Problem natury technicznej

autor: Duzy4
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem natury technicznej

★★★ Novice

Na wstępie zaznaczę, że piszę z telefonu bo próbowałem zalogować się do konta na 5 różnych pc/laptopach i za każdym razem ten sam komunikat "Niestety chwilowo występują problemy natury technicznej. Spróbuj ponownie później. Te" chwilowo trwa tak od 31lipca. Nagle wyrzucił mnie z lobby w Apex po czym nie mogłem dołączyć więc zresetowalem Orgina i od tamtej pory taki problem. Czekam na pomoc ze strony supportu ale widać, że mają to totalnie w *. Wysłali maila, że niby ktoś z nich dzwonił do mnie i nie dodzwonił się, a żadnego połączenia nie miałem... Jeszcze dnia wczorajszego czyli 3 sierpnia wysłali maila czy informacje które podali pomogły. Jakie informacje... Robiłem Wszystko co się da od  reinstalu Orgina po zmiany portu internetu. Nie próbujcie mi wrzucać tutaj rady jak w pozostałych przypadkach bo one nic nie dają. Znajomy czekał miesiąc czasu, aż coś się naprawi i po miesiącu dopiero samo się naprawilo.... Zero pomocy od EA kpina. 

Wiadomość 1 z 2 (4 596 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem natury technicznej

★★★ Novice

Pisze tutaj w sprawie, ze problem który u mnie występował został rozwiązany 

 

 Problem był z winy dostawcy internetu. U mnie było to UPC  

Problem polegał na włączonej usłudze IPv6 którą należy wyłączyć. 

W tym celu nalezy zadzwonić do działu obsługi klienta swojego dostawy i poprosic ich o to i sprawa powinna być  załatwiona 

 

Jeśli nie wiesz czy masz IPv6  oto link który dostałem od konsultanta EA (https://whatismyipaddress.com) pozdrawiam i mam nadzieje, że u innych tez to zadziała.

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 2 (4 540 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problem natury technicznej

★★★ Novice

Pisze tutaj w sprawie, ze problem który u mnie występował został rozwiązany 

 

 Problem był z winy dostawcy internetu. U mnie było to UPC  

Problem polegał na włączonej usłudze IPv6 którą należy wyłączyć. 

W tym celu nalezy zadzwonić do działu obsługi klienta swojego dostawy i poprosic ich o to i sprawa powinna być  załatwiona 

 

Jeśli nie wiesz czy masz IPv6  oto link który dostałem od konsultanta EA (https://whatismyipaddress.com) pozdrawiam i mam nadzieje, że u innych tez to zadziała.

Wiadomość 2 z 2 (4 541 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem