Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

autor: DarkBlackLu
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

★★★ Novice

Hej! Po ostatniej aktualizacji (listopadowa 2018) gra nie działa prawidłowo, nie działa malowanie terenu, w widoku na miasto działki na których została użyta edycja terenu wyglądają dziwnie. innym problemem jest również płynność gry do tej pory grałam na najwyższych ustawieniach i gra działała płynnie, teraz się ścina i nawet po obniżeniu ustawień nic się nie zmienia. 

 

Wiadomość 1 z 16 (3 210 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

[ Edytowane ]

 

 @kreatora, całkiem możliwe, że jakieś wybiórcze  gry mogą zawierać ten błąd, odkrycie go leży jednak w kompetencji EA. Standard smile

 

Aczkolwiek uważam, że usuwanie plików cache z gry, w której znajdowały się jakieś mody, czy CC nie ma nic wspólnego z tym błędem. Przyznaję, że czasem sama używam modów, czy CC i nie zawsze potem pamiętam o usunięciu z gry plików cache.  Przed zainstalowaniem najnowszej aktualizacji usunęłam  z jednej z moich gier folder Mods, nie usuwając plików cache, a mimo to w tej grze także nie mam żadnych błędów.

 

Z doświadczenia wiem, że na ogół graczom, którzy nigdy nie grali modami, gra psuje się z bardzo różnych powodów:

 

1. Nie najlepszy stan ich komputerów, a przede wszystkim granie na laptopach nie przystosowanych do gier. 

2. Zwykle zapisywanie gry według opcji "Zapisz".

3. Majstrowanie w plikach gry.

4 Zawalona domami, obiektami Biblioteka gry, czyli folder Tray

5. A nawet pobieranie z Galerii obiektów (lub domów je zawierających),  na przykład obrazów "No CC" - są to obrazy namalowane przez graczy na podstawie obiektów CC, a następnie różnymi kombinacjami wprowadzone do Galerii tak, żeby nie zostały przez EA zaznaczone jako obiekty zmodyfikowane. Obrazy te nie maja własnych plików, więc "przyczepiają się" do ścian i wiążą z nimi w jeden plik. 

Jak na razie jedynie TSR zakazało ich publikowania wraz z domami, co ujęło w swoim regulaminie (pkt. 10):  https://www.thesimsresource.com/content/view-post/post/26859

5. Inne błędy związane z komputerami graczy, wirusy w komputerze, etc.

 

@DarkBlackLu

Na amerykańskim forum answers,ea.com, gracze dostali odpowiedź, że taki błąd może być spowodowany przy włączonym trybie laptopa w grze. Jeżeli masz  włączony ten tryb, to wejdź w opcje gry>grafika i wyłącz tę funkcję: https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/TO-ADD-Terrain-Paint-Not-Working-After-latest-Game-Patch/m-p/7...

 

Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!

Zobacz w watku

Wiadomość 11 z 16 (4 020 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

Witaj Standard smile

Gra powinna działać normalnie. 

Jeżeli masz w grze jakieś mody lub/i CC to wyjmij folder Mods na pulpit komputera i na Origin napraw grę, klikając na okładkę gry. Wszystkie modyfikacje ze skryptami oraz większość CC z trybu CAS (włosy, oczy, brwi, itp.) obecnie w ogóle nie działa, bądź nie działa prawidłowo i trzeba poczekać na ich aktualizację.

 

Aktualizacja dodała opcję edycji terenu i teraz ikonki malowania terenu zostały trochę inaczej rozmieszczone. Żeby pomalować teren, trzeba wejść w opcję Narzędzia terenu :

 

et0.jpg

 

 

Co do ścinania się gry - każda aktualizacja gry, dodatki oraz zawartość dodatkowa (CC, mody) podwyższają wymagania gry. Jeżeli mimo niskich ustawień gra się zacina  to prawdopodobnie twoja karta nie spełnia tych wymagań, masz za malo miejsca na dysku, bądź pamięci RAM,  lub winę za to ponoszą mody (CC).

 

Tutaj masz informacje odnośnie wymagań sprzętowych:

https://answers.ea.com/t5/Inne-gry-z-serii-The-Sims/The-sims-3-prosze-o-szybka-odpowiedz/m-p/7163670...

 

 

Tak wygląda teraz w grze namalowany teren:

et1.jpg

 

I widok działki z trybu okolicy (zaznaczona czerwoną strzałką):

 

et2a.jpg

 

Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 16 (3 169 wyświetleń)

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

★★★ Novice
nie miałam i nigdy nie używałam żadnych modów :/
Wiadomość 3 z 16 (3 149 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

★★★ Novice
ponadto mój komputer spełnia maksymalne wymagania sprzętowe, więc to nie wina sprzętu
Wiadomość 4 z 16 (3 147 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

[ Edytowane ]
★★★ Novice

wiem gdzie są jakie narzędzia, a malowanie mimo usunięci folderu i naprawy po przez origin, dalej nie działają, nie dlatego że nie wiem gdzie są jakie narzędzia tylko dlatego że nie działają Frown 

Wiadomość 5 z 16 (3 139 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Zdjęcie jak to wygląda :/

Wiadomość 6 z 16 (3 132 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@DarkBlackLu
Malowanie dziala tylko po bardzo mocnym wygładzeniu terenu i na minimalnych nachyleniach. Czy na zupełnie plaskim terenie tez Ci nie dziala? Na twoim zdjeciu nie bardzo widac detale terenu ktory chcesz pomalować.
Czy dobrze rozumiem ze wyrzucilas caly folder gry do śmieci i gra wykreowala zupelnie nowy folder?
Co do scinek gry to nie powinas ich miec jesli masz aktualne sterowniki do karty i mocną kartę. To mogloby sie zdarzyc jesli zostawilas w folderze gry plik localthumbcache. package ale skoro wywalilas cały folder gry to pozostaja tylko dwie opcje , albo masz nieaktualne sterowniki albo karta Ci sie przegrzewa. Moze podaj specyfikacje Twojego komputera ,Znajdziesz ja gotową w folderze gry w dokumencie tekstowym o nazwie Config
Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 7 z 16 (3 113 wyświetleń)

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

@DarkBlackLu , być może twoja gra się zbugowała. Wejdź w Moje Dokumenty i do folderu z grą dopisz jakąś nazwę, np. The Sims 4 - stara i włącz grę, a

wtedy w Moich Dokumentach, pod starą grą, utworzy się nowy folder The Sims 4.

Po wejściu do nowej gry sprawdź, czy działa teraz narzędzie malowania terenu.

 

Na przyszłość zawsze zapisuj grę według opcji "zapisz jako", jest to zwłaszcza potrzebne w przypadku grania długo jedną rodziną, gdyż aktualizacje oraz nowe dodatki także mają swoje błędy, a te ,zapisując grę zwykłym zapisem,  mogą w niej powodować błędy i bugować sejw. Przy zapisie "zapisz jako" zapisy gry nie nakładają się na siebie.

 

Ponadto faktycznie, jak napisano wyżej, sprawdź sterowniki do karty graficznej, gdyż obraz w grze masz zamazany.

 

Pozdrawiam. Standard smile

 

Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 8 z 16 (3 107 wyświetleń)

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

★★★ Novice
malowanie w ogóle nie działa i zniknęło we wszystkich zapisanych wcześniej stanach gry, ze wszystkich działek, jak widać na zrzucie ekranu nie pojawia się również tekstura przy dużych nachyleniach terenu, wszystko jest po prostu jedną teksturą maźnięte, a jakość słaba bo jak pisałam w pierwszym poście gra zaczęła się ciąć po aktualizacji
Wiadomość 9 z 16 (3 102 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy po listopadowej aktualizacji - 2018 - The Sims 4

Hero (Retired)
@DarkBlackLu
No niestety znikniecie opcji malowania terenu dotknęło nie tylko Ciebie. Juz jest więcej zgloszen tego bugu, O dziwo dotknęło to w większosci graczy ktorzy nigdy nie uzywali ani modów ani CC. Byc moze dlatego, że Ci co wedzą jak używac modow przed włączeniem gry pousuwali z gry pliki cache ale to tylko mój domysł. Na razie nikt nie ma pojęcia dopóki EA nie dostanie sejfów od anglojęzycznych graczy z tym bugiem co sie właściwie stało i jak to naprawić.
Wiadomość 10 z 16 (3 092 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem