Re: SWBF2 - Problemy z uruchomieniem po zakupie wersji pełnej (po wielu podejści

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

SWBF2 - Problemy z uruchomieniem po zakupie wersji pełnej (po wielu podejściach)

★★★ Novice

Witam wszystkich,

 

prosiłbym o poradę: ściągnąłem SWBF2 jako wersję trial 10-godz., i wszystko działało bez zarzutów. Po 5 godzinach grania zadecydowałem się na zakup pełnej wersji (edycja standardowa). Po zakupie wyskoczył komunikat o niezgodności wersji, po czym zgodnie z zaleceniami komunikatu odinstalowałem grę i chciałem zainstalować ją jeszcze raz. Po osiągnięciu instalacji minimalnej 15%, bez problemu udało się uruchomić grę i pograć w trybie arkadowym na bazie Starkiller. Natomiast, po ukończeniu instalacji na 100%, gra niestety już się nie włącza: jak w większości przypadkach, Origin się minimalizuje, przy czym chwilę widnieję jako "w grze" a potem wraca Origin w pełnym ekranie. Gra widnieje również w menedżerze zadań jako proces Originowy przez parę sekund, po czym znika.

 

Spróbowałem już większość sztuczek i sugestii stąd: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Problem-z-uruchomieniem-czarny-ekran-wydajnosc-br..., jak i również z angielskich forów (usunięcie folderów Origin z AppData/Local & Roaming, ProgramData, Dokumenty/Star Wars Battlefront II, usunięcie .exe, itd.), ale nic nie pomogło. Przywróciłem również Windows na parę dni przed, ale bez skutku. Przeglądałem podgląd zdarzeń, nic na temat ewentualnego błędu. Przeczytałem też ostatnie wątki, ale żadna z sugestii nie pomogła jak na razie. Po trzeciej próbie ponownego zainstalowania gra się nie włącza nawet po minimalnej 15% instalacji. 

 

DxDiag w załączniku.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

 

Pozdrawiam,

Roheerim

 

Lenovo Legion Y520:

 

Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
8.0 GB
Microsoft Windows 10 (build 15063), 64-bit
Wiadomość 1 z 3 (593 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: SWBF2 - Problemy z uruchomieniem po zakupie wersji pełnej (po wielu podejści

★★★ Novice

Witajcie,

 

udało mi się znaleźć rozwiązanie jakimś dziwnym trafem.... coś mi wpadło do głowy jak wiele razy zobaczyłem tą mini/maksymalizację ekranu aplikacji Origin i stwierdziłem, że może gra się po prostu "schowała" albo nie jest w stanie się poprawnie "rozciągać się" po ekranie.

 

Więc w ustawieniach ekranu zmieniłem swoją rozdzielczość native 1920x1080 na 1280x1024 na chwilę a potem z powrotem na native 1920x1080 i voila... gra się włączyła i od tego czasu hula bez problemu.

 

Może ta wiedza/sztuczka się komuś przyda.

 

Pozdrawiam,

Roheerim

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 3 (717 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Re: SWBF2 - Problemy z uruchomieniem po zakupie wersji pełnej (po wielu podejści

★★★ Novice

Witajcie,

 

udało mi się znaleźć rozwiązanie jakimś dziwnym trafem.... coś mi wpadło do głowy jak wiele razy zobaczyłem tą mini/maksymalizację ekranu aplikacji Origin i stwierdziłem, że może gra się po prostu "schowała" albo nie jest w stanie się poprawnie "rozciągać się" po ekranie.

 

Więc w ustawieniach ekranu zmieniłem swoją rozdzielczość native 1920x1080 na 1280x1024 na chwilę a potem z powrotem na native 1920x1080 i voila... gra się włączyła i od tego czasu hula bez problemu.

 

Może ta wiedza/sztuczka się komuś przyda.

 

Pozdrawiam,

Roheerim

Wiadomość 2 z 3 (718 wyświetleń)

Re: SWBF2 - Problemy z uruchomieniem po zakupie wersji pełnej (po wielu podejści

Community Manager (retired)

@Roheerim 

 

Dzięki za podzielenie się rozwiązaniem, które Ci pomogło. Star Dodam je do ogólnego wątku.  

 

Pozdrawiam serdecznie! Standard smile

Wiadomość 3 z 3 (554 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem