Dot.: SIMS4 nie chce się uruchomić (Mac)

autor: kreatora
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

SIMS4 nie chce się uruchomić (Mac)

★★★ Newbie

Cześć,

 

chciałam zagrać w SIMS 4, zrobiłam aktualizację Simsów oraz systemu w komputerze MacOS: 10.15.6.

Wyskakuje mi, że nie może gra zostać uruchomiona, ponieważ już rzekomo uruchomiona jest.

Wymusiłam zamknięcie wszystkich aplikacji i ponownie zalogowałam się na Origin oraz włączyłam SIMS4, ale nadal ten sam komunikat.

 

Co robić? 

Wiadomość 1 z 6 (3 018 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SIMS4 nie chce się uruchomić (Mac)

Hero (Retired)
Wiadomość 2 z 6 (3 006 wyświetleń)

Dot.: SIMS4 nie chce się uruchomić (Mac)

Community Manager

Hej @onevard 

 

Daj nam znać czy po zresetowaniu Origin udało Ci się uruchomić The Sims 4 Standard smile

Wiadomość 3 z 6 (2 902 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SIMS4 nie chce się uruchomić (Mac)

★★★ Newbie
@kreatora zresetowałam tak jak w instrukcji i nadal ten sam komunikat ...
Wiadomość 4 z 6 (2 834 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SIMS4 nie chce się uruchomić (Mac)

★★★ Newbie
@EA_Kuba niestety nie
Wiadomość 5 z 6 (2 833 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SIMS4 nie chce się uruchomić (Mac)

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@onevard

Czasem nie wszystko od razu pomaga. pomaga ale trzeba zacząc od najprostszych i najlepiej by bylo by to skutkowalo zamiast od razu podawac wszystkie mozliwe rozwiazania jakie istnieją do tworzenia innego konta uzytkownika na Macu włacznie. ale teraz sa podane wszystkie jakie znam:
Tu jeszcze jedno poste rozwiazanie
Zrestartuj komputer. To wymusza czysty start systemu,
==============================================

reinstaluj Origin 

Odinstaluj origin w Trudny sposób
https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/manually-uninstalling-origin/
pobierz najnowszą wersję Origin stąd
http://origin.com/download ( Strona dostosuje sie do polskiego jezyka)
==================================================

Wylacz/ Disable GATEKEEPER
https://support.apple.com/pl-pl/HT202491
======================================
Sprobuj też tego rozwiazania ktore jest jednak zdecydowanie mniej skomplikowane niz tworzenie drugiego konta uzytkownika na twoim komputerze.
1. Idź do Dokumenty i znajdź folder Electronic Arts. Wewnatrz bedzie The Sims 4 folder.
2. Wysuń go na pupit komputera
3. Idz na Origin /Moja Biblioteka gier - prawym myszy na okładkę opcja "napraw" Wprawdzie na Macu Origin naprawi tylko bazowy folder, a nie sprawdzi dodatków ale i to dobre.
4. Teraz gra powinna sie właczyc i utworzyc nowy folder ale oczywiscie nie bedzie w nim twoich sejfów . biblioteki ani modów.ktore zostały na pulpicie.
5. Aby to odzyskac wyjdź z gry i usuńs z nowo postałego folderu TS4 w Dokumentach nastepujące foldery: Saves i Tray.
6. Następnie skopiuj swoj stary folder Saves z pulpitu i wklej go do tego nowego folderu gry.
Zrób to sam z folderem Tray - to twoja biblioteka - oraz jesli masz w starym folderze na pulpicie taki plik TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry.
7. Jesli miales jakies mody nie dodawaj ich na razie do nowego folderu gry. Bedziesz prawdopodobnie potrzebowala ich nowych wersji już dostosowanych to tej aktualizacji.
Włącz grę i sprawdź czy mozesz wejść do starego sejfu. Jednak jesli mialaś jakies obiekty CC w domach ( meble itp. ) to stary sejf mogl sie zbugować.
=========================
Inna opcja::
1. Otwórz Monitor aktywności
Jak otworzyć: Aplikacje> Narzędzia> Monitorowanie aktywności/Activity Monitor
2. Szukaj: Origin
(Pasek wyszukiwania powinien znajdować się w prawym górnym rogu)
Po wyszukaniu powinnaś zobaczyć coś o nazwie Origin Client
3 Kliknij ten Origin Client
Poszukaj małego przycisku x (zwykle w lewym górnym rogu) i kliknij go, aby „Wymusic zamknięcie” działającego procesu Origin Client
4. Zamknij okno Monitora aktywności i jest szansa ze będziesz mogła teraz swobodnie otwierać grę.
========================================
Dodatkowo:
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-Mac/Sims-4-is-already-running-mac/td-p/6281540/page/5#
Zaakceptowane tam rozwiazanie to utworzenie drugiego konta uzytkownika na Macu. Jesli sie na to zdecydujesz podam jak to zrobić






Wiadomość 6 z 6 (2 815 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem