[#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10

autor: chceszciasta
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

@chceszciasta

 

 

1.Zamknij wszystkie programy w tle instrukcja.

2.Sprawdź czy aplikacja Origin nie jest blokowana przez  antywirus/antimalware/firewall, najlepiej wyłącz na chwile antywirusa itd.

3.Dodaj do wyjątków folder Origin C:\Program Files (x86)\Origin

4.Uruchom Origin jako administrator z folderu jak poniżej.

 

Przechwytywanie.JPG

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 61 z 380 (12 801 wyświetleń)

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

★★★★ Novice

Zrobiłem wszystko jak napisałeś i nadal nic. Frown

Wiadomość 62 z 380 (12 788 wyświetleń)

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

[ Edytowane ]

@chceszciasta

 

Sprawdź kroki zTEGO tematu pierwszy wpis.

 

Odinstaluj pakiety vc ++ 2015 x64 i x86 (Star >Panel Sterowania >Programy i Funkcję + restart komputera) przy aktualnym systemie i ponowne ich pobranie oraz instalacja powinna załatwić sprawę! 

432421.PNG

 

Po instalacji wspomnianych plików, uruchom ponownie swój komputer oraz uruchom program Origin jako administrator.

 

UWAGA : próby instalacji powyższych pakietów, może Was blokować najnowsza wersja vc++ 2017 (x86, x64) które posiadacie, dlatego najpierw odinstalujcie je.

 

Dodatkowo 

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Origin-not-launching-at-all/td-p/3932287

 

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Problem-z-uruchomieniem-aplikacji-Origin/m-p/6804989#M...

 

https://www.download.net.pl/origin-nie-chce-sie-aktualizowac-i-wchodzi-w-tryb-offline/n/7974/

 

 CZYSTY ROZRUCH SYSTEMU INSTRUKCJA

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 63 z 380 (12 777 wyświetleń)

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

★★★ Novice

spróbowalam i mi nadal nie działa Frown eh, i tak mega dzięki ze starasz sie pomócStandard smile 

Wiadomość 64 z 380 (12 766 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Informacja 

 

Przeniosłem wszystkie wpisy dotyczącego problemu z Origin po ostatniej aktualizacji ze strony Windows lub Origin do tego miejsca, celem łatwiejszej komunikacji z osobami dotkniętymi problemem.

 

Ze wstępnych raportów wynika, iż ostatnia wersja Origin gryzie się z aktualizacją od strony systemu Windows 10 lub vice versa. Podobne zgłoszenia otrzymujemy również od EN użytkowników.  

 

OBEJŚCIE

 

UŻYCIE PEŁNEGO INSTALATORA

 

1. Ściągamy plik pełnego instalatora (219MB) z oficjalnej strony OriginSetup

 

2. Po pobraniu naciskamy PPM i wybieramy Właściwości >> Zgodność >> Uruchom narzędzie do rozwijania problemów ze zgodnością i postępujemy zgodnie z zaleceniami systemu.

 

3. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, Origin powinien uruchomić się  w trybie zgodności do czasu opublikowania wersji zawierającej stosowny fix.

 

ALTERNATYWNIE

 

Możecie spróbować obejścia zaproponowanego przez @MattiuDefo Star, mianowicie:

 

Jeśli posiadasz Windows 8.1 lub Windows 7 - zainstaluj aktualizację bibliotek C Runtime (CRT)

 

Jeżeli posiadasz Windows 10 1709/1803, zadziała wcześniejsza wersja Origin 10.5.18 

 

Po zainstalowaniu starszej wersji Origin, wyłącz automatyczne aktualizacje programu jak poniżej. 

 

Origin - Ustawienia aplikacji - Aplikacja 

Przechwytywanie.JPG

Przy ponownym uruchomieniu Origin, aplikacja może wymusić i tak pobranie najnowszej wersji, dlatego usuńcie z katalogu Origin (domyślnie C:\Pliki Programów) (x86)\Origin) plik o nazwie OriginThinSetupInternal.exe, aby zapewnić działanie trybu online również w starszej wersji. 

1116322212.png

:ealight_bulk:Uwaga :ealight_bulk: 

 

Niestety niektóre gry do prawidłowego działania wymagają i tak najnowszej wersji Origin, dlatego jest to chwilowe obejście na czas znalezienia przyczyny tego problemu.

 


 

DODATKOWO

 

Jako, że nie mamy potwierdzenia, gdzie dokładnie leży przyczyna, spróbujcie jeszcze poniższych porad oprócz tych wymienionych w tym CAŁYM WĄTKU:

 

  • Pobierzcie biblioteki VC ++ 2015 Update 3 - zainstalujcie zarówno wersje x64 oraz x86

  • Używanie kontrolowanego dostępu do folderu - wyłączcie w celach testowych funkcję Windows Defender na czas instalacji/uruchomienia Origin 

  • Utworzenie nowego konto użytkownika lub admina BEZ POLSKICH ZNAKÓW (użycie tylko EN alfabetu) i instalacja/uruchomienie Origin
     
  • ORIGIN

    Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
    Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
    Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
    Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

  • SKALOWANIE DPI 

    Ustawcie w zakładce Właściwości > Kompatybilność skalowanie DPI według wartości systemu, według poniższych zrzutów:

    # Jeśli macie już zainstalowaną aplikację, ustawcie poniższe we właściwości skrótu Origin.exe

    111444411.PNG

    # Jeśli instalujecie aplikację Origin, ustawcie poniższe we właściwości instalatora OriginThinSetup.exe

    4111444411.PNG


    Wartość skalowania można zmienić w ustawieniach wyświetlania:

    41114444111.PNG

  • W ostateczności jeśli problem spowodowała aktualizacja Windows 1803, istnieje opcja jej cofnięcia (na własną odpowiedzialność)


 

Wpis ten oznaczam jako rozwiązanie dla lepszej widoczności. Problem został zgłoszony do naszych kolegów z Origin i jest obecnie sprawdzany z ich strony! 

 

Jeśli dowiemy się jakiś konkretów, bądź znajdziemy nowe obejście, będziemy informować Was w tym wątku. Na tą chwilę prosimy o cierpliwość!

 


 

P.S Ze wstępnych ustaleń i przesłanych raportów problem powoduje plik ucrtbase.dll  (C:\WINDOWS\System32\ucrtbase.dll), czyli składnik systemu operacyjnego związany z bibliotekami vc ++ 2015 publikowanymi przez Microsoft. 

 

:ealight_bulk: Proszę wszystkie osoby, które napotkały ten problem o dołączenie pliku raportu DXDIAG do odpowiedzi, co w razie wymagania od zespołu Origin nowych danych, przyspieszy diagnozę.


Wiadomość 65 z 380 (136 249 wyświetleń)

Origin nie chcę mi się włączyć (Windows 10 Home )

★ Novice

Witam,

Aplikacja Origin nie chcę mi się włączyć . Jak odinstalowałem Origin'a to nie chcę mi się też włączyć (Windows 10 home). Proszę o jak najszybszą odpowiedź Frown

Wiadomość 66 z 380 (12 624 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie chcę mi się włączyć (Windows 10 Home )

[ Edytowane ]

@Snooki338

 

Witaj

 

TYM  temacie jest ten problem, i są rozwiązania zajrzyj.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 67 z 380 (12 611 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

★★ Apprentice

Czyli na obecną chwilę jedynym rozwiązaniem jest logowanie się na starszej wersji Origina w trybie offline i odpalanie gier bez możliwości grania przez sieć? Nie ukrywam, że trochę słabo, bo pokrywa się to z dzisiejszym wyjściem dodatku z Mistrzostw Świata do Fify 18 (która swoją drogą po ostatnich aktualizacjach Win10 i Origina również nie chce się włączyć, nie reaguje na przycisk "Graj"). Jedyne co pozostaje to czekać na naprawę błędu ze strony Origina lub Microsoftu, żeby móc grać w cokolwiek online?

Wiadomość 68 z 380 (12 630 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

★★★ Novice
Deinstalacja pomaga tylko do pierwszego wyłączenia i włączenia Origin. Później Origin znowu prosi o aktualizacje wprowadzając klienta w tryb offline... Wtedy na nowo trzeba reinstalować starszą wersję Origin
Wiadomość 69 z 380 (12 570 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Instalator Origin nie reaguje. Nie mogę zainstalować

★★★ Novice
@kuba1092
Można zawsze przywrócić starszą wersje systemu Win10
Wiadomość 70 z 380 (12 613 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem