Problem z dźwiękiem, apex ustawia dźwięk 7.1, a w windowsie mam ustawione stereo

autor: Razoers
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z dźwiękiem, apex ustawia dźwięk 7.1, a w windowsie mam ustawione stereo

★ Novice

Witam,

Dzisiaj czyli 12.09.19, zaczął się u mnie dziwny problem z dźwiękiem przez który w sumie nie da się grać (a tak mało brakowało do diamentu).

Otóż mówiąc dość prostym językiem tam gdzie jestem skierowany słyszę wszystko normalnie (np. sojusznik który wskazuje leżącą broń lub jakikolwiek dialog lub jego ruch) lecz z tyłu dźwięk mam prawie że niesłyszalny lub z boku. Dostawałem obrażenia a nie słyszałem dźwięku strzału (tłumików jeszcze nie wprowadzili) ani ruchu przeciwnika czy też sojusznika. Nawet na mapie treningowej ledwo słyszę słowa bloodhounda stojąc do niego plecami. Przypomniałem sobie że miałem bardzo podobny problem w csie, lecz tam szybko to naprawiłem zmieniając dźwięk 7.1 na stereo (doszła taka opcja po aktualizacji). Niestety w apexie w ustawieniach zastałem napis : "konfiguracja dźwięku w windowsie 7.1" na szaro nie do zmienienia. W windowsie cały czas mam ustawiony stereo. Zastosowałem następujące próby naprawienia :

1. aktualizacja realtek hd audio

2. przepięcie słuchawek do samej płyty głównej, z przedniego panelu

3. naprawa plików apex legends

4. reinstalacja gry

5. Próby przełączania w ustawieniach w windowsie opcji dźwięku 5.1, stereo

 

Niestety nic nie pomogło cały czas apex ustawia dźwięk 7.1 i koniec, nie mam już pojęcia jak mogę to zmienić.

Dzień wcześniej czyli 11.09.19 wszystko działało normalnie chciało się grać. W nocy miałem aktualizacje w windowsie lecz nic związanego z dźwiękiem.

U znajomego działa normalnie czyli jaki ustawi dźwięk w windowsie też taki mu się ustawia w apexie.

 

Mój sprzęt :

MSI Z170A TOMAHAWK

i5 6600k

rtx 2060

 

Czy ktoś miał podobny problem ?

Z niecierpliwością czekam na innych opinie.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Wiadomość 1 z 5 (2 110 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z dźwiękiem, apex ustawia dźwięk 7.1, a w windowsie mam ustawione

Community Manager

Hej @Razoers 

 

Znalazłem podobny taki sam problem na naszym angielskim forum, gdzie rozwiązaniem okazało się dodanie argumentu do wiersza poleceń: +miles_channels 2

 

Daj nam znać czy problem został rozwiązany również u Ciebie Standard smile

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 5 (2 053 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problem z dźwiękiem, apex ustawia dźwięk 7.1, a w windowsie mam ustawione

Community Manager

Hej @Razoers 

 

Znalazłem podobny taki sam problem na naszym angielskim forum, gdzie rozwiązaniem okazało się dodanie argumentu do wiersza poleceń: +miles_channels 2

 

Daj nam znać czy problem został rozwiązany również u Ciebie Standard smile

Wiadomość 2 z 5 (2 054 wyświetleń)

Dot.: Problem z dźwiękiem, apex ustawia dźwięk 7.1, a w windowsie mam ustawione

★ Novice

Cześć

dzięki za odpowiedź.

 

Tego samego dnia co pojawił się problem przed snem znalazłem informację na reddicie że to jednak wina aktualizacji windowsa (screen dokładnie która).

Po odinstalowaniu jej wróciło wszystko do normy.

Dzisiaj zaktualizowałem z powrotem oraz wpisałem tą komendę do wiersza poleceń co poleciłeś.

ZADZIAŁO :eahigh_file:

Także bardzo dziękuję za pomoc !

Wiadomość 3 z 5 (2 035 wyświetleń)

Dot.: Problem z dźwiękiem, apex ustawia dźwięk 7.1, a w windowsie mam ustawione

Community Manager

Ekstra, dzięki za informacje Standard smile Do zobaczenia w Królewskim Kanionie! :eahigh_file:

 

Wiadomość 4 z 5 (2 026 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z dźwiękiem, apex ustawia dźwięk 7.1, a w windowsie mam ustawione

★★★ Newbie

Witam wygląda na to że problem powrócił przynajmniej dla mnie. Od jakiegoś tygodnia mam podobne problemy z dźwiękiem. Tak jak opisał to kolega dwa lata temu.

Niestety dopisanie komendy nie pomaga. A nie jestem w stanie powiedzieć jaka aktualizacja Windowsa spłynęła na problemy z dźwiękiem. Windowsa aktualizuję raczej na bieżąco więc coś co wyszło 2-3 tyg temu. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Wiadomość 5 z 5 (1 010 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem