Dot.: The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w

autor: kreatora
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w grze.

[ Edytowane ]
★ Novice

Dzień dobry!

 

Miałam problem z grą The Sims 4, otóż Origin otwierał się w trybie zgodności, po czym nagle, nie odnajdował Simsów, ani dodatków chciał pobierać je od początku.
Z problemem uporałam się decydując się na format komputera. Teraz już ten problem nie występuje, ale pojawił się nowy.

Teraz już po formacie, zainstalowaniu wszystkich sterowników, Windows'a itd. Zainstalowałam Origin, zalogowałam się na swoje konto i pobrałam The Sims 4. Pobrała się podstawka i część dodatkowej zawartości, ale nie cała, również same dodatki się nie pobrały do końca, pobieranie zatrzymało się mimo statusu "pobieram" prędkość pobierania była równa 0kb/s(Nie zrobiłam screen shota niestety). Wstrzymywanie i ponowne włączanie pobierania nie dawało efektów, ciągle ten sam problem.
Po wyłączeniu i włączeniu Origina wchodząc w załóżmy dodatek Cztery pory roku (co zobrazuję na dołączonych screen shot'ach) wyświetla się tylko cegiełka "Szczegóły" a pod nią "Kup jako prezent" nie ma nigdzie możliwości pobrania dodatku i tak jest z każdym z dodatków, w samej grze The Sims 4 podstawowej, gdy najeżdżam myszą na obrazek dodatku widnieje napis "pobierz aby użyć"(dotyczy to wszystkich dodatków i zobrazuję to na screen'ach), gdy kliknę w obrazek dodatku pojawia się okno w którym jest napisane "posiadasz już ten pakiet". Sama Podstawka działa bez zarzutu i chyba któreś z pakietów rozgrywki również.

Próbowałam, uruchamiać Origina jako administrator, próbowałam odświeżać bibliotekę gier w Originie, nic to nie daje. W załącznikach dodaje screeny, pokazujące jak to wygląda.
Mam ogromną nadzieję, że uda Wam mi się pomóc i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

PS: niestety mogłam dodać tylko 3 załączniki, mogę dodać więcej screen shotów jeśli to potrzebne i jestem w stanie trochę "pogrzebać" żeby to naprawić, jeśli będzie tego wymagał proces naprawy tego "błędu".

 

Edit1: Sugerując się tym co pomogło Koleżance z wątku: DLACZEGO-DODATKI-NIE-DZIALAJA
Usunęłam folder Electronic Arts z Dokumentów, sprawiło to jedynie, że ikonka Origina na pasku zadań zapełnia się na zielono i blaknie(jakby się coś ładowało), gdy w samej grze TS4  najeżdżam myszą na dodatek zamiast wcześniejszego "pobierz aby użyć" wyświetla się "Pobieranie" to w Originie nie pojawiło się nic o żadnym pobieraniu, nie zmieniło się zupełnie nic względem wyglądu ówczesnego, do żadnego pobierania nie dochodzi, gdyż w folderze"C:\ProgramData\Origin\DownloadCache" nie ma żadnych plików(pustka zupełna). Origin w grze po kliknięciu Shift + F1 i przejściu do Menadżera Pobierania wyświetla "Nie ma żadnych aktywnych zadań"

Dodam, że pracuję na systemie operacyjnym Windows 7 Professional 64 bitowym.
Czy owy błąd może mieć związek z tym, że gra (od samego początku, przed kliknięciem pobierz The Sims 4 w Originie zmieniłam) znajduje się na innej partycji niż dysk systemowy?

 

Edit2: Czyszczenie pamięci podręcznej Origina również nie rozwiązuje problemu. ( Robiłam tak jak w Tutaj )

Wiadomość 1 z 7 (13 625 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

Sprawdź - prawym myszy na okladke TS4 w Twojej Bibliotece Gier na Origin i wybierz opcje "Pokaz dane gry"
Pokaze ci sie strona na ktorej po kolei masz wymienione oprocz Znajomi ktorzy graja "Dodatki"- które zakupiles ," Pakiety rozgrywki" i "Akcesoria"
Po kliknieciu na kazdy tytuł rozwinie Ci sie lista rzeczy ktore posiadasz, Jesli nie sa zainstalowane powinny miec opcje "pobierz"
"Zawartosc dodatkową" pomiń bo to oferty zestawow

Jesli te zakupione obiekty masz tam,  ale nie mozesz ich zainstalowac bo nie masz tam takiej opcji to niestety jedynym rozwiazaniem jest reinstalacja Origin ponownie. Odinstalowac najlepiej jest wprost z Program  Files./Origin/ uninstall  , To daje 100% pewnosc ze nie pozostaly ci jakies smieci po programie, Niektorzy jeszcze czyszczą system Cleanerem ale to chyba przesada

To jest rozwiazanie oficjanie podane przez EA

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-PC/Packs-wont-download/m-p/7002211#M121915

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 7 (13 505 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w

★★★ Newbie
Mam ten sam problem, jak bedziesz znala odpowiedz, to napisz do mnie prosze!
Wiadomość 2 z 7 (13 555 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@beata64-18 @lialealailaleila

Nie gwarantuję, ze to zadziała ale spróbuj wylaczyć program antywirusowy o ile masz inny niz Microsoftu , Niektore programy nie maja dopisanego Origin do wyjątków i blokują pobieranie z tej strony.
Odnotowano tez przypadek - na razie jeden - konfliktu Skypa z Origin . Na dokladkę czasami są problemy z modemem - urzadzeniem ktore łączy Twój komputer z siecią.
Nie jestem pracownikiem EA. Pomagam jako gracz

Edit : sprobuj też wyczyscic swoja przeglądarkę internetową  lub zmien ja na inną

Podobny problem zostal rozwiazany tutaj

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Problem-z-dodatkiem-szczegoly-zamiast-pobierz/m-p/7017...

Wiadomość 3 z 7 (13 541 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w

★★★ Newbie

Witam, 

 

mam ten sam problem i szału dostaje bo nie moge ogarnac tematu. Zmienilismy kompa, nowy system nowy Origin, podstawa zainstalowana, a dodatkow brak (gdzie origin pisze "posiadasz juz ten dodatek") Kontakt z EA help tylko za posrednictwem telefonu co jest mocna slabe. 

 

Jesli sie cos komus uda ogarnac prosze o info. 

Wiadomość 4 z 7 (13 512 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

Sprawdź - prawym myszy na okladke TS4 w Twojej Bibliotece Gier na Origin i wybierz opcje "Pokaz dane gry"
Pokaze ci sie strona na ktorej po kolei masz wymienione oprocz Znajomi ktorzy graja "Dodatki"- które zakupiles ," Pakiety rozgrywki" i "Akcesoria"
Po kliknieciu na kazdy tytuł rozwinie Ci sie lista rzeczy ktore posiadasz, Jesli nie sa zainstalowane powinny miec opcje "pobierz"
"Zawartosc dodatkową" pomiń bo to oferty zestawow

Jesli te zakupione obiekty masz tam,  ale nie mozesz ich zainstalowac bo nie masz tam takiej opcji to niestety jedynym rozwiazaniem jest reinstalacja Origin ponownie. Odinstalowac najlepiej jest wprost z Program  Files./Origin/ uninstall  , To daje 100% pewnosc ze nie pozostaly ci jakies smieci po programie, Niektorzy jeszcze czyszczą system Cleanerem ale to chyba przesada

To jest rozwiazanie oficjanie podane przez EA

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-PC/Packs-wont-download/m-p/7002211#M121915

Wiadomość 5 z 7 (13 506 wyświetleń)

Dot.: The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w

★★★ Newbie

Dzięki wielkie działaHeart

Wiadomość 6 z 7 (12 268 wyświetleń)

Dot.: The Sims 4 nie chce pobrać dodatków. Origin pokazuje, że są a nie ma ich w

Community Manager

Hej @7Maya

 

Oznaczę odpowiedź @kreatora jako rozwiązanie Standard smile

Wiadomość 7 z 7 (12 245 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem