Program Origin przestał działać

autor: Zalewaika
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

[#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Cześć,

Mam Windows 10 i po pobraniu instalatora ze strony Origin i włączeniu go nic sie nie wyświetla. Próbowałem jako administrator i też nic. Proszę o pomoc.

Wiadomość 57 z 380 (123 836 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Informacja 

 

Przeniosłem wszystkie wpisy dotyczącego problemu z Origin po ostatniej aktualizacji ze strony Windows lub Origin do tego miejsca, celem łatwiejszej komunikacji z osobami dotkniętymi problemem.

 

Ze wstępnych raportów wynika, iż ostatnia wersja Origin gryzie się z aktualizacją od strony systemu Windows 10 lub vice versa. Podobne zgłoszenia otrzymujemy również od EN użytkowników.  

 

OBEJŚCIE

 

UŻYCIE PEŁNEGO INSTALATORA

 

1. Ściągamy plik pełnego instalatora (219MB) z oficjalnej strony OriginSetup

 

2. Po pobraniu naciskamy PPM i wybieramy Właściwości >> Zgodność >> Uruchom narzędzie do rozwijania problemów ze zgodnością i postępujemy zgodnie z zaleceniami systemu.

 

3. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, Origin powinien uruchomić się  w trybie zgodności do czasu opublikowania wersji zawierającej stosowny fix.

 

ALTERNATYWNIE

 

Możecie spróbować obejścia zaproponowanego przez @MattiuDefo Star, mianowicie:

 

Jeśli posiadasz Windows 8.1 lub Windows 7 - zainstaluj aktualizację bibliotek C Runtime (CRT)

 

Jeżeli posiadasz Windows 10 1709/1803, zadziała wcześniejsza wersja Origin 10.5.18 

 

Po zainstalowaniu starszej wersji Origin, wyłącz automatyczne aktualizacje programu jak poniżej. 

 

Origin - Ustawienia aplikacji - Aplikacja 

Przechwytywanie.JPG

Przy ponownym uruchomieniu Origin, aplikacja może wymusić i tak pobranie najnowszej wersji, dlatego usuńcie z katalogu Origin (domyślnie C:\Pliki Programów) (x86)\Origin) plik o nazwie OriginThinSetupInternal.exe, aby zapewnić działanie trybu online również w starszej wersji. 

1116322212.png

:ealight_bulk:Uwaga :ealight_bulk: 

 

Niestety niektóre gry do prawidłowego działania wymagają i tak najnowszej wersji Origin, dlatego jest to chwilowe obejście na czas znalezienia przyczyny tego problemu.

 


 

DODATKOWO

 

Jako, że nie mamy potwierdzenia, gdzie dokładnie leży przyczyna, spróbujcie jeszcze poniższych porad oprócz tych wymienionych w tym CAŁYM WĄTKU:

 

  • Pobierzcie biblioteki VC ++ 2015 Update 3 - zainstalujcie zarówno wersje x64 oraz x86

  • Używanie kontrolowanego dostępu do folderu - wyłączcie w celach testowych funkcję Windows Defender na czas instalacji/uruchomienia Origin 

  • Utworzenie nowego konto użytkownika lub admina BEZ POLSKICH ZNAKÓW (użycie tylko EN alfabetu) i instalacja/uruchomienie Origin
     
  • ORIGIN

    Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
    Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
    Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
    Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

  • SKALOWANIE DPI 

    Ustawcie w zakładce Właściwości > Kompatybilność skalowanie DPI według wartości systemu, według poniższych zrzutów:

    # Jeśli macie już zainstalowaną aplikację, ustawcie poniższe we właściwości skrótu Origin.exe

    111444411.PNG

    # Jeśli instalujecie aplikację Origin, ustawcie poniższe we właściwości instalatora OriginThinSetup.exe

    4111444411.PNG


    Wartość skalowania można zmienić w ustawieniach wyświetlania:

    41114444111.PNG

  • W ostateczności jeśli problem spowodowała aktualizacja Windows 1803, istnieje opcja jej cofnięcia (na własną odpowiedzialność)


 

Wpis ten oznaczam jako rozwiązanie dla lepszej widoczności. Problem został zgłoszony do naszych kolegów z Origin i jest obecnie sprawdzany z ich strony! 

 

Jeśli dowiemy się jakiś konkretów, bądź znajdziemy nowe obejście, będziemy informować Was w tym wątku. Na tą chwilę prosimy o cierpliwość!

 


 

P.S Ze wstępnych ustaleń i przesłanych raportów problem powoduje plik ucrtbase.dll  (C:\WINDOWS\System32\ucrtbase.dll), czyli składnik systemu operacyjnego związany z bibliotekami vc ++ 2015 publikowanymi przez Microsoft. 

 

:ealight_bulk: Proszę wszystkie osoby, które napotkały ten problem o dołączenie pliku raportu DXDIAG do odpowiedzi, co w razie wymagania od zespołu Origin nowych danych, przyspieszy diagnozę.


Zobacz w watku

Wiadomość 65 z 380 (136 224 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Program Origin przestał działać

★ Apprentice

Origin po aktualizacji nie chce mi się włączyć. Zaczęło się od tego, że po pobraniu update aplikacja się wywalała z tym podobnym błędem (OriginThinSetupInternal.exe), więc ją odinstalowałem i próbowałem zainstalować na nowo - znowu ten sam błąd. 

 

Jak wszedłem na inne konto windows na swoim pc to wszystko normalnie się zainstalowało, mogę się zalogować itd. ale na swoim koncie windowsowym origin się na mnie wypina. Próbowałem wujka google, ale nie pomógł.

Wiadomość 1 z 380 (123 851 wyświetleń)

Dot.: Program Origin przestał działać

Community Manager (retired)

Witaj @Zalewaika

 

 

Możesz spróbować pobrać pełny instalator - dodatkowe kroki -  LINK. Jeśli nic nie pomoże, zajrzyj do TEGO i TEGO wątku, gdzie zamieszczono większość pomocnych kroków. Daj znać czy coś pomogło.

 

Pozdrawiam Standard smile

 

Answers HQ w Pigułce - Poradnik dla Początkującego

 

Wiadomość 2 z 380 (123 844 wyświetleń)

Dot.: Program Origin przestał działać

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Dzięki za szybką odpowiedź, jednakże żaden z linków nie pomógł. Przeinstalowywałem aplikację już kilkakrotnie i dalej nic. Czy to może być spowodowane ostatnią aktualizacją origina?

 

Dodam też, że uruchamianie systemu w trybie awaryjnym z dostępem do sieci także nie rozwiązuje problemu bo nawet tam dociera ten błąd. A tu dołączam szczegóły:

Spoiler
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: Origin.exe
Wersja aplikacji: 10.5.19.61985
Sygnatura czasowa aplikacji: 5af4d825
Nazwa modułu z błędem: ucrtbase.DLL
Wersja modułu z błędem: 10.0.10586.1412
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 5a64613e
Kod wyjątku: 40000015
Przesunięcie wyjątku: 0008480a
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 547a
Dodatkowe informacje 2: 547a0b6faa10346b04b4929762ecf613
Dodatkowe informacje 3: f686
Dodatkowe informacje 4: f686f166b371c7517244b6f6e4a64b97



Wiadomość 3 z 380 (123 833 wyświetleń)

Dot.: Program Origin przestał działać

Community Manager (retired)

Hej Standard smile

 

W nadesłanych informacjach widnieje error: "Nazwa modułu z błędem: ucrtbase.DLL"ma to związek z bibliotekami vc ++  z wersją Microsoft Visual C++ 2015.. Spróbuj FIX z TEGO wątku. Dodatkowo użyj tej wersji CCleaner i poszyść  pliki z katalogu TEMP Windows.

Trzymam kciukiFingers crossed

 

Answers HQ w Pigułce - Poradnik dla Początkującego

 

Wiadomość 4 z 380 (123 817 wyświetleń)

Dot.: Program Origin przestał działać

★ Apprentice
Niestety, żadne z powyższych nie podziałało Frown
Ale zastanawia mnie fakt, czemu jak przełączę na drugie konto windows na komputerze to problemu nie ma...
Wiadomość 5 z 380 (123 805 wyświetleń)

Dot.: Program Origin przestał działać

@Zalewaika

 

Witam 

 

Z tego co piszesz, najwidoczniej na twoim pierwszym koncie są błędy które powodują problem. Od siebie mogę zaproponować przywracanie systemu Windows, lub też kroki zaproponowane przez @EA_Coral ale z tym że najlepiej usuń wszystkie wersję Microsoft Visual C++   i uruchom ponownie komputer i zainstaluj ponownie.

 

Dodatkowo

 

Podobny problem znalazłem w linkach poniżej 

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/origin-crashing-on-launch/td-p/6270255

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Origin-Update-Today-Causing-Event-ID-1000-and-Freezes-PC/...

 

Daj znać czy pomogło, jeżeli nie  postaram się tobie pomóc w raz z @EA_Coral

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 6 z 380 (123 978 wyświetleń)

nie mogę zainstalować origin.

★★ Novice

Mam problem, otóż gdy próbuje zainstalować Origina, to pobiera się on do połowy, potem pasek nagle dochodzi do końca i instalacja się wyłącza. Co mam zrobić jeszcze Wczoraj Origin chodził normalnie!! Proszę o szybką pomoc Frown((

Wiadomość 7 z 380 (123 891 wyświetleń)

Dot.: nie mogę zainstalować origin.

★ Apprentice

Mam to samo, odinstalowałem Origina, a teraz nie mogę go zainstalować...

 

Wiadomość 8 z 380 (123 887 wyświetleń)

Dot.: Program Origin przestał działać

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Przywrócenie systemu nie pomaga. Origin pobiera aktualizację i jak ma przejść do jej instalacji to wszystko się sypie i tak w kółko.

Visuala reinstalowałem po kilkanaście chyba już dzisiaj razy próbując instalek zawartych w folderze Origina, ale też i tych pobranych ze strony Microsoftu i po każdej operacji był reset systemu, ale to też nie pomogło.

Ale jest jeden pozytyw @MattiuDefo , gdyż w drugim podesłanym przez ciebie linku jeden użytkownik proponował zainstalowanie starszej wersji Origina i ta instaluje i uruchamia się bez zarzutów na moim koncie, więc problem w 70% jest rozwiązany za co dziękuję.

Postaram się poczekać aż wyjdzie następna aktualizacja może wtedy sprawa sama się rozwiąże. Jeżeli jednak chcecie całkowicie pomóc mi w rozwiązaniu problemu to owszem można by czegoś jeszcze spróbować. Dziękuję za waszą pomoc!

Wiadomość 9 z 380 (123 776 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem