Problem ze Sterowaniem - gamepad Logitech - obejście

autor: PL_Thiago90
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★★★ Newbie

 

Pad F510:

Jeśli plik buttonDataSetup.ini nie jest widoczny w folderze Dokument/FIFA 19 Demo, spróbuj wejść do opcji sterowania i pobaw się ustawieniami, aby wymusić utworzenie takiego pliku.

 

fe11221111112.png fe112211111112.pngfe1122111111112.png

 

Następnie z rozwiązaniem zaproponowanym przez @PL_Thiago90 za co serdecznie Ci dziękujemy Star, spróbuj edytować ten plik jak poniżej:

 

"Nalezy odnalesc wpis: AddMap PC_AXIS_0_UP VB_AI_LS_DOWN. W miejsce DOWN wpisać UP. i tak samo zrobic w AddMap PC_AXIS_0_DOWN VB_AI_LS_UP. W miejsce UP wpisać DOWN. 

 oraz przed ponownym uruchomieniem gry zmieniłem pod spodem z Direct-Input ( D ) na X-Input ( X ) pomogło ! dzieki:D

Wiadomość 21 z 52 (7 606 wyświetleń)

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★★ Novice

Czy naprawił ktoś problem z wariowaniem pada (mój to Logitech Rumblepad 2)? Nie posiadałem pliku buttonDataSetup. Dodałem go ręcznie i rzeczywiście zmiana DOWN z UP pomogła z kierunkami, lecz lekkie ruszenie lewej gałki (lub krzyżaka - zależy czym sterujemy) powoduje ściąganie wskaźnika na lewy dół. Nic nie da się zrobić. 

Wiadomość 22 z 52 (7 582 wyświetleń)

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★★ Novice

Zmiany w pliku nie pomogły. Mam Logi F710

Po zmianach działa tylko w prawo i lewo, góra i dół wariują.

Jak przełączam z Cocktail na (X) to wogóle go nie widzi w grze.

POMOCY

Wiadomość 23 z 52 (7 570 wyświetleń)

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★ Novice
Ja mam podobnie. Jakis tip?
Wiadomość 24 z 52 (7 559 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★ Novice

Mam zupełnie to samo, gram na PC na padzie od x360 i mam na wszystkie opcje ustawiony klawisz Y, nie wiem dlaczego... nic nie ruszałem. A jak próbuję wejść w opcję dostosuj sterowanie to mnie wyrzuca z gry od razu

Wiadomość 25 z 52 (7 552 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★★★★★ Novice

Mam to samo Logitech Cordless Rumblepad 2. Zmiana w pliku buttonDataSetup góry z dołem pomogła lecz do samego sterowania w grze. Pad wariuje w menu gry, ściąga go do dołu przez co dając w górę aby dać opcję np przejdź dalej pada ściąga w dół i można dostać szału. Czy naprawdę nikt z EA tu nie zagląda. Problem ma wiele osób i jest szeroko opisywany. Pad działa od lat  bezbłędnie w innych grach!. Skosić siano za grę każdy potrafi teraz MY UŻYTKOWNICY czekamy na pomoc kogoś z rozwiązaniem tego problemu.

Wiadomość 26 z 52 (7 474 wyświetleń)

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★ Novice

Mam ten sam problem. Pad to Logitech f310 ktoś zna jakieś rozwiązanie ?

Wiadomość 27 z 52 (7 432 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★★★ Newbie

Hejka ja mam 2 pady logitech f710 na jednym wszystko dobrze a na drugim odwrócone osie ;/ nie wiem co zrobić ;/

Wiadomość 28 z 52 (7 417 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★★ Apprentice
Czyli jeden Ci działa?
Emulowałeś go x360ce czy coś w tym stylu?
Napisz coś więcej
Wiadomość 29 z 52 (7 412 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem ze Sterowaniem

★★ Novice

U mnie podobny problem na PC, pad Genesis P44, lewy drążek przy wciśnięciu do góry idzie na dół, przy wciśnięciu na dół idzie do góry. Już nie jest problemem obsługa samego menu w grze, ale w taki sposób nie da się grać. Zaznaczam , że pad działał bez zarzutu na fifa 18 i fifa17.

Wiadomość 30 z 52 (7 396 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA