Dot.: Trawa 3D

autor: DizelV8123
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★ Novice

Witam, posiadam laptopa MSI gl62 6QF z procesorem I7, 16 gb ram, oraz GTX960, mój komputer spełnia rekomendowane wymagania ale gra nie wczytuje trawy w 3D, proszę o pomoc bo ta tekstura wygląda okropnie.

Wiadomość 1 z 8 (1 086 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Trawa 3D

Community Manager

Hej @Rzuuff

 

Z tego rodzaju zgłoszeniami spotykaliśmy się przy wydaniu Dema gry FIFA 17. Poproszę Cię o przesłanie pliku DxDiag, oraz zrzutu ekranu, chciałbym sprawdzić jak problem wygląda od Twojej strony Standard smile

Wiadomość 2 z 8 (1 058 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Trawa 3D

★★ Novice

Proszę bardzo, w załączeniu plik DxDiag oraz screen Standard smile, mam nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem

Wiadomość 3 z 8 (1 056 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Trawa 3D

Community Manager (retired)

@Rzuuff Witaj!

 

Odnośnie opcji renderowania trawy,  to uwarunkowana ona jest przez studio według listy kart graficznych, które koledzy sklasyfikowali w plikach samej gry. W skrócie dla określonych przez studio kryteriów (w oparciu o wymagania sprzętowe)  różne karty będą miały opcje renderowania trawy lub nie. W głównej mierze chodzi o karty mobilne, takiej jak Twoja GTX 960M. Podobne wpisy otrzymywaliśmy również na EN forum oraz oficjalnym.  Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji czy zostanie to w jakiś sposób zmienione przez kolegów ze studia, jednak wiedź, że przekażemy Twój przykład dalej. 

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 4 z 8 (1 019 wyświetleń)

Dot.: Trawa 3D

★★ Novice

Dziękuję za odpowiedź, niestety nie jest ona w żadnym stopniu pomocna i przypuszczałem to od samego początku. Pytanie rodzi się jedno, dlaczego studio w jakikolwiek sposób ingeruje w mój odbiór danej gry, skoro podają jakieś wymagania, ja je spełniam to takie zagrania są wielce niepotrzebne. Wystarczyłoby, umożliwić zmianę w opcjach i sam wiedziałbym co jest dla mnie dobre. Uważam w takim razie, że produkt nie jest kompletny, nie zostałem poinformowany w żaden sposób o ograniczonych przez EA możliwości renderowania na kartach mobilnych i chciałbym złożyć reklamację na ten produkt. Czy i gdzie jest to możliwe. Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 8 (1 012 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Trawa 3D

★★★ Newbie

Witam.

Śledzę ten temat od dawna i dalej zero konkretów i żadnego rozwiązania i patcha naprawiającego błąd. To strasznie drażni i świadczy o obojętnym podejściu producenta do klienta. Kupiłem grę uznają ją za realistyczny i szczegółowy produkt  Mam podobną sytuację z laptopem MSI w podobnej konfiguracji. Dxdiag nic nie daje ponieważ karta graficzna GTX960 należy prawdopodobnie do kart low end o czym nikt nie informuje. Brak wyświetlania trawy 3D w FIFA 17 jest spowodowany błędem programistów a klasyfikowanie kart graficznych jest niesprawiedliwe i niezgodne z prawem konsumenta. Np. w FIFA 15 i Pro Evolution Soccer 2017 trawa działa i wyświetla się poprawnie więc nie rozumiem dlaczego w tej sytuacji w FIFA 17 ma jej nie być. Zupełnie zgadzam się z @Rzuuff  i uważam FIFĘ 2017 za produkt niepełnowartościowy. Proszę o podanie rozwiązania w celu reklamacji i zwrotu pieniędzy za ten produkt. Jest to skandal ze strony EA Sports dotyczący traktowania odbiorców, a jakoś produktu traci prestiż.

Wiadomość 6 z 8 (895 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Trawa 3D

★★★ Newbie
Kolega ma racje to samo mam z fifa 18
Wiadomość 7 z 8 (607 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Trawa 3D

★★★ Newbie
A po drugie ja mam tez laptopa dell latitud e6430 z procesorem intel core i7 2.6ghz 8 gb ramu windowsa 8 i owszem wbudowana grafuka intel hd graphics 4000 ale wspiera ja druga karta nividy nvs520 i lacznie to moze dac okolo 2gb pamieci graficznej ale jak far cry 4 chodzi mi na wysokich wymaganiach bez zaciecia to z kad EA wie ze na mojej grafice nie odpali mi trawy czy moze byc problem gdzie fifa 18 tez na wysokich ustawieniach mi chodzi ale nie mam trawy 3d co psuje caly wizerunek gry fifa 17 jak 18 dziekuje pozdrawiam
Wiadomość 8 z 8 (603 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA