mi się pograć w kampanie 1.5godziny za jednym razem.Po czm gre wylazcylem,bylo fajnie.

potem kolejne rozgrywki 15-30min, caly czas to samo(czasami dzialo sie tak np. po 2 minutach gry).

Laptop jest sprawny.

Wydaje mi się, że wina moze lezec po stronie WIN 10 albo Battlefront 2, czy jakichs gryzacych sie aplikacji....

Próbowałem wiele.....

od sprawdzania temperatur.. (laptop w spoczynku 35-45stopni) (podczas rozgrywki 60-70stopni).

włączenie Stereo Mix 

usunięcie wszystkich niepotrzebnych uslug wlaczajacych sie wraz z systemem.

jesli gram w gre to wlaczona jest tylko gra i platforma Origin.

rowniez reinstalowalem gre..jak widac nie przynioslo to skutku

usuniecie %AppData% i wszelkie sztuczki ktore juz znalazlem w internecie odnośnie black screen.

 

 

Jestem wielkim fanem SW i bardzo mi zalezy zeby moc przejsc w spokoju kampanie i pograć razem z wami w Multiplayer =). pif paf

Macie jakieś pomysły? A może wiecie w czym rzecz i znacie rozwiązanie ?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc, NIECH MOC BEDZIE Z WAMI !

Wiadomość 1 z 2 (254 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: W trakcie gry - czarny ekran - komputer sie wylacza

[ Edytowane ]

Witam 

 

1.Nie podałeś temperatur Procesora, pamięci ram i dysku, sprawdź je i daj tu screeny 

2.Grasz z podłączoną baterią czy bez  ?

3.Czy tylko w tej grze tak jest czy w innych grach ?

4.Czy laptop jest zakurzony?

5.Czy gdy laptop sam się wyłącza słychać jakiś dźwięk systemu  lub jakiekolwiek 

6.Czyścisz sam laptopa czy dajesz do serwisu ?

7.Sprawdź ustawienia zasilania czy nie jest ustawiona opcja w przechodzenie laptopa w tryb uśpienia po wyznaczonym czasie

8.Jeśli grasz to laptop jest na twardym  i płaskim podłożu czy jest inaczej ?

9.Sprawdź  zużycie procesora w menedżer zadań podczas grania 

 

Na początek proponuję zmniejszyć ustawienia grafiki na niskie i przetestować. 

 

Wykonaj czysty rozruch systemu w celu wyłączania aplikacji które mogą powodować problemy 

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 2 (235 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem