Utracono połączenie z przeciwnikiem

autor: entuzjastyczny
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Highlighted

Utracono połączenie z przeciwnikiem

★★ Novice

Cześć, mam problem z "Utracono połączenie z przeciwnikiem".
Na początku meczu, zaraz po wczytaniu składów, czasem jeszcze w trakcie wczytywania, czasem w 1szej minucie meczu, urywa mi spotkanie z komunikatem "Utracono połaczenie z przeciwnikiem". Mecz nie zostaje w żaden sposób zaliczony, ubywa tylko kontraktów moim zawodnikom.

Jestem w stanie zagrać 1 na 5-6 meczy, pozostałe rozłącza, strasznie to irytujące, bo wyszukiwanie meczu, wczytywanie etc. to strata dobrych kilku minut. 
Gdzieś przeczytałem, że może to wina składu - stworzyłem nowy przez kopie i problem dalej występuje....
Proszę o pomoc.

Produkt
: FIFA 23
Platforma:PS4
Podaj na jakiej platformie grasz? PS4
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? LUKTUM
W którym trybie miało to miejsce? FUT - Division Rivals, FUT Champs, wszystkie
Jak często występuje ten problem? Zawsze
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem?

Wystarczy odpalić mecz 

Wiadomość 1 z 2 (108 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Utracono połączenie z przeciwnikiem

Community Manager

Hej @entuzjastyczny 

Super, że przetestowałeś nowy skład. Możesz dodatkowo usunąć między innymi aktualizacje składów. Przejdź do Konfiguracja > Profil > Usuń i usuń wszystkie pliki oprócz:

  • plików Online Pro.
  • plików ze słowami Kariera lub Droga do sławy w nazwie

Następnie wyłącz grę i odłącz konsolę od zasilania na 60 s. Po tym czasie podłącz konsolę ponownie do zasilania i pobierz aktualizacje dla FIFA 23.

 

Daj znać jak poszło. Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 2 (77 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA