Dot.: THE SIMS 4

autor: danuta720
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★★ Newbie

Podczas gdy ładuje się plunbob w The Sims 4 wyskakuje komunikat: Program The Sims 4 przestał działać

Co może to powodować, co się dzieje?

Wiadomość 1 z 2 (298 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: THE SIMS 4

[ Edytowane ]

Witaj @olcia1409  Standard smile

 

1.Na początek polecam ci przeczytanie porady autorstwa @EA_Odix : https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Wywala-mnie-z-the-sims-4/m-p/5877847#U5877847

 

2. Druga sprawą mogą być nieaktualne CC/mody. Jeżeli je posiadasz, wyjmij cały folder Mods na pulpit komputera i sprawdź grę.

3. Być może masz za mało pamięci RAM, może masz słabą kartę graficzną, itd.. dlatego zapoznaj się z tymi radami:

- https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Sims-4-problem-z-wlaczeniem-lub-dzialaniem-gry-Za...

 

Obecne minimalne wymagania podstawy gry:

SYSTEM OPERACYJNY: Wymagana wersja 64-bitowa. Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 8,1, lub Windows 10
PROCESOR: Intel Core 2 Duo 1,8 GHz, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ lub odpowiednik (w przypadku komputerów używających wbudowanych układów graficznych gra wymaga procesora Intel Core 2 Duo 2,0 GHz, AMD Turion 64 X2 TL-62 2,0 GHz lub odpowiednika)
PAMIĘĆ RAM: co najmniej 4 GB pamięci RAM - lepiej jednak mieć min. 8 GB
DYSK TWARDY: co najmniej 3 GB wolnego miejsca (15 GB, jeśli instalujesz wraz z grą The Sims™ 4 jakieś dodatki) oraz co najmniej 1 GB dodatkowej wolnej przestrzeni na zawartość zmodyfikowaną i zapisane gry - to oznacza, że gra da się zainstalować, włączyć, wejść do niej i trochę pograć.  Jednak do dalszego, kilkuletniego grania potrzeba znacznie więcej miejsca na dysku.

KARTA GRAFICZNA: 128 MB pamięci VideoRAM z obsługą funkcji Pixel Shader 3.0. Obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6600 lub lepsza, ATI Radeon X1300 lub lepsza, Intel GMA X4500 lub lepsza
DIRECTX: kompatybilne z DirectX 9.0c
KARTA DŹWIĘKOWA: kompatybilna z DirectX 9.0c
STEROWANIE: klawiatura i mysz
WYMAGANIA SIECIOWE: aktywacja produktu wymaga połączenia z Internetem.

 

Jeżeli moja rada okaże się pomocna to daj znać, żeby można było zamknąć temat.


Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

 

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 2 (285 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem