Dot.: Origin nie chce się instalować na świeżo przeinstalowanym Windows 7

autor: nunez89
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Origin nie chce się instalować na świeżo przeinstalowanym Windows 7

★★★ Newbie

Dopiero co przeinstalowałem mojego Windows 7. Podczas próby instalacji aplikacji Origin pojawił się problem. Mianowicie pobiera mi ze strony plik "OriginThinSetupInternal.exe". Po uruchomieniu go mam alert o zabezpieczeniach, więc klikam "uruchom", następnie po kilku sekundach pojawia mi się okno z komunikatem:


NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM

Instalacja aplikacji Origin wymaga połączenia z Internetem, które jest aktualnie

niedostępne. Sprawdź swoje połączenie i spróbuj ponownie. Możesz też pobrać

najnowszą wersję aplikacji Origin ze strony

https://download.dm.origin.com/origin/live/OriginSetup.exe


Po pobraniu również tego pliku i probie instalacji pojawia się ten sam komunikat. Dziwne jest, że aplikacja tworzy swoje katalogi w "Pliki Programów (x86)", oraz jest widoczny w "Dodaj/usuń programy". Podczas odinstalowywania z tego poziomu również pojawia się powyższy komunikat, ale program się odinstalowuje bez problemów. Wogule nie pojawia się okno logowania.

Próbowałem również instalować starsze wersje, m.in. z płyty z Battlefield 3. Po instalacji pojawia się okno logowania, ale po kliknięciu zaloguj wyświetla na czerwono komunikat, że nie może połączyć się z Internetem.


Widziałem na tym forum, że podobny problem się już pojawiał, ale nie znalazłem niczego dotyczącego świeżo przeinstalowanego Windowsa, w którym nie zdążyłem jeszcze nic namieszać.


Internet u mnie działa bez problemów. Wszystkie strony się otwierają poprawnie, ściągam bez problemów, oglądam filmy. Nawet bezproblemowo pobieram i instaluję analogiczną aplikację od innego dostawcy i bez problemu pobieram jego gry.

Sprawdzałem na trzech przeglądarkach (IE, Mozilla, Chrome). Firefox i Chrome, aktualizowane do najnowszych wersji na ustawieniach domyślnych, z wyłączonym Adblockiem.

Komputer skanowany Nortonem z aktualną bazą wirusów.

Proxy - automatyczne, DNS-y resetowane, podmieniony plik "hosts" na domyślny,  Windows zaktualizowany.

Zastosowałem się do wszystkich wskazówek znalezionych na stronie pomocy technicznej EA dotyczących problemów z połączeniem.

Uruchamiałem Windows w trybie czystego rozruchu.

Diagnostyka sieci jest ok. Pingi ok. Nawet grzebałem w rejestrach systemu.

Wszystkie pliki Origin Uruchamiałem jako administrator, próbowałem również wszystkich trybów zgodności.

Zgodnie z poradami na forum również usunąłem plik "OriginThinSetupInternal.exe" z katalogu z aplikacją. Próbowałem też Wyłączać skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI.


Podejrzewając że mi się system z jakimiś błędami zainstalował, trzykrotnie go już przeinstalowywałem, licząc że Origin zacznie działać. Nie przyniosło to rezultatu.


Powodem dla którego pierwszy raz formatowałem partycję systemową były uszkodzenia Systemu operacyjnego i prawdopodobnie wirusy. Wykryłem też obecność malware: "Yahoo! Powered". Formatowanie i instalację systemu poprzedziłem usunięciem i ponownym utworzeniem partycji systemowej (instalator pytał o możliwość utworzenia 100 MB partycji dla siebie, więc się zgodziłem).

Po każdym przeinstalowaniu systemu wszystko na komputerze działa prawidłowo, a jedyny problem występuje z Origin (za każdym razem ten sam o połączeniu internetowym).


Przed pierwszym formatowaniem Origin działał bez zarzutu. Pół roku wcześniej też przeinstalowywałem Windowsa i nie miałem żadnych problemów.


Jakość połączenia internetowego sprawdzałem też fizycznie. Wszystko prawidłowo podpięte. WiFi - 5 kresek - adapter przepinany do innych portów USB (również z innej pary), sprawdzałem po kablu - też ok. Router wielokrotnie restartowany.


Proszę o pomoc, ponieważ męczę się z tym problemem od tygodnia i nie mogę pograć.


Mój sprzęt to:

Komputer stacjonarny z Windows 7 Home Premium 64 bit (oryginalny) Service Pack 1

AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor 3.50 GHz

8 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 650 (1 GB) - z najnowszymi sterownikami

Płyta GIGABYTE 990XA-UD3

Adapter WiFi: TP-LINK TL-WN722N

Wiadomość 1 z 5 (689 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie chce się instalować na świeżo przeinstalowanym Windows 7

★★ Novice

Miałem to samo pobrałem wersje 9.3 lecz po pobraniu gry nie mogę jej zainstalować.
Spędziłem cały weekend zęby odpalić Origin po formacie. Teraz będę się męczyć zęby pobrana zawartość zainstalować.
Orgin traci w moich oczach każdego dnia.

Wiadomość 2 z 5 (682 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie chce się instalować na świeżo przeinstalowanym Windows 7

★ Novice

Mam dosłownie identyczna sytuacje, tez przeinstalowywalem win 7 ,nawet kilka razy specjalnie pod origin i problem ten sam,robiłem wszystko co jest opisane na stronach pomocy technicznej i nic nie pomaga ,jeśli chodzi o połączenie u mnie to na innym komputerze podpietym pod ten sam kabel internetu origin działa bez problemu ,na moim po przeistalowaniu systemu nie działa nadal a problem ten sam,nie widzi połączenia,ręce opadają, mam nadzieję że ktoś z pomocy technicznej się tu odezwie i pomoże bo widzę ze coraz więcej osób ma ten problem :/

Wiadomość 3 z 5 (664 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie chce się instalować na świeżo przeinstalowanym Windows 7

★★ Novice
Wczoraj też robiłem formata przed Fifą 19 i mialem to samo aż do teraz. Zrób ważne aktualizacje systemu. Wejdź w ikonkę Windowsa i wpisz update w polu wyszukiwania. Następnie wejdź w Windows Update i kliknij zainstaluj aktulizacje Standard smile
Wiadomość 4 z 5 (634 wyświetleń)

Dot.: Origin nie chce się instalować na świeżo przeinstalowanym Windows 7

★★★ Newbie
Witam - mam ten sam problem nowy dysk , nowo zainstalowany system i zaktualizowany windows i kicha nie chce się zainstalować .
Wiadomość 5 z 5 (543 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem