The Sims 4 nie chce się włączyć

autor: FioletowyKotek
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

The Sims 4 nie chce się włączyć

★ Novice

Mam problem, albowiem gra The Sims 4 nie chce się uruchomić. Po kliknięcu na ikonę TS4 i zalogowaniu do origin nie uruchamia się w ogóle. Mogę klikać wiele razy, tylko chwilowo pokazuje pulpit a nastęnie znów wraca do origina. Wszystko mam zainstalowane do najnowszej wersji, posiadam również modyfikacje, ale kiedy wcześniej grałam to nie było z tym problemów. Gra działała normalnie, po prostu wyłączyłam ją chwilowo żeby dorzucić inną modyfikację no i potem nie chciało się włączyć (usunęłam tego moda i dalej nie chce się odpalić). Nie chcę odinstalować gry, bo mam w niej bardzo ważną rodzinę.

Wiadomość 1 z 2 (13 702 wyświetleń)

Dot.: The Sims 4 nie chce się włączyć

[ Edytowane ]
★★★ Guide

Witaj 

 

Obawiam się,że będziesz musiała przyjrzeć się swoim modyfikacjom bliżej. Po każdej aktualizacji i zakupie nowego DLC posiadane modyfikacje mogą powodować błędy , zawieszania gry, błędy animacji i interakcji. Praktycznie każdy plik package może być przyczyną takiego zachowania gry. 

 

Co możesz zrobić ?

 

1  Napraw pliki gry. Kliknij PPM na okładkę The Sims 4 w bibliotece Origin i wybierz Napraw. 

2  Sprawdź modyfikacje. Nie ma żadnego wiarygodnego programu do sprawdzania czy zawartość dodatkowa i modyfikacje nie będą powodować błędów gry i wywalania do pulpitu. Jedyny sprawdzony sposób to dzielenie folderu Mods na coraz mniejsze części i sprawdzanie za każdym razem czy gra działa prawidłowo. Czytaj  TU  

3  Pamięć podręczna. Przy używaniu zawartości niestandardowej w grze i modyfikacji ważne jest czyszczenie pamięci podręcznej gry. Praktycznie zawsze po aktualizacji , zakupie DLC powinno się zresetować pamięć cache gry. Usuwamy zawsze pliki i foldery zaznaczone na zrzucie  Embarrassed

 

pamięc cache.jpg

 

4  Sprawdź też czy masz aktualne sterowniki karty graficznej i ostatnie aktualizacje systemu. 

5  Zapisy z gry są w folderze  saves  wystarczy go przenieść na pulpit lub w inne miejsce w komputerze żeby nie stracić swoich postępów w grze w przypadku reinstalacji gry. Lokalizacja domyślna to  Komputer / Dokumenty / Electronic Arts / The Sims 4 / saves  

6  Grę zawsze zapisuj  Zapisz jako . Taki sposób zapisywania rozgrywki nie powoduje błędów zapisu. W Menu Głównym możesz wtedy wczytać wybraną przez siebie rozgrywkę . Zapisy numerujemy i trzymamy trzy ostatnie zapisy z danej rozgrywki. 

 

Pozdrawiam

 

Wiadomość 2 z 2 (13 685 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem