Problem z ustawieniami

autor: blueelwis
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z ustawieniami

★★★ Newbie

Mam taki problem. Gdy edytuje coś w ustawieniach na przykład resetuje je i włączam ustawienia domyślne potem wiadomo wychodzę i zapisuje grę. Następnie gdy wchodzę dnia tego samego lub następnego ustawienia nie zapisują się. Wie ktoś co z tum zrobić? Jest to wkurzające za każdym razem wchodząc do gry ustawiać te ustawienia na nowo. Proszę pomóżcie!

Wiadomość 1 z 12 (3 341 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z ustawieniami

★★★★★ Expert

Jeszcze zobacz jedną rzecz, czy plik options w dokumentach/electronic arts/the sims 4 nie ma ustawionego atrybutu tylko do odczytu, klikasz na nim prawym przyciskiem myszy i wybierasz właściwości.

 

Bez tytułu.jpg

 

Jeśli ma, to odznacz to i kliknij OK i spróbuj skonfigurować grę, jak to nie pomoże to go usuń całkowicie i jeszcze raz skonfigurować grę.

Zobacz w watku

Wiadomość 11 z 12 (3 845 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problem z ustawieniami

[ Edytowane ]

Witaj@blueelwis

 

Każdą zmianę w ustawieniach musisz zatwierdzić (też w ustawieniach), a dopiero potem możesz zapisać grę.

 

Pozdrawiam.

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 12 (3 322 wyświetleń)

Dot.: Problem z ustawieniami

★★★ Newbie

Problem polega na tym, ze je zatwierdzam. Tam w prawym dolnym rogu tak?

Wiadomość 3 z 12 (3 310 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z ustawieniami

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

Witaj @blueelwis

Ustaw sobie grę i zatwierdź ustawienia przyciskiem "zastosuj zmiany". Nie ruszaj resetowania i ustawień fabrycznych, po kliknięciu na "zastosuj zmiany" kliknij tylko na mały krzyżyk wyjścia z opcji który jest po prawej górnej stronie, po ponownym uruchomieniu gry, powinno być już w porządku.

Pozdrawiam Standard smile

Wiadomość 4 z 12 (3 295 wyświetleń)

Dot.: Problem z ustawieniami

★★ Novice

Problem polega na tym, że nie jest. Po kolejnym uruchomieniu ustawienia nie są takie jak powinny być, nawet te do których nie jest potrzebne ponowne włączenie gry. Robiłam już wszystko, naprawiałam grę, instalowałam ją od nowa, krążyłam po właściwościach gry w originie - nic nie pomaga. 

Wiadomość 5 z 12 (3 245 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z ustawieniami

[ Edytowane ]

@lidiampl_ 

 

Jeżeli masz w grze mody lub/i CC to:

 

1. Wyjmij na pulpit komputera folder Mods (i na razie nie wkładaj go do gry).

2. Usuń z folderu gry w Moich Dokumentach następujące pliki/foldery (gra je odtworzy po ponownym uruchomieniu):

- cache,
- cachestr,
- onlinethumbnailcache,
- localthumbcache.

3. Napraw grę na Origin.

4 Wejdź do gry i sprawdź, czy ustawienia zapisują się.

 

Jeżeli po usunięciu folderu Mods oraz plików będziesz mogła zmienić oraz zapisać ustawienia to znaczyło to będzie iż powodem problemu jest jakiś wadliwy plik w folderze Mods. Wtedy nie pozostanie ci nic innego, jak małymi partiami po kolei sprawdzić wszystkie mody oraz CC.

Listopadowa aktualizacja zmienia silnik gry, co oznacza, że wszystkie mody ze skryptami nie nadają się obecnie do gry, a wiele CC (i rekolorów) z trybu CAS również zawiera błędy i trzeba je usunąć z gry.

 

Przeczytaj ten poradnik, pomoże uporządkować ci mody:

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-mo...

 

Pozdrawiam.

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 6 z 12 (3 236 wyświetleń)

Dot.: Problem z ustawieniami

★★ Novice

@danuta720 ciągle bez zmian. Zrobiłam wszystko tak jak pisałaś, a gra ciągle nie zapisuje opcji 😪

 

Wiadomość 7 z 12 (3 212 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z ustawieniami

@lidiampl_czy aby na pewno wyjęłaś folder Mods na pulpit komputera i nie wkładałaś go z powrotem do gry?

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 8 z 12 (3 205 wyświetleń)

Dot.: Problem z ustawieniami

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

Witaj @lidiampl_

Zobacz jeszcze czy masz zaznaczone w opcjach gry "tryb laptopa" wtedy opcje graficzne są dostosowywane do właśnie laptopa, jeśli jest to zaznaczone to to odhacz i jeszcze raz zrób tak jak pisałem wyżej. Posiadasz laptop,a lub komputer stacjonarny? System jaki posiadasz? - Napisz czy to Windows lub Mac.

Pozdrawiam Standard smile

Wiadomość 9 z 12 (3 189 wyświetleń)

Dot.: Problem z ustawieniami

★★ Novice

@Narayen odznaczam go za każdym razem kiedy chcę zmienić te ustawienia, bo domyślam się, że „tryb laptopa” może blokować kilka funkcji graficznych. Mimo to gdy odpalam grę na nowo to wszystko wraca do wcześniejszych zmian. Mam laptopa z sys. windows Standard smile 

Mimo wszystko spróbuję jeszcze raz Standard smile  

 

Wiadomość 10 z 12 (3 176 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem