Re: Pomocy usunęło mi cały postęp gry!

autor: EA_Coral
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Pomocy usunęło mi cały postęp gry!

★★★★★ Newbie

Witam, po zaktualizowaniu the sims 4  (czy dobrze że wcisnąłem nowa gra?) patrze pyta się mnie jaką porą roku chcesz grać, byłem zaskoczony no i wybrałem wiosnę patrze - pusto! Wszędzie pusto! Pomocy!

Wiadomość 1 z 2 (406 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: Pomocy usunęło mi cały postęp gry!

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Witaj @MarcinZ08PL

 

W momencie wybrania opcji " Nowa gra", automatycznie został stworzony nowy zapis gry. W przypadku zapisów, gra Sims 4 przechowuje cały progres na Twoim dysku twardym. Dokładnie w folderze: Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 4\saves lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 4\saves). Jeżeli nie usunąłeś zapisów z w/w folderu, to po uruchomieniu ponownie gry powinieneś mieć opcje "Wczytaj grę". Z listy wybierz wcześniejszą rodzinkę.  

 

The sims saves.PNG  

Jeżeli usunąłeś wcześniejsze zapisy z dysku, możesz spróbować odzyskać je według instrukcji z TEGO linku. 

 

Pozdrawiam.

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 2 (401 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Re: Pomocy usunęło mi cały postęp gry!

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Witaj @MarcinZ08PL

 

W momencie wybrania opcji " Nowa gra", automatycznie został stworzony nowy zapis gry. W przypadku zapisów, gra Sims 4 przechowuje cały progres na Twoim dysku twardym. Dokładnie w folderze: Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 4\saves lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 4\saves). Jeżeli nie usunąłeś zapisów z w/w folderu, to po uruchomieniu ponownie gry powinieneś mieć opcje "Wczytaj grę". Z listy wybierz wcześniejszą rodzinkę.  

 

The sims saves.PNG  

Jeżeli usunąłeś wcześniejsze zapisy z dysku, możesz spróbować odzyskać je według instrukcji z TEGO linku. 

 

Pozdrawiam.

Wiadomość 2 z 2 (402 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem