Origin nie chce się uruchomić Windows 7

autor: Koorciaa
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Origin nie chce się uruchomić Windows 7

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam,

 

Mam problem, ponieważ po najnowszej aktualizacji Origina wyskakuje mi błąd "Origin przestał działać". Do tej pory było wszystko ok. Próbowałam wszystkiego, odinstalowałam, zainstalowałam, czyściłam pamięć podręczną, usuwałam program ręcznie, pobierałam starsze wersje, ciągle to samo. Ręce mi opadają bo mam tam całą kolekcję The sims 4 i The sims 2... Siedzę nad tym 2 dzień. Nie wiem co robić. Mam system Windows 7. 

Wiadomość 1 z 5 (7 884 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Origin nie chce się uruchomić

@Koorciaa

 

Witaj

 

 

1.Sprawdź czy twój system  ma do pobrania nowe aktualizacje, jeśli będą to pobierz. Panel sterowania -  System i zabezpieczenia - Windows Update - po lewej stronie w rogu klikasz Wyszukaj aktualizacje.

2.

 

Odinstaluj pakiety vc ++ 2015 x64 i x86 (Star >Panel Sterowania >Programy i Funkcję + restart komputera) przy aktualnym systemie i ponowne ich pobranie oraz instalacja powinna załatwić sprawę! 

432421.PNG

 

Po instalacji wspomnianych plików, uruchom ponownie swój komputer oraz uruchom program Origin jako administrator.

 

UWAGA : próby instalacji powyższych pakietów, może Was blokować najnowsza wersja vc++ 2017 (x86, x64) które posiadacie, dlatego najpierw odinstalujcie je.

 

3.Zamknij wszystkie programy w tle instrukcja.

4.Sprawdź czy aplikacja Origin nie jest blokowana przez  antywirus/antimalware/firewall, najlepiej wyłącz na chwile antywirusa itd.

5.Dodaj do wyjątków folder Origin C:\Program Files (x86)\Origin

6.Uruchom Origin jako administrator z folderu jak poniżej.

 

Przechwytywanie.JPG

Dodatkowo:

 

1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika" 
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry 
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

Jeżeli powyższe kroki nie pomogą, wykonaj kroki z TEJ strony.

 

Daj znać czy pomogło

CCP Hero Banner - Blue.png

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 5 (8 022 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Origin nie chce się uruchomić

@Koorciaa

 

Witaj

 

 

1.Sprawdź czy twój system  ma do pobrania nowe aktualizacje, jeśli będą to pobierz. Panel sterowania -  System i zabezpieczenia - Windows Update - po lewej stronie w rogu klikasz Wyszukaj aktualizacje.

2.

 

Odinstaluj pakiety vc ++ 2015 x64 i x86 (Star >Panel Sterowania >Programy i Funkcję + restart komputera) przy aktualnym systemie i ponowne ich pobranie oraz instalacja powinna załatwić sprawę! 

432421.PNG

 

Po instalacji wspomnianych plików, uruchom ponownie swój komputer oraz uruchom program Origin jako administrator.

 

UWAGA : próby instalacji powyższych pakietów, może Was blokować najnowsza wersja vc++ 2017 (x86, x64) które posiadacie, dlatego najpierw odinstalujcie je.

 

3.Zamknij wszystkie programy w tle instrukcja.

4.Sprawdź czy aplikacja Origin nie jest blokowana przez  antywirus/antimalware/firewall, najlepiej wyłącz na chwile antywirusa itd.

5.Dodaj do wyjątków folder Origin C:\Program Files (x86)\Origin

6.Uruchom Origin jako administrator z folderu jak poniżej.

 

Przechwytywanie.JPG

Dodatkowo:

 

1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika" 
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry 
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

Jeżeli powyższe kroki nie pomogą, wykonaj kroki z TEJ strony.

 

Daj znać czy pomogło

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 5 (8 023 wyświetleń)

Dot.: Origin nie chce się uruchomić

★★ Novice
Dalej to samo, antywirusa odinstalowałam całkiem, system jest aktualny i dalej to samo.
Wiadomość 3 z 5 (7 814 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie chce się uruchomić

★★ Novice
Chodzi mi o to, że najnowsza instalka nie chce się instalować, a starsze wersje instalują się, później aktualizują, ale finalnie program nawet się nie odpala.
Wiadomość 4 z 5 (7 799 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie chce się uruchomić

★★ Novice
Okej dobra, działa! Jednak zrobiłam wszystko dokładnie i pobrałam instalkę ze stronki, którą podałeś jako ostatnią i DZIAŁA! Wielkie Dzięki! Standard smile
Wiadomość 5 z 5 (7 795 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem