Rozmazany ekran lub "skaczące FPSy".

autor: 19aRcio20
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Rozmazany ekran lub "skaczące FPSy".

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam. Kiedy wyłączam synchronizacje pionową w celu osiągnięcia większej ilości klatek na sekundę niż 60, pojawia się możliwość włączenia "Wygładzania krawędzi".
Na czym polega mój problem ? Otóż: gdy wygładzanie krawędzi jest wyłączone, a dynamiczna rozdzielczość ekranu jest równa 0, moje FPSy skaczą jak szalone, niby mam 140 ale za chwile ktoś rzuci dwa granaty w pobliżu i na chwile spadają do 50 (innymi słowy są ogromne skoki). Z KOLEI JEŚLI włączę wygładzanie krawędzi, dam dynamiczną rozdzielczość ekranu na przykład na 100 I WŁĄCZĘ "Supersampling adaptacyjny" wtedy mam stałe 100-110 klatek. Gdzie leży problem? Otóż po włączeniu tych opcji wygładzania krawędzi (nie ważne co tam pozmieniam w opcjach) mój obraz jest rozmyty i strasznie przeszkadza to w grze. Nie ma to też znaczenia czy pozostałe opcje są na niskich czy na bardzo wysokich. NIŻEJ ZAMIESZCZAM SCREENY : 1 screen - PRAWO - opcje gdy obraz jest gładki ale FPSy skaczą. LEWO - opcje gdy mam stałe 100-110 klatek ale obraz jest rozmyty. 2 screen to obraz z gry na opcjach z PRAWEJ STRONY, a 3 screen to obraz z gry na opcjach z LEWEJ STRONY. Od siebie jeszcze dodam, że komputer ma dopiero koło tygodnia więc możliwe że nie zainstalowała się jakaś ważna rzecz lub ja tego nie zrobiłem.

Specyfikacja komputera:

Procek : Intel Core i7-9700k 3.60 Ghz
Ram : 32 GB
Grafika : MSI GeForce GTX 1060 6GB
Oczywiście Windows 10

Z góry dziękuje wszystkim za poświęcony czas i liczę na pomoc Standard smile



Wiadomość 1 z 3 (2 974 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Rozmazany ekran lub "skaczące FPSy".

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Przy tej karcie to jest normalne, że ci klatki spadają przy wybuchu granatów. Przy dynamicznej rozdzielczość, gra obniża automatycznie rozdzielczość ekranu np. jak ustawiłeś 100 a masz spadki klatek, to gra obniża rozdzielczość tak aby utrzymać 100fps. Radzę nie używać dynamicznej rozdzielczość, tylko rozmazuje obraz. A po co ci tyle klatek? przy monitorze 60hz nie zobaczysz więcej klatek jak 60.

Wiadomość 2 z 3 (2 937 wyświetleń)

Dot.: Rozmazany ekran lub "skaczące FPSy".

★★★ Newbie

Dzięki za odpowiedź Standard smile

Wiadomość 3 z 3 (2 911 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem