Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

autor: MattiuDefo
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

★★★★★ Newbie

Hej, jakiś czas temu kupiłem na Windows abonament Origin, zainstalowałem The Sims 4. Dziś grę kupiłem na tym samym koncie na system MacOS. 

 

Usunąłem grę z komputera i biblioteki (wersję na Windows), odinstalowałem Origin wcześniej się wylogowując i zalogowałem się na Mac'a, pobrałem grę i...

 

Uruchomienie niemożliwe:

Gra The Sims™ 4 jest już uruchomiona.

[ed35e0ea:29f00e76:00000000:18a1dd51]

 

Ktoś wie jak to naprawić? MacOS Mojave 10.14

Wiadomość 1 z 9 (3 249 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

[ Edytowane ]

Jeżeli dobrze zrozumiałam, wcześniej na koncie Origin miałeś wykupiony abonament, a teraz chciałbyś zainstalować własną grę?

Jeżeli tak to przeczytaj wcześniejszą poradę: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/gra-z-plyty-nie-dziala-bez-basic/m-p/7143865#M1716

Pamiętaj o dokładnym przeczyszczeniu komputera programem Cleaner: https://www.ccleaner.com/ccleaner/download

 

Tu masz także poradę EA, jak przenieść grę The Sims 4 na system MAC, oraz wymagania gry: https://help.ea.com/pl-pl/help/the-sims/the-sims-4/the-sims-4-on-mac-and-pc-faq/ , oraz instrukcja włączenia gry: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Sims-4-problem-z-wlaczeniem-lub-dzialaniem-gry-Za...

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 9 (3 232 wyświetleń)

Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

Witaj

 

@Keihezrad

 

Jeśli masz system Windows 10, spróbuj wykonać następujące czynności:

 

Znajdź folder "Electronic Arts" w "Dokumentach".
Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości".
W nowym oknie wybierz "Udostępnianie" i kilka linii poniżej, naciśnij przycisk "Udostępnianie ...".
Otworzy się nowe okno. Jest lista rozwijana. Wybierz "Wszyscy", a następnie Dodaj.
Wszyscy zostaną dodani do poniższej listy. Wybierz "Odczyt / zapis" na poziomie uprawnień dla wszystkich.
Zapisz zmiany.
Otwórz Origin, zaloguj się i spróbuj ponownie uruchomić grę.

Wiadomość 3 z 9 (3 213 wyświetleń)

Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

★★★★★ Newbie

Wykonałem czynności z obu postów i dalej nic, kod błędu się nie zmienił, informacja także nie.

 

Ktoś jeszcze coś doradzi, czy tylko kontakt z EA w poniedziałek?

Wiadomość 4 z 9 (3 185 wyświetleń)

Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

[ Edytowane ]

Witaj @Keihezrad ,

jeżeli wcześniej na systemie Windows miałeś wykupiony abonament na koncie Origin, a teraz na systemie MacOS chcesz mieć własna grę, to nie przenoś przenosić plików tamtej gry z PC na Mac-a, gdyż tamta gra abonamentowa traktowana jest jako osobna gra, zatem w połączeniu z twoją własną grą może się "gryźć".

 

Zrób jeszcze raz:

1. Odinstaluj wszystko z komputera (Origin oraz grę)

2. Następnie przeczyść komputer programem Cleaner i zresetuj go.

- Musisz też koniecznie usunąć folder gry z miejsca, w którym go zainstalowałaś, czyli tam, gdzie są wgrywane wszystkie pliki gry. Jeśli nic nie zmieniałeś, to gra intuicyjnie instaluje się na dysku systemowym, ale w innej lokalizacji niż Dokumenty.

Ścieżka docelowa instalacji gry u mnie na komputerze PC to: C:\Program Files (x86)\Origin Games\The Sims 4.

Jeżeli po przeczyszczeniu komputera znajdziesz tam jakieś resztki to musisz je ręcznie usunąć.

 

3. Pobierz Origin na system MAC: https://www.origin.com/pol/pl-pl/store/download

4. Zaloguj się na konto w Origin i w Bibliotece odszukaj grę.

5. Kliknij na okładkę gry i zainstaluj ją.

 

Jeżeli i to nie pomoże to pozostaje telefon do pracowników Origin: +48 (22) 39 70 840 - od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 rano do godziny 21.00 wieczorem. 

 

Pozdrawiam Standard smile

 

Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 5 z 9 (3 172 wyświetleń)

Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Keihezrad
Ten akurat bląd nie ma wiele wspólnego z tym co napisano powyzej
i prawdopodobnie simsy pobraly sie bardzo dobrze.
"Unable to start:
The Sims 4 is already running.
[ed35e0ea29f00e76:00000000] error"
Ten temat pojawia się od czasu do czasu na EA Help.  Nawet tutaj w polskim dziale tez juz go zgloszono niedawno. .

Do nie dawna pomagala ta opcja  podawana przez @SylwesterSpalony ale po jakiejs aktualizacji Origin przestala dzialac i jest nieaktualna niestety juz i nie pomaga, W dodatku nikt nie miał pojecia dlaczego to działalo i dlaczego dzialac przestało. W skrocie - komp samowolnie  jakims plikiem czy aplikacją otwiera sobie program The Sims i od tego momentu gra jest właczona. Podejrzanym tu jest plik systemowy raczej,  
.W Windowsie proponowanym rozwiazaniem był clean boot komputera i to samo dotyczy MACa
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-PC/The-Sims-4-is-already-running-error/m-p/7117196#

Jak zrobic ten cleaning tutaj

https://help.ea.com/en-us/help/faq/how-to-clean-boot-your-pc/

Oprocz tego gracze stosuja rozne triki zeby obejsc te czyszczenie. Logują sie i wylogowuja z Origin i czasem to zaskakuje, mnie pomógl brutalny shut down kompa przez odciecie od pradu, ale to pochwaly nie zyskało od specjalistów, a wrecz przeciwnie.   Wiec nie polecam. 

Nie podejrzewam ze polski doradzca techniczny pomoze ten problem rozwiazać. Angielski tez nie mogł Standard smile bo problem jest zwiazany z aplikacją lub plikiem systemowym Twojego komputera w MAC.

Jeszcze jedno pytanie z czystej ciekawosci czy masz Simsy Edycje Limitowaną czy tą tańszą? Bo jakos dziwnym trafem te problemy najczęściej dotyczą posiadaczy tej droższej wersji. 
Nie pracuje dla EA

Wiadomość 6 z 9 (3 149 wyświetleń)

Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

@Keihezrad

 

I jak udało się tobie rozwiązać problem ?

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 7 z 9 (2 943 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

★★★ Newbie
@Keihezrad mam tak samo, grę mam dawno zainstalowaną na Mac i po ostatniej aktualizacji nie działa i mam też ten komunikat
Wiadomość 8 z 9 (1 979 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The Sims 4 problem z włączeniem aplikacji

Hej @Keihezrad 

 

Zajrzyj do tego tematu:

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Sims-4-nie-uruchamia-sie-po-aktualizacji-systemu/m-p/8...

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 9 z 9 (1 967 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem