Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

autor: 0-Goral-0
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam, mam taki problem:

do komputera (Win 10, i7-8700, GeForce GTX1060, RAM 16GB) mam podłączone dwa pady od PS4. 

Pady działają bez problemu, ale gdy próbuje włączyć grę Fifa 19 (z podłączonymi 2 padami do PC) to nie uruchamia się ona (na chwilę na ok. 1 s pokaże się czarny ekran, tak jakby chciała się uruchomić i dalej nic).

Jak odłączę jeden pad (obojętnie który) to gra uruchamia się bez problemu i można grać padem, wszystko wtedy jest ok.

Wygląda na to, że gra ma problem z uruchomieniem się jak są podłączone 2 pady.

Jak to można zmienić/naprawić żeby gra uruchamiała się z 2 padami.

Nie ukrywam,  że w Fife gra się  dużo lepiej na padach niż na klawiaturze a w takiej sytuacji nie mogę grać w 2 osoby na padach.

 

 

Wiadomość 1 z 10 (5 243 wyświetleń)

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

★★★★ Guide

Co dzieje się gdy grę odpalisz i wtedy podłączysz pada? Nie wykrywa go? Czy się wyłącza?

Wiadomość 2 z 10 (5 224 wyświetleń)

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

★★★ Newbie
Jak włączę grę z 1 padem to gra działa normalnie, jak przy włączonej grze podłączam drugiego pada to gra się wyłącza.

Za dużo tego wyłącza Standard smile ale inaczej nie da się opisać.
Wiadomość 3 z 10 (5 219 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
Highlighted

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

★★★ Newbie

Wtam, mam ten sam problem, a chciałbym z kumplem pograć. Macie jakies rozwiązanie?? 

Wiadomość 4 z 10 (5 166 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Widzę, że EA  nie pomyślało, że na 2 padach można grac też na PC, nie tylko na konsoli ......

Ewidentnie Fifa 19 ma problem jak w systemie są 2 pady.

Wiadomość 5 z 10 (5 154 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

[ Edytowane ]
★★★★ Guide

Czy nie masz innego pada by spróbować go podłączyć? Podłączyłem właśnie 4 pady xbox360 i wszystkie działają. Pady ps4 działają przez specjalne programy i nie są wspierane przez windows bezpośrednio jak te xboxowe więc mogą powodować problem.

Wiadomość 6 z 10 (5 142 wyświetleń)

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

Community Manager (retired)

@0-Goral-0 @Grzees1 

 

 

Fifa oficjalnie wspiera na PC, tylko pad od Xbox 360/Xbox One (Plug and Play), jeśli korzystacie z padów od PS4 zawsze może pojawić się konflikt jak gra rozpoznaje podpięte pady w systemie Windows, gdy nie są to wymienione wcześniej kontrolery od Xbox-a. Nie wiem czy korzystacie z emulatora DS4Windows, gdyż w tym poradniku możecie sprawdzić jak takie podłączenie pada skonfigurować. 

Wiadomość 7 z 10 (5 095 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

★★ Novice

Mam identyczny problem. Na jednym padzie dualshock 4 gra działa normalnie, przy dwóch nie chce się włączyć, a gdy włączam pada w trakcie grania, gra się wyłącza.

Z DS4 for Windows nie powinno być problemu, bo program symuluje, że są to pady od xbox'a... Wszystko działało normalnie do dziś- nie mam pojęcia co mogłoby być przyczyną, bo nawet nic nie konfigurowałem.

Aktualizacja Fify też raczej nie powinna mieć na to wpływu. Próbowałem zmieniać programy z DS4 np. na InputMapper itp. ale to niestety nic nie daje.
Macie już jakieś rozwiązanie?

Wiadomość 8 z 10 (4 943 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

★★ Novice

Odświeżam temat.
U mnie nadal nie działają dwa pady od ps4 podłączone jednocześnie...
Czy aż tak trudno to naprawić??? Czy może to celowy zabieg???

Wiadomość 9 z 10 (4 168 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: PC dwa pady i Fifa 19 nie uruchamia się

★★★ Newbie
@Grzees1 Trzeba uruchomić jako administrator i powinno działać - u mnie to pomogło pzdr.
Wiadomość 10 z 10 (3 508 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA