Dot.: Problem z Origin

autor: Revan2000s
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z Origin "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM"

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Mam problem z włączeniem aplikacji Origin. Wyskakuje mi taki błąd, mimo iż mam połączenie z internetem.

 

 

1144121324.png

Wiadomość 1 z 25 (60 494 wyświetleń)

Dot.: Problem z Origin

Hej.

Wszystkie najważniejsze informacje na temat problemów z połączeniem znajdziesz w poniższych artykułach.

https://help.ea.com/pl-pl/help/faq/connection-troubleshooting-basic/

 

https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/connection-issues-with-origin/

 

Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności przy niektórych krokach warto skontaktować się ze swoim dostawcą internetu.

Być może blokuje on niektóre porty i to powoduje problemy z aplikacją.

 

Wiadomość 2 z 25 (60 462 wyświetleń)

Dot.: Problem z Origin

★ Novice

Witam.

Mam identyczny problem - nie można nawiązać połączenia z internetem

System Windows 7 (origin chodził jakies 6-8 miesięcy temu bez problemów)
Połączenie komputera z siecią - kablem z routera

Próbowałem już:


- wyłączenie wszystkich zapór w systemie
- odinstalowanie wszelakich firewalli/antywirusów z systemu

- wyłączenie firewalli na routerach

- aktualizację sterowników nvidia

 

bez efektów.

Co ciekawe sprawdzałem na laptopie który łączy się z siecią Bezprzewodowo (z routera) i Origin chodzi bez problemów !
System na laptopie taki sam jak na stacjonarnym (windows 7 - ta sama wersja co na pc ) - zainstalowane te same programy do ochrony kompa co na stacjonarnym (antywirus i firewall) - mimo że są włączone origin działa.
Więc w tym przypadku router i dostawca internetu odpadają bo na jednym kompie origin działa a na drugim nie.
Sprawdzone pliki hosts na obu komputerach i wyglądają tak samo.
Oba komputery mają procesory 64 bitowe i systemy 64 bitowe

Na stacjonarnym dodatkowo dodałem porty do firewalla podane przez FAQ origin by były otwarte - bez zmian - nadal ten sam komunikat.

Kończą mi się już pomysły - adblock wyłączony - na włączonym też nie działa

Wiadomość 3 z 25 (60 452 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Problem z Origin

@piszmaile

Jeśli poprzednio podane kroki nie dały żadnych efektów spróbuj także:

Jeśli to nie pomoże, pamiętaj o możliwości kontaktu z doradcą EA. Być może będzie on w stanie zaproponować bardziej szczegółowe kroki do pomocy.

Wiadomość 4 z 25 (60 441 wyświetleń)

Dot.: Problem z Origin

★★★ Newbie

Proszę wejść w zaawansowane ustawienia przęglądarki internetowej tej zwykłej tam będzie ustawienia serwera proxy .Musi być ustawienie automatyczne a wyłączone ustawienia ręczne. Mi pomogło.

Wiadomość 5 z 25 (60 437 wyświetleń)

Dot.: Problem z Origin

★ Novice

nie mam nigdzie proxy aktywnego - czy to w IE czy innych przeglądarkach. Wszędzie wykrywanie połączenia jest na auto. Proxy wyłączone

Wiadomość 6 z 25 (60 423 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Problem z Origin

Community Manager

Hej @piszmaile

 

Spróbuj poniższego sposobu rozwiązania problemu Standard smile. Wygląda na to, że jakiś program na Twoim komputerze lub sam system operacyjny nie pozwala Origin-owi na połączenie z internetem. 

 

Po pierwsze wyczyść cache Origin wedle tej instrukcji (to nie ten sam krok co czyszczenie DNS). Następnie usuń program Origin z komputera i pobierz go ze strony Origin.com lub za pomocą tego linku (po kliknięciu od razu zaczniesz pobierać plik). Przed instalacją zmień ustawienia kontroli konta użytkownika:

Spoiler
1. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
2. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
3. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany

Następnie instalator programu uruchom jako administrator. Po instalacji programu Origin, również uruchom go jako administrator. Jeśli podczas instalacji pojawią się komunikaty tyczące się wprowadzania zmian na dysku, koniecznie je zaakceptuj Standard smile

 

Upewnij się, że zostały dodane wyjątki do zapory sieciowej oraz programów antywirusowych oraz firewall. 

 

:eahigh_file:

Wiadomość 7 z 25 (60 416 wyświetleń)

Dot.: Problem z Origin

★ Novice

nic to nie dało - wszystko robione według instrukcji którą podałeś wyżej.

Zapora wyłączona (eset) , uruchamiane jako administrator, kontrola użytkownika na samej górze , cache wcześniej wyczyszczone - nadal brak połączenia z internetem podczas / lub po instalacji programu

Wiadomość 8 z 25 (60 401 wyświetleń)

Dot.: Problem z Origin

Community Manager (retired)

@piszmaile 

 

Spróbuj jeszcze kroków (poniżej) z punktu 4 w artykule na naszym forum. Powinno zadziałać. 

 

Aplikacja nie łączy się z internetem mimo aktywnego połączenia?  - LINK

 

Spoiler
  • Wykluczenie programu antywirusowego lub typu anti-malware, jako powód tego stanu. Szczególnie problematyczne z aplikacją Origin okazują się: Avast/AVG, Mcaffe oraz Malwarebytes

  • Restart routera (odłączenie od zasilania na 1 min)

  • Reset ustawień LAN

    Otwórz Panel Sterowania:

    Kliknij przycisk Opcje Internetowe.

    Kliknij kartę Połączenia, a następnie kliknij przycisk Ustawienia sieci LAN.

    Odznacz pole wyboru Użyj serwera proxy dla sieci LAN.

    Zaznacz pole Automatycznie wykryj ustawienia.

    Zrestartuj komputer.

  • Reset połączenia internetowego - ipconfig

  • Reset ustawień Internet Explorer - link

  • Uwaga! Dla bardziej zaawansowanych użytkowników - reset pliku hosts

  • Jeśli nadal problem będzie występować, prosimy sprawdzić połączenie kablowe, gdyż w większości problem offline pojawia się przy źle ustawionym połączeniu WIFI
Wiadomość 9 z 25 (60 380 wyświetleń)

Dot.: Problem z Origin

★★★★ Novice

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu, ponieważ mam ten sam problem. Zrobiłam wszystko co wyżej opisane i nic nie pomogło. Aplikacja nie chce się zaktualizować, ponieważ nie może połączyć się z internetem mimo, że internet działa. Wyłączyłam zaporę oraz antywirusa, odinstalowałam aplikację i przy próbie ponownej instalacji wszystko siadło. Pobrałam starszą wersję instalatora i pokazuje powiadomienie, że nie ma łączności. Pobrałam też najnowszy instalator i po dwukrotnym kliknięciu na ikonkę nic się nie dzieje (mimo uruchomienia jako administrator). Nie wiem co robić. Od ostatniej aktualizacji wciąż mam ten problem i od kilku dni próbuję go rozwiązać ale nic nie przynosi efektów a niestety nie mam możliwości skontaktowania się z pomocą poprzez rozmowę telefoniczną. W grę wchodzi jedynie kontakt pisemny a tutaj nawet nie ma e-maila!

Wiadomość 10 z 25 (57 534 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem