Dot.: Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

★★★★★ Novice

Witam. Od pewnego czasu mam poważny problem z Originem.
Wygląda to następująco -

Po uruchomieniu Origina, launcher zatrzymuję się, (tak zwany "freeze") na około minutę, po czym zaczyna znowu działać,

lecz po najechaniu kursorem na zakładki typu, "przeglądaj gry" czy też zakładkę "Origin Access", wszystko zachowuję się tak jakby launcher był w dalszym ciągu "zamrożony", aczkolwiek można kliknąć na odpowiednią zakładkę i kontynuuować korzystanie jako tako (chociaż niemożliwe jest kliknięcię dla przykładu "Origin Access>Gry z The Vault" i tak dalej, ponieważ ta lista nie wyświetla się.)

 

Oraz drugi, bardziej uprzykrzający życie problem to lista znajomych. Bez przerwy pokazuję że mam 0/0 znajomych (w rzeczywistości miałem ich na tej liście 7) oraz błąd o treści "Napotkaliśmy na pewne problemy podczas wczytywania Twojej listy znajomych. Spróbuj ponownie później". Uniemożliwia to grę ze znajomymi, ponieważ oni widzą mnie jako offline (czasami online, lub zajęty) nawet jeśli jestem akurat w grze i gram, lecz po wysłaniu zaproszenia do gry, czy jakiejkolwiek wiadomości PW , Origin dostaje solidnej zwiechy na kilka minut, która często kończy się crashem i potrzebą zakończenia jego procesów w menadżerze zadań.

 

Próbowałem wiele razy reinstalacji, pomagało jedynie na chwilę, i tylko jeśli chodzi o listę znajomych, bo po ponownym uruchomieniu origina, wszystko zaczęło się psuć od nowa. Nawet usuwałem Launchera za pomocą CCleanera, robiłem format systemu i nadal nic. A jeszcze jakieś półtora miesiąca temu, wszystko działało idealnie.

Podstawowe informację o komputerze, tak pokrótce -
Windows 10 Home
Intel i7

16gb ram

Gtx 1050Ti

Wiadomość 1 z 7 (4 879 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

★★★★★ Novice

Temat można uznać za zamknięty. Sprawa rozwiązana, jak się okazało sprawcą była gra Dead Space 3. Po jej usunięciu wszystko zaczęło działać. Nie mam pojęcia dlaczego miało to wpływ na działanie Origina, ale zrobiłem test. Zauważyłem że po usunięciu gry, wszystko wróciło do normy. dwa dni później zainstalowałem ponownie grę, i zaczęły się problemy. Usunąłem grę ponownie - zero problemów, wszystko śmigało jak należy. Czemu tak się dzieję, nie mam pojęcia. Może to przez spolszczenie (oryginalnie gra nie posiada języka Polskiego na originie) a może nie. W każdym razie, temat zamknięty, sprawa załatwiona Wink

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 7 (3 891 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

Community Manager

Hej @RiC0Valskyy

 

Dziękuję za dokładne opisanie Twojego problemu Standard smile

 

Twój problem może być powodowany tym, że program Origin jest blokowany przez inny program na Twoim komputerze (lub sam system operacyjny), bądź konfiguracją Twojego połączenia. Po pierwsze wykonaj kroki, które znajdziesz w tej instrukcji, po czym upewnij się, że na routerze nie są blokowane poniższe porty

 

UDP 443
TCP 80, 443, 8080
 
Upewnij się również, że program Origin jest zaktualizowany do najnowszej wersji (Origin - Ustawienia aplikacji - Aktualizacja aplikacji)update.PNG
 
 
Wiadomość 2 z 7 (4 685 wyświetleń)

Dot.: Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

★★★★★ Novice

Dziękuję za odpowiedź. Zastosowałem się do porady, oraz wykonałem kilka kroków z instrukcji (tj. usunięcie folderów i plików Origin, według podanej przez Ciebie instrukcji) oraz odblokowałem podane porty. Po restarcie komputera, wszystko wyglądało na naprawione, ale po chwili znowu lista znajomych "straciła" połączenie, i pokazuje ilość znajomych jako 0/0.

Dodam jeszcze że dzisiaj Origin pobrał i zainstalował automatyczną aktualizację, oraz sprawdziłem ustawienia, wszystkie opcje pokazane przez Ciebie na fotografii, są zaznaczone.

Wiadomość 3 z 7 (4 590 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

★★★★★ Novice

Temat można uznać za zamknięty. Sprawa rozwiązana, jak się okazało sprawcą była gra Dead Space 3. Po jej usunięciu wszystko zaczęło działać. Nie mam pojęcia dlaczego miało to wpływ na działanie Origina, ale zrobiłem test. Zauważyłem że po usunięciu gry, wszystko wróciło do normy. dwa dni później zainstalowałem ponownie grę, i zaczęły się problemy. Usunąłem grę ponownie - zero problemów, wszystko śmigało jak należy. Czemu tak się dzieję, nie mam pojęcia. Może to przez spolszczenie (oryginalnie gra nie posiada języka Polskiego na originie) a może nie. W każdym razie, temat zamknięty, sprawa załatwiona Wink

Wiadomość 4 z 7 (3 892 wyświetleń)

Dot.: Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej @RiC0Valskyy,

 

Ciekawe spostrzeżenie Wondering Cieszę się, że udało Ci się uporać z problemem Standard smile Dzięki za informacje, przekażę to dalej reszcie zespołu!

Wiadomość 5 z 7 (3 859 wyświetleń)

Dot.: Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

★★★ Newbie

Posiadam problem z lista znajomych na originie . Wyswietla mi sie jedna osoba dostepna , reszta jest niedostepna . Dodam ze graja oni w tym momencie i ze wczoraj gralismy bez problemow ...

Wiadomość 6 z 7 (3 311 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z działaniem Origin oraz listą znajomych.

★★★ Newbie

Od wczoraj po zaaktualizowaniu programu origin mam to samo Frown(( 

Wiadomość 7 z 7 (3 263 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem