Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

autor: krzaczek08123
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z wydajnością - Battlefront 2 - kilka porad

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam

 

Od razu przejdę do sedna sprawy, udało mi się zagrać w betę Battlefronta 2 i przez cały czas jej trwania byłem w stanie grać praktycznie na najwyższych ustawieniach graficznych bez najmniejszego problemu. Po premierze 17 listopada, wchodzę do gry z identycznymi ustawieniami, aktualnymi sterownikami i co widzę? Żabie skoki oraz użycie procesora bez przerwy na 100%. Dopiero po przejściu na NAJNIŻSZE ustawienia gra zaczeła normalnie działać. Gdzie się podziała optymalizacja z bety, skąd tak wielka różnica w działaniu między betą a pełną wersją? O.o

 

I nie tylko ja jeden mam taki problem: https://battlefront-forums.ea.com/discussion/81806/cpu-100-gpu-with-vsync-60-70

 

Mój sprzęt:

Intel Core i5-4690K, 3.5GHz

Gigabyte GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5

MSI Z97 GAMING 5

16 GB ramu

 

Dodatkowo najnowsze sterowniki, które w ogóle nic nie zmieniły.

Proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 15 (10 196 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefront 2

★★★ Novice

Witam,

 

Mój ma następującą specyfikację :

 

  • System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
  • Intel Core i5-7400 (4 rdzenie, od 3.00 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
  • Pamięć RAM: 8 GB (DIMM DDR4, 2133 MHz)
  • Dysk: 1000 GB SATA 5400 obr.

Myślę, że spełnia minimalne wymagania dla gry, jednak nawet przy minimalnych ustawieniach (choć domyślnie były średnie) gra nie jest płynna zarówno w trybie multiplayer oraz single player. Sterowniki do karty graficznej są aktualne. Co może być przyczyną? 

Wiadomość 2 z 15 (10 148 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@QueenOfDracarys @Bombelostre

 

Wszystkie gry z serii Battlefield i Battlefront, zawsze były tytułami zależnymi w dużej mierze od mocy procesora. Nawet minimalne wymagania gry, opierają się na jednym z "nowszych" procesorów i5 - 6600K!

 

Przygotowałem pewne porady w tym artykule. Jeśli korzystacie z jakiegoś oprogramowania do OC (podkręcania) procesora/karty np. Asus OC itp. radzimy o jego wyłączenie/zresetowanie ustawień.

 

Problemy z wydajnością, szczególnie przy ekranie ładowania (ilość klatek przekracza 1000 fps) jest obecnie również badany przez studio.

 


 

Poniżej znajdziecie na chwilę obecną najbardziej skuteczne porady na odciążenie procesora, a co za tym idzie zwiększenie ogólnej wydajności:

 

 

WYŁĄCZ DIRECTX 12

 

W opcjach gry ustaw:

 

5454363.PNG

 

Synchronizacja pionowa, powinna ustawić na sztywno ilość klatek na 60 (jeśli masz 60 Hz ekran), a przełączenie na DirectX 11, zmniejszy zacinanie podczas "dużych akcji" w grze. Game controller

 

USTAW SYNCHRONIZACJĘ PIONOWĄ - WŁĄCZ LUB ADAPTACYJNĄ

 

Panelu Sterowania NVIDIA, poniższą opcję:

 

54543631.PNG

 

 

RESET USTAWIEŃ GRY

 

Wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu STAR WARS Battlefront II na np. STAR WARS Battlefront II kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) 

Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy kampanii mogą zostać usunięte! 

 

 

 

 

Wiadomość 3 z 15 (10 134 wyświetleń)

Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

★★★ Novice

Przy synchronizacji pionowej mam jedynie opcje : Użyj ustawienia aplikacji 3D

                                                                                 Włącz

                                                                                 Wyłącz

Brak opcji adaptacyjnej. Co wybrać?

Wiadomość 4 z 15 (10 126 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

Community Manager (retired)

@QueenOfDracarys Hej!

 

Każda karta wspiera, różne techniki synchronizacji pionowej (V-Sync), dlatego ustaw globalnie opcję Włącz i uruchom ponownie grę.

Wiadomość 5 z 15 (10 120 wyświetleń)

Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

★★★ Newbie

Dlaczego nie mam opcji wyłączenia directx 12?

 

 

Wiadomość 6 z 15 (9 490 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

Community Manager (retired)

@DarthZielonyMk Hej!

 

Jeśli opcja w grze nie jest widoczna, znaczy to, iż korzystasz z wersji systemu Windows 7 lub 8.1 i gra korzysta już AUTO z DirectX 11. Biblioteki DirectX 12 są dostępne tylko dla wersji systemu Windows 10

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 7 z 15 (9 378 wyświetleń)

Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

★★ Novice

Zacina mi się gra ! Przy głównym wejściu fps-y skaczą mi nawet do tysięcy przy włączonej synchronizacji pionowej w grze i w panelu Nvidi . Mój sprzęt - i7 700 i Karta graficzna GeForce 1070.

 

Wiadomość 8 z 15 (9 361 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

★★★ Newbie

Za słaba karta graficzna

 

Wiadomość 9 z 15 (9 293 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością mimo odpowiedniej specyfikacji komputera - Battlefro

Community Manager (retired)

@krzaczek08123 

 

W tym artykule (na dole strony - wydajność) opisałem procedurę utworzenia pliku user.cfg itd. celem ograniczenia liczby klatek przy starcie gry. Powinno to ograniczyć generowanie wielkiej ilości klatek, mogącej powodować problem ze stabilnością gry oraz systemu. 

 

Powodzenia! 

Wiadomość 10 z 15 (9 142 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem