Problem z prędkością rozgrywki

autor: glonojadek12
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z prędkością rozgrywki

★★ Novice

Witam serdecznie,

 

Od jakiegoś czasu mam problem z grą w The Sims 4.

 

1) Problem z prędkością gry. W momencie kiedy przyśpieszam czas występują bug'i - np. czas mi się cofa o dwie godziny po dziesięć razy z 3.00 do 1.00 przez co strasznie wariują potrzeby Sima nieadekwatne do wykonywanych przez niego czynności.

 

2) Simy się zatrzymują i zawieszają przy wykonywaniu czynności, np. przy lodówce stoi i myśli z dwie minuty.

 

Nie posiadam żadnych modów i nie posiadałam. Odinstalowałam grę i zainstalowałam ponownie. Sprawdzałam na trzech różnych komputerach z mojego origin - to samo. Komputer spełnia wymagania.

 

Proszę serdecznie o pomoc. Thinking

Wiadomość 1 z 8 (836 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z prędkością rozgrywki

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@glonojadek12
Problem jest skomplikowany , powód jest w samym designe gry. Skrypt Python na bazie ktorego jest stworzona cała gra okazal sie zbyt wolny by osługiwać tak rozbudowaną grę. EA była tego swiadoma juz od czerwca ale przepisac calą gre na nowy skrypt i stestować ten nowy designe  to trwa. Najnowsza aktualizacja listopadowa ktora wymieni ten skrypt na nowy powinna rozwiązać ten problem. To nie wyklucza ze nie pojawia sie bugi nowe, bo praktycznie jest to cala gra przepisana na nowy skrypt. Tester nie jest w stanie odtworzyc wszystkich sytuacji jakie moze wykreować gra. Dlatego wszelkie infa o bledach po tej aktualizacji beda pomocne, 

Infa w rodzaju " Zadne mody nie dzialaja!!!" sa przewidziane. Nie bedą dzialac bo byly pisane na stary skrypt 
https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/COLLECTION-THREAD-Autonomy-and-Simulation-Lag-Seasons-Patch/m-...

"if you have a slower tier i5 and/or there is some routing trouble or similar going on in the Sims 4 code amplifying the issue (which wouldn't surprise me) then it would still fit the big picture. Python, which Sims 4 uses for the core script, is slow and single-threaded (only uses one CPU core), so it's not particularly hard to run it against a wall if a couple of factors come together - and the game doesn't seem to deal particularly well with it when that happens."

Nie jestem pracownikiem  EA

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 8 (753 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problem z prędkością rozgrywki

Hero (Retired)
@glonojadek12
1,Jesli chodzi o czas,
To jest niestety bug gry wielokrotnie zgłaszany i EA ma pełną świadomość jego istnienia, Byl naprawiany pare razy akualizacjami ale wciąż wraca,
https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/FIXED-Issues-with-time-Clock/m-p/6401729#M48031
https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/OPEN-CL-No-ultra-speed-while-living-in-Apartments/m-p/5686728#...
https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/OPEN-CD-No-Ultra-Speed-While-Pets-are-on-lot/td-p/6548391
Pewnie bedą znow próbować go naprawiać w nastepnym patchu
Tez go mam niestety. Jedyna rada to do tej naprawy uzywac wylacznie czasu najwolniejszego nawet, a szczególnie podczas snu bo tam jest najbardziej dokuczliwy gdy sie cofa,
2, Na zwolnienie simow pomaga wyczyszczenie plikow cache
czyli usuniecie z Dokumentow z foderu gry nastepujacych folderow o ile cos zawierają,
Cache, cachestr ,onlinethumnailcache oraz pliku localthumbcache.package
One sie odtworzą na nowo po właczeniu gry,
Najlepiej pomaga jednak reset folderu gry. Czyli wysuwamy caly folder gry na pulpit , naprawiamy gre na Origin . Po wlączeniu gra wygeneruje nowy czysty folder gry. Wychodzimy z gry i przeklejamy do niego z pulpitu nasze 2 stare foldery - Tray czyli biblioteke, oraz folder saves .
Nic nam nie zniknie w procesie ani stare sejfy ani nic z bibioteki, ale gra przez jakis czas bedzie chodzila lepiej,
I takie info dodatkowo, bo nie wiem czy wiesz o tym.
Wymagania dla komputera teraz zostaly znacznie podkrecone i potrzeba wiecej RAM i lepszej karty graficznej . Stare wymagania na dzis dotyczą wyłacznie podstawki. Tak ze kiedy piszesz , ze Twoj komputer spelnia wymagania to nie bardzo wiem , czy te z roku wydania The Sims4 czy wymagane na dzisiaj,
Nie jestem pracownikiem EA , Pomagam graczom jako gracz
Wiadomość 2 z 8 (826 wyświetleń)

Dot.: Problem z prędkością rozgrywki

1. Czy masz w grze jakieś CC (Custom Content), np. włosy, ubrania, itd..?
2. Gdy robisz reinstalację gry, przed powtórnym jej zainstalowaniem, najpierw trzeba przeczyścić komputer Cleaner-em, gdyż po odinstalowaniu gry zawsze w komputerze zostają jakieś resztki starych plików. Następnie zawsze trzeba zrestartować komputer.
3. Gdy grasz długo jedna rodziną to grę trzeba, od czasu do czasu, zapisywać według opcji: "zapisz jako". Zwykły zapis "Zapisz" może zbugowac grę, gdyż przy tej opcji sejwy zapisują się jeden na drugim a wtedy gra zaczyna płatać figle. Standard smile
-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 3 z 8 (796 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z prędkością rozgrywki

★★ Novice

1. Napisałam wyżej że nie korzystam z żadnych modów.

2. Reinstalację gry zrobiłam prawidłowo. Na początku gra działała prawidłowo ale po czasie gry Simy zaczęły się zawieszać i nie wykonywać czynności żadnych.

3. Robiłam również w ten sposób, uwierz mi że próbowałam na wiele różnych sposobów ale nic nie pomaga.

Wiadomość 4 z 8 (760 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z prędkością rozgrywki

★★ Novice

Chciałabym żeby gra działała prawidłowo, znalazłam również innych użytkowników którzy mają ten sam problem.. Jakie stanowisko albo informacje ma EA w tym temacie?

Wiadomość 5 z 8 (759 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z prędkością rozgrywki

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@glonojadek12
Problem jest skomplikowany , powód jest w samym designe gry. Skrypt Python na bazie ktorego jest stworzona cała gra okazal sie zbyt wolny by osługiwać tak rozbudowaną grę. EA była tego swiadoma juz od czerwca ale przepisac calą gre na nowy skrypt i stestować ten nowy designe  to trwa. Najnowsza aktualizacja listopadowa ktora wymieni ten skrypt na nowy powinna rozwiązać ten problem. To nie wyklucza ze nie pojawia sie bugi nowe, bo praktycznie jest to cala gra przepisana na nowy skrypt. Tester nie jest w stanie odtworzyc wszystkich sytuacji jakie moze wykreować gra. Dlatego wszelkie infa o bledach po tej aktualizacji beda pomocne, 

Infa w rodzaju " Zadne mody nie dzialaja!!!" sa przewidziane. Nie bedą dzialac bo byly pisane na stary skrypt 
https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/COLLECTION-THREAD-Autonomy-and-Simulation-Lag-Seasons-Patch/m-...

"if you have a slower tier i5 and/or there is some routing trouble or similar going on in the Sims 4 code amplifying the issue (which wouldn't surprise me) then it would still fit the big picture. Python, which Sims 4 uses for the core script, is slow and single-threaded (only uses one CPU core), so it's not particularly hard to run it against a wall if a couple of factors come together - and the game doesn't seem to deal particularly well with it when that happens."

Nie jestem pracownikiem  EA

Wiadomość 6 z 8 (754 wyświetleń)

Dot.: Problem z prędkością rozgrywki

★★ Novice

Dziękuję za informacje.

Wiadomość 7 z 8 (741 wyświetleń)

Dot.: Problem z prędkością rozgrywki

@glonojadek12

 

Oznaczam odpowiedz @kreatora jako rozwiązanie.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 8 z 8 (730 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem