Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

autor: Tabakierrra
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

★★★ Apprentice

Dzień dobry,

posiadam pewien problem z grą fifa 18 w wersji na PC.

Otóż w grze jak dołączam do meczu gra crashuje się do pulpitu.

Czasami jest pokazazne directx function error i napisane jest tam zebym sprawdzil czy mam aby napewno przynajmniej 1gb vramu w karcie graficznej.

Link do dxdiag do specyfikacji mojego komputera: https://hastebin.com/ojaratuhuj.tex

Proszę o pomoc, ponieważ jak najszybciej chciałbym zagrać w Fife18.

 

Pozdrawiam jutex

Wiadomość 1 z 20 (17 976 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

★★★ Novice

To zacznijmy od początku. Błąd w moim przypadku wywalało po ładowaniu niektórych meczów (myślę, że to miało związek z treningami pomiędzy wczytywaniem meczu), jak i również nie mogłem trenować samodzielnie piłkarzy, tylko musiałem symulować trening. Niżej podaję rozwiązanie, które mi pomogło.

 

- Klikamy w start, wpisujemy regedit, klikamy na regedit prawym przyciskiem myszy i klikamy uruchom jako administrator.

 

- Rozwijamy strzałeczką po lewej stronie folder o nazwie HKEY_LOCAL_MACHINE.

 

- Wyszukujemy folder o nazwie SYSTEM i również go rozwijamy

 

- Wyszukujemy folder o nazwie CurrentControlSet i go rozwijamy

 

Wyszukujemy folder o nazwie Control i go rozwijamy

 

- Wyszukujemy folder o nazwie GraphicsDrivers i klikamy na niego lewym przyciskiem myszy.

 

- Po prawej stronie wyświetlą się pliki, a raczej wpisy do rejestru. Klikamy na białym, wolnym tle pod nimi i klikamy Nowy-> Wartość DWORD (32-bitowa). Nie ma znaczenia ilu bitowy masz system operacyjny.

 

- Nazywamy wpis następująco: TdrLevel   UWAGA WPIS MUSI DOKŁADNIE TAK SIĘ NAZYWAĆ. Duże T jak i również L, reszta małymi.

 

- Kiedy już nadamy nazwę klikamy dwukrotnie na wpis i ustawiamy dane wartości na 0 i klikamy ok.

 

- Resetujemy komputer i możemy cieszyć się brakiem błędów w fifie Standard smile 

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda ta wiedza i pozwoli się rozkoszować w spokoju rozgrywką, zdobywaniu mistrzostw swoim klubem jak i przepięknych bramek, bez niepotrzebnych nerwów, czego wam z całego serca życzę Standard smile  

Zobacz w watku

Wiadomość 15 z 20 (17 699 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

Community Manager (retired)

@Tabakierrra Hej!

 

Błąd, który zamieściłeś - directx - sprowadza się do błędu sterownika lub wystąpienia nie oczekiwanego wyjątku, gdzie karta graficzna wraz ze sterownikiem nie może przetworzyć żądania od aplikacji.

 

Po sprawdzeniu Twojego raportu, dwie rzeczy rzuciły mi się  w oczy:

 

  • Ustawiona inna rozdzielczość niż domyślna:

  Current Mode: 1680 x 1050 (32 bit) (59Hz)

 

  Native Mode: 1920 x 1080(p) (60.000Hz)

 

  • DPI w Windowsie:

User DPI Setting: 120 DPI (125 percent)
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

 

Jeśli możesz ustawić domyślne wartości i raz jeszcze uruchomić grę z ustawieniami graficznymi według tego wątku:

 

Przydatne kroki na tego typu dolegliwość, znajdziesz jeszcze poniżej:

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu FIFA 18 na np. FIFA 18 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy gry Droga do Sławy oraz trybu KARIERA/Pro Club mogą zostać usunięte! 

 

ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folderOrigin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus AVG/Avast czy Mcaffe mogą powodować właśnie taki stan rzeczy

 

CZYSTY ROZRUCH -  jeśli nie masz pewności czy coś jeszcze może działać w tle spróbuj tzw. czystego rozruchu - INSTRUKCJA - CZYSTY ROZRUCH

 

Powodzenia! Fingers crossed

 

Wiadomość 2 z 20 (17 963 wyświetleń)

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

★★★ Apprentice

Ustawiłem roździelczość 1920x1080

Zmieniłem systemowe DPI

Wyłączyłem także AVG.

Jednak nic to nie dało. Nadal gdy łączę się do meczu gra crashuje się i znowu pokazany jest error directx function device.

Napisane jest tam zebym sprawdzil czy aby napewno mam karte graficzna z +1gb vramu a mam gtx 1050ti 4gb i że nie może wyswietlic tekstur 2/3D.

Prosze o pomoc poniewaz jak najszybciej chcialbym w ta gre zagrac.

Nie wiem ale może to problem z dyskiem, ponieważ nie znam się za bardzo na komputerach!

 

Pozdrawiam

Jutex 

Wiadomość 3 z 20 (17 942 wyświetleń)

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

Community Manager (retired)

@Tabakierrra Hej!

 

Jeśli posiadasz AVG, radzimy go odinstalować w celach testowych, gdyż niejednokrotnie był przyczyną wyłączania się gier. Następnie przeprowadź tzw. czystą instalację sterownika NVIDIA pobierając najnowszą wersję ze strony:

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij NOWY raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

 

Wiadomość 4 z 20 (17 920 wyświetleń)

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

★★★ Apprentice
https://hastebin.com/merawarexi.tex tutaj nowy dxdiag.
Pobralem juz najnowsze sterowniki odinstalowalem antywirusy i nic nie dalo... Prosze pomozcie bo chcialbym wreszcie pograc w ta kozacka gre
Wiadomość 5 z 20 (15 267 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

@Tabakierrra

 

Zrób  screena tego błędu i tu wrzuć 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 6 z 20 (15 262 wyświetleń)

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

★★★ Apprentice

 

 

Prosze oto zdjecie tego bledukebsik.PNG

Wiadomość 7 z 20 (15 250 wyświetleń)

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

★★★ Apprentice

Przy tym błędzie jedno zaprzecza drugiemu.

Wolne jest 4000MB a niżej napisane jest sprawdź czy twoja karta graficzna jest wspierana i ma przynajmniej 512mb ;-;.

 

Tutaj nowy dxdiag:

https://hastebin.com/ekokitacin.tex

Wiadomość 8 z 20 (15 243 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

[ Edytowane ]
Wiadomość 9 z 20 (15 231 wyświetleń)

Dot.: Problem z grą FIFA18 na wersji pc z directx

★★★ Newbie

Witajcie 

A ja mam problem z fifą18 taki, że gram mecze wszystkie bez problemu natomiast problem się zaczyna gdy chcę wejść w trening. Zaczyna wczytywać i się zawiesza a jak zaczne na laptopie naciskać wszystkie knefle wywala komunikat z directx. Sterowniki do karty mam aktualne. Tak jak piszę mecze mogę grać normalnie Alexa Huntera też i tam trening idzie normalnie. Problem się robi jak włączam sobie trening albo trening w karierze. Natomiast co ciekawe jak zagram ze 2 lub 3 mecze normalnie i  potem chce odpalić trening to wejdzie ??? Ktoś coś ??

Wiadomość 10 z 20 (10 371 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA