Dot.: Problem z uruchomieniem Sims 4

autor: MattiuDefo
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z uruchomieniem Sims 4

★ Novice

Dzień dobry,

 

Niedawno miałam naprawiany komputer. Został przeinstalowany cały system, więc The Sims 4 również zostały odinstalowane. Wcześniej miałam system operacyjny Windows 8, a teraz mam Windows 10. Zainstalowałam ponownie Origin i pobrałam ponownie The Sims 4. Jednak po uruchomieniu gry ekran "migał" i granie nie było komfortowe. Potem odinstalowałam grę i Origin i zainstalowałam je ponownie z płyty. Jednak po ponownej instalacji sytuacja wygląda podobnie.

Na opakowaniu gry nie ma jeszcze informacji o Windows 10. Czy to po prostu kwestia, że moje Simsy są już nieaktualne i muszę kupić nowy, aktualny egzemplarz? Czy to jakiś problem z moim komputerem?

 

Pozdrawiam,

Justyna

Wiadomość 1 z 8 (1 280 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem Sims 4

[ Edytowane ]

Witaj @jesus_girlfriend

 

Przede wszystkim zapewne popełniłaś podstawowy błąd, który polega na tym, że przed ponownym zainstalowaniem gry, nie przeczyściłaś komputera i pozostałości (resztki plików)  po poprzedniej grze mogły się nałożyć na nowa grę.

 

Nic się jednak nie stało. Standard smile

 

Gra powinna się włączać w systemie Windows 10, tu  możesz zapoznać się z podstawowymi wymaganiami gry:

https://help.ea.com/pl-pl/help/the-sims/the-sims-4/the-sims-4-system-requirements/

 

Polecam też ten artykuł:

[Info] Sims 4 - problem z włączeniem lub działaniem gry? Zajrzyj!:  https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Sims-4-problem-z-wlaczeniem-lub-dzialaniem-gry-Za...

 

1. Teraz jeszcze raz odinstaluj grę.

 

2. Przeczyść komputer według tej instrukcji:

https://help.ea.com/pl/help/pc/how-to-use-ccleaner-to-fix-pc-issues/

programem CCleaner, do pobrania tu: 

https://www.ccleaner.com/ccleaner

 

3. Zrestartuj komputer - zawsze to rób, gdy instalujesz jakiś nowy program, bądź aktualizacje Windows.

 

4. Sprawdź, czy masz najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej, gdyż nie wystarczy zainstalować jej w komputerze wraz z fabrycznymi sterownikami. Trzeba pobrać ze strony producenta ich najnowsza aktualizację.

 

5. Zaloguj się na Origin z aplikacji Origin (a pulpicie komputera), klikając prawym przyciskiem myszy>uruchom jako administrator (zawsze loguj się w ten sposób)

 

6. Wejdź do Biblioteki i stamtąd, klikając na okładkę gry, zainstaluj ją na swoim komputerze wraz z aktualizacjami.

 

7. Jeżeli w starej grze posiadałaś jakieś mody to pod żadnym pozorem nie dodawaj ich do nowej gry, gdyż listopadowa aktualizacja zmieniła silnik gry.

 

9. Zapoznaj się z moim poradnikiem: Jak się pozbyć błędów w grze i problemów z modami.

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-mo...

 

Daj znać, jak poszło. Standard smile

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 8 (1 273 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem Sims 4

★ Novice

Hej @danuta720,

 

Dziękuję, że odpowiedziałaś na moją prośbę. Niestety, po wszystkich działaniach, problem wciąż ma się dobrze :/ Obraz cały czas miga... Nie mam pojęcia, co może być nie tak. Być może rzeczywiście powinnam kupić nowe Simsy.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Justyna

Wiadomość 3 z 8 (1 254 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem Sims 4

[ Edytowane ]

@jesus_girlfriend

 

Gra znajduje się na serwerze Origin, jeżeli - jak napisałam w poprzednim poście - ją stamtąd pobrałaś to innej - lepszej - nie ma.  Standard smile

 

Miganie  może być przyczyną zaznaczonego trybu laptopa w grze. Sprawdź w ustawieniach gry, czy masz włączoną opcję tryb laptopa, jeżeli jest włączona to ją wyłącz.

 

Inną poważniejszą przyczyną może być twój komputer, który może nie spełniać obecnych wymagań gry, lub jakaś inna przeszkoda w komputerze. Migający ekran może świadczyć o słabej karcie graficznej, lub/i małej ilości RAM.

Dla sprawdzenia, prosiłabym o przesłanie pełnego raportu DXDIAG twojego komputera.

 

Zrobisz to w taki sposób:

- Kliknij na Start

- w okienku Wpisz DXDIAG i naciśnij Enter

- Zaczekaj aż się załaduje do końca

- Kliknij w "Zapisz wszystkie informacje" pod spodem i miejsce docelowe gdzie ma być zapisany (na przykład na pulpicie komputera).

- Prześlij ten plik tutaj w formie załącznika do postu.

 

Instrukcja: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Jak-wygenerowac-raport-DxDiag/m-p/5923956#M307

 

Pozdrawiam. Standard smile

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 4 z 8 (1 248 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem Sims 4

★ Novice

@danuta720

 

Wstawiam plik, tak jak prosiłaś.

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Justyna

Wiadomość 5 z 8 (1 199 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem Sims 4

[ Edytowane ]

@jesus_girlfriend

 

Dziękuję za dostarczenie raportu. Standard smile

 

Intel(R) HD Graphics Family - nie jest odrębną kartą graficzną , lecz zintegrowanym układem graficznym korzystającym z pamięci RAM. Nadaje się do przeglądania sieci, filmów, lecz nie nadaje się do nowoczesnych gier.

 

Sprawdź, czy w laptopie nie posiadasz innej karty graficznej, jeżeli tak to przełącz go na te kartę. W innym razie niestety będziesz musiała dokonać zakupu karty, lub laptopa nadającego się do gier.

 

Jeszcze raz przypomnę podstawowe wymagania sprzętowe gry:

https://help.ea.com/pl-pl/help/the-sims/the-sims-4/the-sims-4-system-requirements/

Jak widać w instrukcji, takie karty są wymagane:

 

 

  • Karta graficzna: Karta graficzna ze 128 MB pamięci VideoRAM i obsługą funkcji Pixel Shader 3.0.
    • Obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6600 lub lepsza, ATI Radeon X1300 lub lepsza, Intel GMA X4500 lub lepsza, 
    • oraz DirectX: Zgodne z DirectX 9.0c

 @Edit:

 

1. Z twojego raportu wynika również, że nie posiadasz nowych sterowników do twojej karty graficznej.  Jeżeli je zaktualizujesz to prawdopodobnie będziesz mogła grać, pod warunkiem, że nie dodasz do gry żadnych modów ani CC.

 

2. Sterowniki możesz pobrać przez aplikacje Intela lub tutaj:

https://downloadcenter.intel.com/product/80939/Graphics-Drivers

 

3. Komputer także musi zostać zaktualizowany do najnowszej wersji Windowsa 10.

 

4. Przed uruchomieniem gry musisz wyłączać wszystkie aplikacje działające w tle, w tym antywirus, zaporę sieciową i Windows defender.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

 

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 6 z 8 (1 194 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem Sims 4

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@jesus_girlfriend

Nie drugich simsów nie trzeba kupowac , ale nowy komp niestety ale o ile to komp stacjonarny wystarczy wymienic karte graficzna i zasilacz. w czasie gdy Ty przeinstaowalas system EA rownolegle wypuscila aktualke podkrecajacą wymagania grafiki i nie tylko, taki zbieg okolicznosci,. No i jak Twoj nowy system spotkal sie z ta aktualka to okazalo sie ze po aktualizacji juz komp nie spelnia wymagań gry, Zreszta nawet gdybys nie zmieniła systemu to byloby to samo i po tej aktualce mialabys problemy z grafika. 
Z diagnozy wynika ze prozno tam szukac drugiej karty graficznej . jest tylko ten nieszczesny scalak Intela, Taki ból  - karta jest jednym z drozszych elementów komputera i producenci wrzucaja tam te tansze scalaki zeby ceną nie odstraszac klienta,
Ten cheap graficzny nie spelnia wymagan gry i zeby na tym w ogóle grac - o ile sie da na tym zagrac , trzeba obnizyc wszystkie wymagania grafiki w opcjach gry do minimium, najlepiej grac w trybie okienkowym i nie kupowac dodatku Psy i Koty oraz Pory roku . Psa sie z ta karta graficzna stworzyc nie da - potwierdzone przez graczy - prędzej malego kotka. O ile gra sie wlaczy przy tym dodatku ..bo moze sie nie właczyc wcale . A dodatku Pory Roku ta karta juz naprawde nie uciagnie.

Wiadomość 7 z 8 (1 116 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem Sims 4

@jesus_girlfriend

 

Witaj 

 

Udało się tobie rozwiązać problem?

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 8 z 8 (656 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem