Poradnik : Jak się pozbyć błędów w grze i problemów z modami.

autor: danuta720
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Poradnik : Jak się pozbyć błędów w grze i problemów z modami.

[ Edytowane ]

Zdarza się, że w najmniej oczekiwanym momencie, gra nagle zaczyna się psuć. Szukamy wtedy przyczyny i nie

możemy jej znaleźć.

 

Oto parę rad, dzięki którym zapobiegniesz błędom w grze.

 

1. Nawet, gdy przez jakiś czas nie grasz, przynajmniej raz w tygodniu loguj się na swoje konto w Origin i sprawdzaj

aktualizacje dotyczące konta Origin oraz gry.

 

2. Systematycznie aktualizuj grę oraz Origin.

 

3. Gdy chcesz włączyć grę, najpierw uruchom aplikację Origin klikając na ikonkę aplikacji prawym przyciskiem

myszki, wybierz opcję: "uruchom jako administrator", a następnie wejdź do Biblioteki i stamtąd, klikając na okładkę

podstawy gry, uruchom ją.

 

4. Jeżeli posiadasz w grze jakieś mody lub/i obiekty typu Custom Content (CC), to przed zaktualizowaniem gry

przesuń folder Mods (wraz z całą zawartością) na pulpit komputera. Ten mały zabieg uchroni cię przed ewentualnymi

błędami w grze, a nawet przed jej zepsuciem.

 

5. Po skończonej aktualizacji wejdź na chwilę do gry, by dokończyć procesu aktualizacji (przy tej okazji utworzy się

nowy folder Mods wraz ze zaktualizowanym plikiem package o nazwie Resource.cfg).

 

6. Zanim z powrotem dodasz do gry pliki ze starego folderu Mods, zrób sobie zapasową kopię gry, a następnie

sprawdź, czy na pewno żaden z modów/CC nie spowoduje konfliktów z grą.

 

W tym celu:

a/ z folderu Mods znajdującego się na pulpicie komputera małymi partiami - po parę sztuk - przekładaj mody/CC, a następnie włącz grę i sprawdź, czy nie zakłócają jej działania.
b/ - czynność tę powtarzaj do momentu, aż nie znajdziesz wszystkich nieaktualnych modów/CC.

 

7. Niekompatybilne mody/CC możesz sprawdzić jedynie ręcznie (Uwaga!: nie ma żadnego programu sprawdzającego),

wkładając je po parę sztuk do nowo utworzonego folderu Mods, a następnie sprawdzając je w grze podczas

rozgrywki, lub budowania.

 

8. Gdy wymieniasz mody lub/i CC, lub dodajesz jakieś nowe mody do folderu Mods, zawsze ingerują one w mniejszym

lub większym stopniu w grę. Warto wtedy z folderu gry znajdującej się w Moich Dokumentach (ścieżka dostępu (u

mnie): C:\...\...\Documents\Electronic Arts\The Sims 4 , usunąć następujące pliki/foldery:
- cache,
- cachestr,
- onlinethumbnailcache,
- localthumbcache,
gdyż w nich znajdują się zapisy starej rozgrywki oraz wszystkich poprzednich interakcji starych, połączeń, etc.
Po włączeniu, gra odtworzy je na nowo. Nie stracisz przy tym zapisów gry, ani swoich rodzin, domów, gdyż zapisy gry

znajdują się w folderze saves.

 

9. Zawsze zapisuj grę według opcji "zapisz jako", a uchroni cię to od zbugowania się gry oraz pozwoli na

uruchomienie gry z wcześniejszym zapisem, gdyby następny z różnych przyczyn okazał się zepsuty.

 

z.j1.jpg

 

 

z.j2.jpg

 

 

10. Żeby ułatwić sobie pracę z plikami treści niestandardowej oraz zmodyfikowanej ze skryptami lub bez, załóż sobie

w folderze Mods - podfoldery podpisane nickami autorów tych modów/CC, do których wkładaj tylko pliki z

konkretnego zestawu CC, lub modów. Do tego folderu możesz także włożyć karteczkę z notatnika systemowego z

adresem strony, z której pobrałeś ten konkretny mod, czy CC. Możesz także dodać tam jakieś zdjęcia - gra nie czyta

notatnika, ani zdjęć, więc spokojnie możesz je tam przechować.

 

1p.jpg

 

2p.jpg

 

 

3p.jpg

 

 

Miłej zabawy!

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 1 z 2 (82 505 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Poradnik : Jak się pozbyć błędów w grze i problemów z modami.

[ Edytowane ]

Co to są mody i czym różnią się od CC.

 

Mody - są to modyfikacje zmieniające rozgrywkę. Te mody zawsze trzeba poważnie traktować, gdyż niewłaściwie użyte lub nieaktualne mogą spowodować całkowite zepsucie gry.

 

Rozróżniamy dwa rodzaje modów:
a/ nadpisujące grę - mody bez skryptów , które mają w nazwie rozszerzenia słowo .package
b/ mody ze skryptami - mody ingerujące w strukturę gry, zmieniając jej działanie.

 

Obiekty CC, czyli Custom Contents - zawartość niestandardowa - zawsze pliki z rozszerzeniem .package
Są to obiekty, które nie wpływają bezpośrednio na rozgrywkę, chociaż, gdy są zepsute mogą zepsuć bieżącą

rozgrywkę. Usunięcie ich z gry, oraz naprawienie gry na Origin może przywrócić grę do dobrego stanu.

 

Należą do nich:
a/ obiekty z trybu kupna/budowy takie jak: elementy konstrukcyjno-budowlane (okna, drzwi, balustrady, itp),meble,

dekoracje domu, kominki, itd.
b/ obiekty z trybu CAS, takie jak: włosy, ubrania, buty, makijaże, skiny, dodatki (czapki, okulary, biżuteria).

 

Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 2 (82 295 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Poradnik : Jak się pozbyć błędów w grze i problemów z modami.

[ Edytowane ]

Co to są mody i czym różnią się od CC.

 

Mody - są to modyfikacje zmieniające rozgrywkę. Te mody zawsze trzeba poważnie traktować, gdyż niewłaściwie użyte lub nieaktualne mogą spowodować całkowite zepsucie gry.

 

Rozróżniamy dwa rodzaje modów:
a/ nadpisujące grę - mody bez skryptów , które mają w nazwie rozszerzenia słowo .package
b/ mody ze skryptami - mody ingerujące w strukturę gry, zmieniając jej działanie.

 

Obiekty CC, czyli Custom Contents - zawartość niestandardowa - zawsze pliki z rozszerzeniem .package
Są to obiekty, które nie wpływają bezpośrednio na rozgrywkę, chociaż, gdy są zepsute mogą zepsuć bieżącą

rozgrywkę. Usunięcie ich z gry, oraz naprawienie gry na Origin może przywrócić grę do dobrego stanu.

 

Należą do nich:
a/ obiekty z trybu kupna/budowy takie jak: elementy konstrukcyjno-budowlane (okna, drzwi, balustrady, itp),meble,

dekoracje domu, kominki, itd.
b/ obiekty z trybu CAS, takie jak: włosy, ubrania, buty, makijaże, skiny, dodatki (czapki, okulary, biżuteria).

 

Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 2 (82 296 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem