Origin powoduje utratę połączenia internetowego na komputerze.

autor: The_Szynszyl
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Origin powoduje utratę połączenia internetowego na komputerze.

★★★ Newbie

Mam pewien problem z Originem. Otóż zakupiłem ostatnio sobie Mass Effect: Andromeda i pobrałem wersję próbną Battlefield 4. Problem polega na tym, że Origin powoduje utratę mojego połączenia z serwerami EA w trakcie grania w te gry. Gram w Mass Effect w tryb jednoosobowy i po jakimś czasie zostaje wyrzucony z serwerów, a następnie tracę połączenie z internetem na komputerze. Tak samo jest kiedy gram w Battlefield 4, najpierw wyrzucenie z serwerów gry, a potem całkowita utrata połączenia internetowego. Z innymi grami na innych platformach tak nie mam, a z połączeniem internetowym i kablem jest wszystko w porządku. Próbowałem odpalać Origin w trybie zgodności, dodać go do Firewalla. Nie wiem co mam robić, proszę o pomoc. Aplikacja Orgin powoduje utratę połączenia internetowego na moim komputerze. Jak gram w Mass Effect to tracę internet, on wraca za chwilę, i tak znowu tracę, i tak w kółko i w kółko. Dołączam test zalecanym programem z supportu:

Wiadomość 1 z 7 (505 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin powoduje utratę połączenia internetowego na komputerze.

★★★ Newbie

Test UOTec

Wiadomość 2 z 7 (504 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin powoduje utratę połączenia internetowego na komputerze.

Community Manager

Hej @The_Szynszyl

 

W teście połączenia, który przesłałeś widać 1% straty na początkowych serwerach na obu testach, co może wpływać na grę online. Upewnij się, że na Twoim routerze otwarte są poniższe porty

Spoiler
porty.JPG

 

Porty Mass Effect: Andromeda:

 

Spoiler
MEAP.JPG

Sprawdź również, czy po przywróceniu ustawień domyślnych routera problem nadal występuje oraz uruchom komputer w trybie czystego rozruchu.

Wiadomość 3 z 7 (495 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin powoduje utratę połączenia internetowego na komputerze.

★★★★ Novice

Witam mam to samo od ostatniej aktualizacji origin porty otwarte komp uruchomiony w trybie czystego rozruchu i nic trochę pogram wywala mnie z gry i komunikat origin offline wychodzę do pulpitu stan połączenie z internetem ok klikam przejdź do trybu online origin się ponownie uruchamia i dalej mogę grać prze chwile potem to samo

Wiadomość 4 z 7 (455 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin powoduje utratę połączenia internetowego na komputerze.

Community Manager (retired)

@pit37 Hej!

 

Na początek spróbuj poniższych kroków:

 

ORIGIN

Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

 

Z tego wątku wykonaj kroki zawarte w punkcie 4, czyli:

 

Spoiler
  • Wykluczenie programu antywirusowego lub typu anti-malware, jako powód tego stanu. Szczególnie problematyczne z aplikacją Origin okazują się: Avast/AVG, Mcaffe oraz Malwarebytes

  • Zmiana widoczności sieci internetowej:

    Windows 10:

    Start > Ustawienia > Sieć Internet. Kliknij w zakładkę WiFi, aby zobaczyć listę dostępnych sieci bezprzewodowych. Listę sieci, do których możesz połączyć się przy pomocy kabla zapisana jest w zakładce Ethernet. Wybierz sieć, której dostępność chcesz edytować a następnie wybierz Opcje zaawansowane: 

    435435322.PNG

    Windows 7:

    Panel Sterowania > Centrum sieci i udostępniania > Zaawansowane ustawienia udostępniania

    435435564.PNG

    Następnie radzimy restart komputera + Restart routera (odłączenie od zasilania na 1 min) !!!

  • Reset ustawień LAN

    Otwórz Panel Sterowania:

    Kliknij przycisk Opcje Internetowe.

    Kliknij kartę Połączenia, a następnie kliknij przycisk Ustawienia sieci LAN.

    Odznacz pole wyboru Użyj serwera proxy dla sieci LAN.

    Zaznacz pole Automatycznie wykryj ustawienia.

    Zrestartuj komputer.

  • Reset połączenia internetowego - ipconfig

  • Reset ustawień Internet Explorer - link

  • Uwaga! Dla bardziej zaawansowanych użytkowników - reset pliku hosts

  • Jeśli nadal problem będzie występować, prosimy sprawdzić połączenie kablowe, gdyż w większości problem offline pojawia się przy źle ustawionym połączeniu WIFI

 DODATKOWO:

 

Wyłącz narzędzie pomocy Origin w aplikacji oraz w Usługach Windows (services.msc) :

 

1411314311114.PNG


211411314311114.PNG

 

Wyłącz Origin w grze

11411314311114.PNG

 

Zainstaluj wersję BETA, klienta Origin:

 

2114113143111114.PNG

 

Powodzenia! Fingers crossed

 

Wiadomość 5 z 7 (442 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin powoduje utratę połączenia internetowego na komputerze.

★★★★ Novice

Witam ponownie o ile z gry mnie przestało wyrzucać do pulpitu to od kilku dni podczas grania w multi podczas 6,7 fali pojawia się komunikat ,,utracono połączenie z sesją", taki komunikat pojawia się gdy próbuję dołączyć od gry, dzieje się tak co kilka rozgrywek, przypadek ten nie ma miejsca gdy ja zakładam grę jako host, co może być tego przyczyną? Pozdrawiam Piotr

Wiadomość 6 z 7 (399 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin powoduje utratę połączenia internetowego na komputerze.

★★★★ Novice

Witam czy są jeszcze misje świąteczne w me andromeda?

Wiadomość 7 z 7 (308 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem