Dot.: Resetujące się ustawienia w panelu 3D sterownika nvidia po uruchomieniu gr

autor: kot19732
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Resetujące się ustawienia w panelu 3D sterownika nvidia po uruchomieniu gry.

★★ Novice

Dzień dobry.

Wczoraj zauważyłem spadek wydajności podczas grania. Po wyjściu z gry sprawdziłem ustawienia i okazało się, że w panelu 3D sterowników nvidia wszystkie ustawienia wróciły do wartości domyślnych. Wprowadziłem znowu swoje (np: maksymalna wydajność), potwierdziłem klikając zastosuj i uruchomiłem grę. Po zamknięciu gry to samo, wartości znowu domyślne. Kombinowałem na różne sposoby:
- zaktualizowałem stery do najnowszych (czysta instalacja),
- dałem uprawnienia "uruchom jako administrator" plikowi: nvcplui w katalogu: program files/nvidia corporation/control panel client,
- grę uruchamiałem normalnie i w trybie administratora,

żadne działania nie przyniosły efektu. Jak tylko uruchomię grę, wszystkie zmiany wprowadzone w panelu sterownika powracają do domyślnych.
Jedno co zauważyłem, to gdy po zmianach ustawieni panel zwinę do paska, wszystko jest ok, ale jak tylko go zamknę, po uruchomieniu gry wszystko się resetuje.
Gdzieś tydzień temu wszystko było ok, wydaje mi się, że problem powstał po najnowszej aktualizacji gry.
Problem nie występuje np. w przypadku BF1.
Sprawdźcie proszę u siebie, czy przypadkiem tez się nie resetują ustawienia.
Proszę o sugestie, jak można rozwiązać ten problem, za co z góry dziękuje.

Wiadomość 1 z 7 (2 135 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Resetujące się ustawienia w panelu 3D sterownika nvidia po uruchomieniu gr

★ Guide

Gra i aplikacja to dwa różne "organizmy". Sama gra nie ma takich "uprawnień", by zmieniać ustawienia aplikacji, która została stworzona po to, by zmieniać ustawienia w grach/aplikacjach. Dodatkowo powiem - zamiast bawić się panelem, który wpływa na te same opcje, które masz w grze - przeprowadź po prostu te same zmiany w opcjach gry. Problem rozwiązany. Proste prawda?

Wiadomość 2 z 7 (2 129 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Resetujące się ustawienia w panelu 3D sterownika nvidia po uruchomieniu gr

★★ Guide

Ja akurat korzystam z asystenta  GeForce Experience  aplikacja ustawia optymalne ustawienia sprzętu(karty graficznej ) do danej gry

Wiadomość 3 z 7 (2 126 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Resetujące się ustawienia w panelu 3D sterownika nvidia po uruchomieniu gr

★★ Novice

Dziękuje za podpowiedzi.

Chodzi mi o to, że wcześniej mogłem wprowadzić własne ustawienia w sterowniku dla BFV, np. maksymalna wydajność, ilość wstępnie renderowanych klatek itp. co wpływało na lepszą płynność gry (ustawienia graficzne w samej grze zoptymalizowałem) Teraz wprowadzone ustawienia resetują się w chwili uruchomienia gry. Nie miało to miejsca przed aktualizacją i problem ten nie występuje w przypadku innych gier np. BF1.

Wiadomość 4 z 7 (2 106 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Resetujące się ustawienia w panelu 3D sterownika nvidia po uruchomieniu gr

★★ Novice

@Myrasz 

Jako ciekawostka, znalazłem na zagranicznych forach info, że jednak BFV po ostatniej aktualizacji, po próbach zmiany ustawień w panelu sterownika, resetuje je do domyślnych.
https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/180755/bfv-nvidia-profile-reset-after-every-start-of...
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Nvidia-control-panel-profile-setting-reset-at-each-launch...

Brawo, brak mi słów, stąd tak mi spadała ostatnio wydajność na laptopie, jeśli np. maksymalną wydajność po uruchomieniu gry zmienia z powrotem na jakość.

Wiadomość 5 z 7 (2 061 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Resetujące się ustawienia w panelu 3D sterownika nvidia po uruchomieniu gr

★★ Novice

@kot19732 

Sprawdź czy po najnowszej aktualizacji BFV aplikacja GeForce Experience widzi u Ciebie ustawienia gry, bo u mnie przestała, pozostałe widzi?

Co oni kombinują, najpierw blokada panelu Nvidia, teraz GF  EX nie widzi ustawień?

Wiadomość 6 z 7 (1 674 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Resetujące się ustawienia w panelu 3D sterownika nvidia po uruchomieniu gr

★★ Guide

U mnie od samego początku wszystko ok sprawdzałem czy to po pobraniu sterowników czy aktualizacji nic się nie zmieniło .Wspieram się GeForce Experience  też w innych grach i wszystko śmiga .Powodzenia

Wiadomość 7 z 7 (1 635 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem