Proszę o pomoc z Origin

autor: mordimer26
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Proszę o pomoc z Origin

★★★ Newbie

Mam problem a mianowicie wyskakuje mi błąd - "

Niestety chwilowo występują problemy natury technicznej. Spróbuj ponownie później"

 

Na wstępie muszę zaznaczyć iż przejrzałem każdy temat i nic nie pomogło, założenie nowego konta czyli mordimer26 pozwoliło mi na zalogowanie się do tej strony w przypadku logowania do origin jest ten sam problem co z głównym kontem. Nie mam vpn , problem występuję od jakiegoś czasu. Z dnia na dzień przestała działać usługa choć nic nie było zmieniane.

Wiadomość 1 z 4 (1 059 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Proszę o pomoc z Origin

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@mordimer26

Rozumiem ze wyczysciles cache Origin
https://help.ea.com/pl-pl/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/
Zakladam ze juz reinstalowałeś Origin ale czy dodałes Origin do wyjatkow w Windows Defender i ewentualnie wylaczyles inne aplikacje antywirusowe jesli takie masz oprocz security Windowsa?
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028485/windows-10-add-an-exclusion-to-windows-security

Spróbuj zmienić DNS -
Przejdź do „Panelu sterowania”,
Włącz „Centrum sieci i udostępniania”,
Z menu po lewej wybierz „Zmień ustawienia karty sieciowej”,
kliknij prawym przyciskiem na ikonę sieci, z którą się łączysz i uruchom „Właściwości”
teraz zaznacz „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)”,
włącz „Właściwości” (pod spodem),
zaznacz „Użyj następujących adresów serwerów DNS:
(zanim wpiszesz tam nowe dane zapisz sobie adres cyfrowy DNS jaki komputer obecnie uzywa gdybys kiedys chciala to kiedyś przywrocić)
i wpisz preferowany serwer 1.1.1.1 oraz alternatywny 1.0.0.1
zatwierdź, klikając OK i zrestartuj przeglądarkę.

Dodatkowo czy Twój komputer to produkt MSI czy innej firmy?

Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 4 (1 048 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Proszę o pomoc z Origin

★★★ Newbie

To moje drugie konto.Wszystko zrobiłem według wyżej wymienionych wytycznych a mój komputer to nie msi. 

Wiadomość 3 z 4 (1 041 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Proszę o pomoc z Origin

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Mars2620

Pisales ze przejrzales wszystkie dostepne tematy na forum ale moze dodatkowo zajrzyj jeszcze tutaj do postu doradcy EA.
https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/ORIGIN-Logowanie-online-jest-obecnie-niemozliwe/m-p/80...

Zakladam tez ze resetowales swoj modem/router - zdarza sie ze to zaczyna obsługiwac nagle tylko łącza wąskopasmowe - na większośc stron internetu wejdziesz bez problemu ale na takie platformy jak Discord czy Origin juz nie wejdziesz bo tam musisz mieć łacze szerokopasmowe.
Odłącz od zasilania modem/router na 10 minut i potem włącz ponownie.

Jesli to laptop i masz opcje podlaczenia sie do innego dostawcy internetu na dhwilę aby sprawdzic czy poblem nie zniknie zrób to. Ci ktorzy uzywaja internetu od UPS nie maja tego problemu.
Dodatkowo
Wejdź do panelu sterowania/Sieć i internet/Połączenia sieciowe - i powyłączaj nieużywane karty sieciowe, zostaw tylko tą do której jest podłączony ruter

Wiadomość 4 z 4 (1 032 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem