Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

autor: iangelbe
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

★★★ Novice

Witam, formatowałem ostatnio komputer i zainstalowałem windowsa 10 (oryginalny) niestety mam problem otóż jak pobrałem origina oraz go zainstalowałem przy próbie włączenia nic się nie dzieje, kręci się aby przez 1-2 s kółko na myszy (tzn że program się uruchamia) ale nic więcej się nie dzieje próbowalem już porad typu zainstalowania starszej wersji origina itd ale nic nie pomaga dodam że wersja windowsa 10 to 1809. Macie jakiś działający sposób ?

Wiadomość 331 z 380 (2 572 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

★★★ Novice

Witam ponownie naprawiłem właśnie origina (nie wiem na jak długo). Otóż zrobiłem wszystko tak jak na filmiku tutaj (na starej wersji, ale to i tak nic nie pomogło) https://www.youtube.com/watch?v=1cVzzvTxh5U :/.  Odinstalowałem origina (chyba po raz 30 w ciągu 2 dni xd) włozyłem płyte od fify 19 i zainstalowałem origina z niej ale niestety też nie działał no więc usunąłem tego aktualizatora origina i wyłączyłem aktualizacje następnei w folderze z pobranym originiem znalazłem vcredits.x86 odpaliłem je wszystkie pobrałem co było do pobrania i nagle sam włączył mi się origin może to wam też pomoże Standard smile

Wiadomość 332 z 380 (2 535 wyświetleń)

Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Informacja

 

Otrzymaliśmy informację od działu Origin po gruntownym testowaniu i próbach odtworzenia tego błędu, iż problem może powodować nazwa konta Windows. Jeśli w Waszej nazwie użyte są polskie znaki alfabetu, spróbujcie ją zmienić na nazwę z użyciem tylko EN alfabetu (jak to zrobić) i raz jeszcze wykonajcie ponowną instalację i uruchomienie aplikacji.

 

Alternatywnie obejściem jest stworzenie nowego konta Windows:

 

Utworzenie nowego konto użytkownika lub admina BEZ POLSKICH ZNAKÓW (użycie tylko EN alfabetu) i instalacja/uruchomienie Origin

 

Dajcie znać czy powyższe rozwiązanie pomogło. Zespół Origin cały czas pracuję nad stałym rozwiązaniem i stosowną łatką. Dziękujemy raz jeszcze za cierpliwość w imieniu kolegów z działu Origin.

Wiadomość 333 z 380 (2 186 wyświetleń)

Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

★ Apprentice

Od początku posiadania mojego laptopa nie mam użytych (i nigdy nie miałam) polskich znaków w nazwie konta użytkownika, więc wydaje mi się że nie w tym leży problem. Origin nadal nie chce się aktualizować. 

Wiadomość 334 z 380 (2 103 wyświetleń)

Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

★★★ Newbie

Ja pobrałem origina 10 5 33 i miałem ten sam problem okazało się że ta wersja nie chce współpracować z najnowszym windowsem 10 1809. 23 stycznia wypuścili małą aktualizacje 10 5 34. Tutaj się sprawa trochę poprawiła, bo instalator się odpala, pobiera, instaluje tworzy nawet ikonkę na pulpicie ale po instalacji origin wogle nie chce się odpalić. Pewnie nadal coś mu nie pasi z systemem. A najlepsze jest to, że wersja całkiem wcześniejsza 10 5 18 jest w pełni sprawna. Poprawnie się instaluje i odpala tylko, że gry na multi wymagają najnowszej aktualizacji. No i powiedzcie mi kto testuje te aktualizacje?

Wiadomość 335 z 380 (1 489 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

★★★ Newbie
Zmiana nazwy uzytkownika nic nie dała pewnie nadal coś koliduje z systemem
Wiadomość 336 z 380 (1 484 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

★★★★★ Novice

origin nie chce się włączyć ,  wiecie jak naprawić ? 

Wiadomość 337 z 380 (1 457 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Program Origin przestał działać

★★★ Newbie
Zapory sieciowe i oprogramowanie zabezpieczające: Upewnij się, że aplikacja Origin jest dodana do listy wyjątków zapory sieciowej i innego oprogramowania zabezpieczającego wymianę danych z Internetem, jak choćby Ad-Block, które może być uruchomione, aby nic nie blokowało połączenia z naszymi serwerami.
Używane aplikacje mogą nawet blokować wybrane porty. Do prawidłowego działania aplikacja Origin potrzebuje następujących portów, które zawsze powinny być dla niej otwarte:
TCP: 80; 443; 9960-9969; 1024-1124; 3216; 18000; 18120; 18060; 27900; 28910; 29900
UDP: 1024-1124; 18000; 29900
Wiadomość 338 z 380 (1 376 wyświetleń)

Dot.: [#] Origin nie startuje lub nie można go zainstalować Windows 10 - znany p

★★ Novice

Od ponad pół roku omijam gry EA szerokim łukiem, bo notorycznie mam problemy z launcherem. Albo jest białe tło (okienka bez żadnych napisów), albo problem z trybem on-line, albo niekończąca się i niepostępująca aktualizacja. To już przestało być śmieszne. Wszystkie inne launchery działają (nawet jakichś firm-krzaków typu gamesessions), a z originem problemy są permanentne. Jedyna możliwość, to próba dostępu przez przeglądarkę - jest szansa, że po kilku minutach oczekiwania (moje łącze 80Mbit/s) uda się stronę otworzyć.

Jeśli problem jest Wam znany, to czy nie potraficie go rozwiązać? Przecież to nie Microsoft robi wam na złość psując Windowsa, tylko Wy nie potraficie napisać programu sprawnie funkcjonującego na tej platformie.

Wiadomość 339 z 380 (1 333 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Program Origin przestał działać

★★★★★ Novice
a gdzie mogę sprawdzić te całe TCP i UDP ?
Wiadomość 340 z 380 (1 288 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem