Origin: "Wystąpiły problemy z siecią"

autor: AquaFlorem
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Origin: "Wystąpiły problemy z siecią"

★ Novice
Witam Standard smile Mam następujący problem: gdy próbuję pobrać grę na Origin, gra się nie pobiera i wyskakuje mi taki oto komunikat:
"Wystąpiły problemy z siecią
Serwer pobierania nie odpowiada. Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie. Jeśli problem nie ustąpi, skontaktuj się z działem pomocy Origin.

Pomóż nam ulepszyć Origin i prześlij zgłoszenie błędu."
 
Wykonałam już kroki, zawarte tutaj: https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/connection-issues-with-origin/ i nadal nic.
Dodam, że wczoraj Origin mi działał, gra nawet zaczęła się pobierać, tylko pobieranie się wstrzymało. Nie wiem, czy to istotne, ale niedawno musiałam mieć od nowa wgrywanego Windowsa. A, i internet mam włączony, Origin też mam połączony z internetem.
Czy ktoś z Was wie, co może być powodem? Może chodzi po prostu o przeciążony serwer? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi Standard smile
Wiadomość 1 z 2 (2 872 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin: "Wystąpiły problemy z siecią"

Community Manager (retired)

@AquaFlorem Hej!

 

Spróbuj na dobry początek odinstalować Origin i pobrać najnowszą wersję z naszej strony. Następnie ustaw tryb bezpiecznego pobierania w Origin (Ustawienia aplikacji > Diagnostyka)

 

 

SAFE MODE DOWNLOAD.PNG

 

 

Dodatkowo wykonaj poniższe kroki:

 

  • Wykluczenie programu antywirusowego lub typu anti-malware, jako powód tego stanu. Szczególnie problematyczne z aplikacją Origin okazują się: Avast/AVG, Mcaffe oraz Malwarebytes

  • Zmiana widoczności sieci internetowej:

    Windows 10:

    Start > Ustawienia > Sieć Internet. Kliknij w zakładkę WiFi, aby zobaczyć listę dostępnych sieci bezprzewodowych. Listę sieci, do których możesz połączyć się przy pomocy kabla zapisana jest w zakładce Ethernet. Wybierz sieć, której dostępność chcesz edytować a następnie wybierz Opcje zaawansowane: 

    435435322.PNG

    Windows 7:

    Panel Sterowania > Centrum sieci i udostępniania > Zaawansowane ustawienia udostępniania

    435435564.PNG

    Następnie radzimy restart komputera + Restart routera (odłączenie od zasilania na 1 min) !!!

  • Reset ustawień LAN

    Otwórz Panel Sterowania:

    Kliknij przycisk Opcje Internetowe.

    Kliknij kartę Połączenia, a następnie kliknij przycisk Ustawienia sieci LAN.

    Odznacz pole wyboru Użyj serwera proxy dla sieci LAN.

    Zaznacz pole Automatycznie wykryj ustawienia.

    Zrestartuj komputer.

  • Reset połączenia internetowego - ipconfig

  • Reset ustawień Internet Explorer - link

  • Uwaga! Dla bardziej zaawansowanych użytkowników - reset pliku hosts

  • Jeśli nadal problem będzie występować, prosimy sprawdzić połączenie kablowe, gdyż w większości problem offline pojawia się przy źle ustawionym połączeniu WIFI

 

 

Wiadomość 2 z 2 (2 865 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem