Dot.: Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

autor: Zielonaola
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

★★ Novice

Witam,

zakupiłam przedwczoraj dwa dodatki do gry z okazji przecen i postanowiłam zagrać w nią pierwszy raz od dość dawna. Spotkała mnie jednak niemiła niespodzianka - Origin nie chciał się w ogóle włączyć. W pierwszym odruchu wywnioskowałam, że pewnie była jakaś aktualizacja więc odinstalowałam, pobrałam najnowszą wersję i chciałam ją zainstalować. Po paru próbach uruchomienia aplikacji i ponownych uruchomieniach komputera nie udało mi się nic osiągnąć. Za każdym razem menadżer zadań nie pokazał żadnej aktywności, nie pomagało także uruchamianie jako administrator. Odkopałam stare wątki z podobnym błędem i w jednym z nich ktoś polecił zainstalowanie starszej wersji Origin. Pobrałam, zainstalowałam, włączyłam i pojawił się kolejny błąd - brak dostępu do internetu - podczas kiedy internet był.

Utknęłam w tym miejscu i zaczyna brakować mi już pomysłów na rozwiązanie tego problemu, zwracam się więc z prośbą o pomoc tutaj.

Wiadomość 1 z 7 (816 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

★★★★★ Expert

@Zielonaola 

 

Możesz jeszcze spróbować wyłączyć program antywirusowy, ale jest podejrzenie także o Twoją kartę graficzną i sterowniki.

 

Twoja karta graficzna jest dość leciwa jak i sterowniki do niej - są z 2014 roku i nie ma już nowszych wersji do Twojej karty i tym samym może nie obsługiwać technologii wmontowanych do interfejsu graficznego Origin i stąd te nieuruchamianie się - Zalecam wymianę karty graficznej na nowszą.

 

Druga sprawa, dotyczy gry The Sims 4 i najnowszych aktualizacji do niej, tak samo jak w przypadku Origin - Obecnie gra może już nie zadziałać na tej karcie.

 

Pozdrawiam Standard smile

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 7 (672 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

★★★★★ Expert

Hej @Zielonaola 

 

Trzeba by było sprawdzić, czy Twój System Windows 7 ma najnowsze aktualizacje systemowe.

W tym celu będzie nam potrzebny Raport DxDiag - Instrukcja

 

Zrób jeszcze do pewności takie kroki:

 

1. Odinstaluj aplikację Origin za pomocą Revo

 

2. Dokładnie przeczyść system i rejestry programem CCleaner 

 

3. Postępuj zgodnie wg. tego tematu

 

Daj znać czy poskutkowało Standard smile

Wiadomość 2 z 7 (791 wyświetleń)

Dot.: Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

★★ Novice

Nadal nic, nie da się zainstalować ani w ogóle otworzyć starszej wersji.

Wiadomość 3 z 7 (770 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

★★★★★ Expert

@Zielonaola 

 

 

Powyłączaj zbędne programy, nakładki systemowe, komunikatory internetowe itp. jeśli są uruchomione

Wiadomość 4 z 7 (754 wyświetleń)

Dot.: Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

★★ Novice
@Narayen
Origin pojawia się w procesach na chwilę, jednak w aplikacjach i na ekranie nic się nie dzieje. Zostawiłam otwarte tylko procesy związane z windowsem.
Jeśli to przydatne to dopowiem, że wtedy i tylko wtedy kiedy próbuję włączyć Origin pojawia się proces z opisem "raportowanie problemów z systemem Windows".
Wiadomość 5 z 7 (716 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

★★★★★ Expert

@Zielonaola 

 

Możesz jeszcze spróbować wyłączyć program antywirusowy, ale jest podejrzenie także o Twoją kartę graficzną i sterowniki.

 

Twoja karta graficzna jest dość leciwa jak i sterowniki do niej - są z 2014 roku i nie ma już nowszych wersji do Twojej karty i tym samym może nie obsługiwać technologii wmontowanych do interfejsu graficznego Origin i stąd te nieuruchamianie się - Zalecam wymianę karty graficznej na nowszą.

 

Druga sprawa, dotyczy gry The Sims 4 i najnowszych aktualizacji do niej, tak samo jak w przypadku Origin - Obecnie gra może już nie zadziałać na tej karcie.

 

Pozdrawiam Standard smile

Wiadomość 6 z 7 (673 wyświetleń)

Dot.: Origin nie chce się uruchomić (windows 7)

★★ Novice
@Narayen
Podejrzewałam również taką możliwość, sprzęt faktycznie nie zalicza się do najnowszych i najsprawniejszych.
W każdym razie dziękuję za pomoc i czas. (:
Wiadomość 7 z 7 (667 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem