PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

autor: Kamila7Kamila
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

★ Novice

Od ponad pół roku gram z modami w The Sims 4. Jednak ostatnio pobrałam pewne mody: fryzury oraz ubrania ze stron, z których pobieram od niemal zawsze - pobrałam kilka dni temu również niepierwszy jaki pobrałam MOD ZE SKRYPTAMI. Jest to mod GO TO SCHOOL, dzięki któremu mogę iść z dzieckiem do szkoły razem z nim i pobrałam mod na posiadanie farmy od kawaiistacie, której mody też często instaluję. Po pobraniu i zainstalowaniu modów w grze tak jak zwykle wydarzyło się coś złego. Prawdopodobnie przez te mody simowie nie mogą iść do pracy automatycznie, tylko się spóźniają, a jak klikam w panelu kariery "idź do pracy", to opcja nie działa. Nie mogę wysłać sima do pracy, co bardzo popsuło mi rozgrywkę. W Originie kliknęłam też opcję "napraw grę", ale nic to nie pomogło na grę. Nie chcę usuwać tych wszystkich pobranych przeze mnie modów, ponieważ ciężko będzie je odnaleźć i nie jestem pewna, czy to na 100% jest przyczyną problemu. JAK NAJSZYBCIEJ PROSZĘ O POMOC - PROSZĘ!!!

Wiadomość 1 z 8 (6 087 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

@Kamila7Kamila 

 

Niestety, gra się sama nie naprawi. Pobrałaś do gry nieaktualne mody. zarówno mod GO TO SCHOOL, jak i mody  od Kawaii Stacie - są nieaktualne!

 

Prawdopodobnie masz w grze więcej zepsutych modów, oraz CC.  Dopóki nie pozbędziesz się ich z gry, gra nie będzie dobrze działać  i może się całkiem zepsuć.

 

Przeczytaj mój poradnik i zastosuj się do jego wskazówek:

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-mo...

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 8 (6 079 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

@Kamila7Kamila 

 

Niestety, gra się sama nie naprawi. Pobrałaś do gry nieaktualne mody. zarówno mod GO TO SCHOOL, jak i mody  od Kawaii Stacie - są nieaktualne!

 

Prawdopodobnie masz w grze więcej zepsutych modów, oraz CC.  Dopóki nie pozbędziesz się ich z gry, gra nie będzie dobrze działać  i może się całkiem zepsuć.

 

Przeczytaj mój poradnik i zastosuj się do jego wskazówek:

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-mo...

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 8 (6 080 wyświetleń)

Dot.: PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

★ Novice

Dziękuję bardzo za pomoc! Tylko mam jeszcze jedno pytanie: Jest jakaś aktualniejsza wersja modu GO TO SCHOOL niż V4? Jeśli tak, bardzo proszę o link.

Wiadomość 3 z 8 (6 058 wyświetleń)

Dot.: PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

@Kamila7Kamila 

 

Niestety, na razie nie ma i nic nie wiadomo o aktualizacjach tego moda.

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 4 z 8 (6 052 wyświetleń)

Dot.: PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

★ Novice

Akurat czytałam poradnik, szukałam wielu poradników na youtube w sprawie usuwania lub naprawiania modów skryptowych. Nic nie znalazłam. Czy zna ktoś tu jakiś najprostszy pomysł na usunięcie tych nieaktualnych modów ze skryptami ? (przesunięcie wszystkich plików z modami i przeniesienie ich do kosza, następnie opróżnienie kosza w komputerze nic nie dało)

Wiadomość 5 z 8 (5 985 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

@Kamila7Kamila 

 

Niestety przykro mi.  Dla gry The Sims 4 nie ma takiego programu, który mógłby automatycznie posegregować Twoje mody i sprawdzić, który z nich jest zepsuty. 

 

Wiąże się to z ich konstrukcją, która nie pozwala na powiązanie ich z żadnym programem.  Jedynym sposobem jest ręczne sprawdzenie i segregacja.

Dlatego doradzam zrobienie sobie porządku w folderze Mods.

 

Wiem, że to ból - dużo pracy, ale wierz mi - to się opłaca, nie miej sentymentu nad starymi modami. Codziennie dochodzą nowe, staranniej wykonane i co ważne - aktualne.

Naprawdę warto poświecić czas na zrobienie porządku, a potem pobierać mody/CC do uprzednio przygotowanych i podpisanych folderów ( z karteczką w środku). Tylko w ten sposób już  zawsze będziesz mogła szybko odszukać nieaktualne mody/CC i na ich miejsce pobrać nowe - aktualne.

 

Pamiętaj, że gra się jeszcze nie kończy, jeszcze wiele przed nami aktualizacji gry, pojawią się też nowe dodatki/pakiety/akcesoria, dlatego jeżeli chcesz grać z modami/CC to musisz mieć porządek w folderze Mods.

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 6 z 8 (5 973 wyświetleń)

Dot.: PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

★ Novice

Nie mam już pojęcia co robić. Wiem, że mam przenieść nieaktualne mody do nowego folderu w folderze "Mods", ale nie ma aktualniejszych wersji tych modów, więc nie da się na ich miejsce ściągnąć nowych. W takim razie co mam zrobić? Usunąć, przenieść do kosza? Jest jakiś program do usuwania i naprawiania modów skryptowych? Jeśli tak, to jaka? Proszę o szczegółową pomoc, co mam zrobić, aby w końcu wrócić do grania.

Wiadomość 7 z 8 (5 833 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: PILNA POMOC! MODY POPSUŁY MI CZĘŚCIOWO GRĘ

@Kamila7Kamila 

 

Niestety,  nie ma żadnego programu do sprawdzania zepsutych modów oraz CC. Jeżeli jakiś mod ze skryptami jest nieaktualny  - np. mod na szkołę - i  nie ma jego aktualizacji, to niestety taki mod musisz usunąć z gry.

Rozumiem, że jest to ból, ale masz wybór - albo grać bez zepsutych modów i wtedy będziesz mogla cieszyć się grą, albo gra Ci się zepsuje.

 

Jedynym sposobem sprawdzenia, czy działają Ci mody/CC jest przekładanie ich małymi partiami (po parę sztuk) do folderu Mods w katalogu Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4 i sprawdzanie ich w grze.

W pierwszej kolejności sprawdzasz mody  ze skryptami i bez, następnie obiekty CC z trybu CAS, a na końcu obiekty z trybu budowy.

 

W tym temacie szerzej napisałam, jak radzić sobie z nieaktualnymi modami/CC: https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/comment/12458491#Comment_12458491

 

Pozdrawiam.

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 8 z 8 (5 819 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem