Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjnego

autor: crougle
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjnego

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam. Mój system to windows 10. Podczas pobierania gry wyskakuje mi okienko:
"Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjnego. Gdy system Windows poprosi Cię o zgodę na kontynuowanie, kliknij przycisk „Tak”. "

Z tym, że żadne zapytanie o zgodę się po tym nie wyświetla i nie da się pobrać gry.


Próbowałem już na wszystkie sposoby to zreperować, które udało mi się znaleźć w internecie na forach itp.
Wyjaśnie wszystko od początku: Po instalacji programu origin, gdy klikam pobierz BF1 najpierw wyskakuje mi okienko, że folder jest nieprawidłowy.

Gdy zmieniam na inny i klikam po tym pobierz, program długo się zastanawia po czym wyskakuje okienko, o którym wspomniałem na początku.

 

Próbowałem kombinować z:
-  Wyłączenie antywirusa (windows defender)
- Wyłączenie zapory systemowej
- Ustawienia kontroli konta użytkownika (na wszystkie sposoby)
- Uruchamianie i instalacja aplikacji poprzez "Uruchom jako administrator"
- Czyszczenie systemu i rejestru CCleanerem
Kompletnie nic nie pomaga... już mam dość, bo straciłem na to pół dnia! Dodam jeszcze, iż aplikacja ogólnie bardzo zamula. Na windows 7 było wszystko ok. O co tu chodzi, bo już mi nerwy siadają? Pomożecie?

Wiadomość 1 z 21 (22 599 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej @crougle

 

Komunikat, który otrzymujesz związany jest z ustawieniami kontroli konta użytkownika. Rozumiem, że wcześniej wykonywałeś już czynności z tym związane, ale spróbujmy jeszcze raz wykonują kolejno: 

 

1. Czyszczenie pamięci podręcznej Origin:

 

Spoiler

1. Po pierwsze musisz wylogować się z programu Origin oraz zakończyć wszystkie procesy związane z programem.

*(Zdarza się, że nawet po wyłączeniu programu poprzez pasek startu w tle uruchomione są procesy związane z programem. Najlepiej upewnić się czy nie są uruchomione żadne procesy poprzez uruchomienie Menedżera zadań)

2. Następnie trzymając przycisk Windows (pomiędzy przyciskiem Ctrl i Alt po lewej stronie klawiatury), naciśnij literę "R". Otworzy się okienko "Uruchamianie"

3. Wpisz w okienku %ProgramData% (razem ze znakiem %) i naciśnij Enter

4. W liście folderów znajdź i otwórz folder Origin

5. Usuń wszystkie pliki z tego folderu POZA 'LocalContent' (ten folder jako jedyny MUSI pozostać w tym folderze)

6. Po usunięciu plików zamknij okienko, po czym ponownie użyj kombinacji Windows+R

7. Tym razem wpisz %AppData%, po czym naciśnij Enter

8. Usuń folder Origin. Znajdujesz się w folderze Roaming, który jest podfolderem AppData

appdata.jpg

 

 

 

 

 

9. Kliknij na słowo "AppData" (na szczycie folderu)

10. Otwórz folder Local

11. Z folderu Local usuń folder Origin

2. Następnie po ponownym uruchomieniu komputera, włącz program Origin wedle instrukcji poniżej (w ten sposób wymusisz na systemie pojawianie się komunikatu o wprowadzaniu zmian na dysku)

Spoiler
1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj

Sprawdź też, czy nie masz zaległej aktualizacji systemu do pobrania.

 

Daj nam znać jak poszło Standard smile


 

Dodatkowe obejście:

 

  • W panelu wyszukiwania Windows wpisz CMD
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na "Wiersz polecania" i uruchom go jako administrator
  • Kopiuj i wklej poniższe komendy krok po kroku i naciśnij Enter: 

 

del C:\WINDOWS\SYSWOW64\CONFIG\SYSTEMPROFILE\APPDATA\ROAMING\ORIGIN\TELEMETRY\DATA
del C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA*\AppData\Roaming\Origin\Telemetry\data

 

*wpisz swoją nazwę użytkownika 


 

Pomóc może również uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu (lub wyłączenie usług Origin Client Service oraz Origin Web Helper Services z poprzez msconfig

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 21 (22 520 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej @crougle

 

Komunikat, który otrzymujesz związany jest z ustawieniami kontroli konta użytkownika. Rozumiem, że wcześniej wykonywałeś już czynności z tym związane, ale spróbujmy jeszcze raz wykonują kolejno: 

 

1. Czyszczenie pamięci podręcznej Origin:

 

Spoiler

1. Po pierwsze musisz wylogować się z programu Origin oraz zakończyć wszystkie procesy związane z programem.

*(Zdarza się, że nawet po wyłączeniu programu poprzez pasek startu w tle uruchomione są procesy związane z programem. Najlepiej upewnić się czy nie są uruchomione żadne procesy poprzez uruchomienie Menedżera zadań)

2. Następnie trzymając przycisk Windows (pomiędzy przyciskiem Ctrl i Alt po lewej stronie klawiatury), naciśnij literę "R". Otworzy się okienko "Uruchamianie"

3. Wpisz w okienku %ProgramData% (razem ze znakiem %) i naciśnij Enter

4. W liście folderów znajdź i otwórz folder Origin

5. Usuń wszystkie pliki z tego folderu POZA 'LocalContent' (ten folder jako jedyny MUSI pozostać w tym folderze)

6. Po usunięciu plików zamknij okienko, po czym ponownie użyj kombinacji Windows+R

7. Tym razem wpisz %AppData%, po czym naciśnij Enter

8. Usuń folder Origin. Znajdujesz się w folderze Roaming, który jest podfolderem AppData

appdata.jpg

 

 

 

 

 

9. Kliknij na słowo "AppData" (na szczycie folderu)

10. Otwórz folder Local

11. Z folderu Local usuń folder Origin

2. Następnie po ponownym uruchomieniu komputera, włącz program Origin wedle instrukcji poniżej (w ten sposób wymusisz na systemie pojawianie się komunikatu o wprowadzaniu zmian na dysku)

Spoiler
1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj

Sprawdź też, czy nie masz zaległej aktualizacji systemu do pobrania.

 

Daj nam znać jak poszło Standard smile


 

Dodatkowe obejście:

 

  • W panelu wyszukiwania Windows wpisz CMD
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na "Wiersz polecania" i uruchom go jako administrator
  • Kopiuj i wklej poniższe komendy krok po kroku i naciśnij Enter: 

 

del C:\WINDOWS\SYSWOW64\CONFIG\SYSTEMPROFILE\APPDATA\ROAMING\ORIGIN\TELEMETRY\DATA
del C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA*\AppData\Roaming\Origin\Telemetry\data

 

*wpisz swoją nazwę użytkownika 


 

Pomóc może również uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu (lub wyłączenie usług Origin Client Service oraz Origin Web Helper Services z poprzez msconfig

Wiadomość 2 z 21 (22 521 wyświetleń)

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

★★★ Newbie

Ja nawet nie posiadam folderu w Origin o nazwie localConent , kilka razy już odinstalowywałem i instalowałem i nadal nic , Ja już siedzę cały dzień nad tym Standard smile i dostałem już nerwicy , jak nie problemy z znalezieniem folderu , nie wczytywało mi płyty , to teraz jeszcze to Standard smile Może ktoś pomoże 

Wiadomość 3 z 21 (20 992 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

★ Novice

Dzięki pomogło Standard smile

Wiadomość 4 z 21 (20 538 wyświetleń)

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

★★★ Newbie

Nie dziala prosze o pomocDevil

Wiadomość 5 z 21 (20 032 wyświetleń)

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

★★★ Newbie

nie działa ;(

 

Wiadomość 6 z 21 (19 935 wyświetleń)

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

★ Novice
@EA_Kuba Ten sposób działa, dzięki za pomoc.
Jednak to porażka, że od ponad 2 lat występuje tak poważny problem uniemożliwiający instalację gier i do tej pory nie zostało to poprawione.
Wiadomość 7 z 21 (17 830 wyświetleń)

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

[ Edytowane ]
★ Novice

@EA_KubaOd paru dni mam ten sam problem. Podany sposób nie działa u mnie,przeinstalowałem dodatkowo origin i cały czas problem.UAC praktycznie wyłaczony. Proszę o pomoc

 

W tej chwili nawet nie mogę żadnej gry ze swojej biblioteki zainstalować, za każdym razem komunikat " Ojej... System Windows zablokował próbę pobrania zawartości do gry. Jeśli chcesz pozwolić klientowi Origin pobrać zawartość na Twój komputer, kliknij przycisk „Ponów” poniżej. Gdy system Windows wyświetli okno kontroli dostępu, zezwól aplikacji Origin na wykonanie niezbędnych operacji." ,zapora windows wyłączona,uac wyłaczone,zadnych dodatkowaych antywirusów anie nic takiego,windows 10 v 1909.

Wiadomość 8 z 21 (17 526 wyświetleń)

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Wejdź w folder z originem (najłatwiej przez skrót "otwórz lokalizację pliku")
kliknij prawym przyciskiem na aplikację origin, wybierz właściwości 
Z zakładki "Zabezpieczenia"  wybierz przycisk "edytuj" dla konkretnej grupy użytkowników (jeśli nie wiesz dla kogo, to możesz dla wszystkich)
I dodaj modyfikację (samo z siebie doda się wtedy usuwanie), zaakceptuj

[Miej przy tym wyłączonego origina i wszystko co z nim związane]

Potem uruchom jako administrator. Powinno śmigać :D Przynajmniej u mnie zadziałało 

Ps. To chyba kwestia aktualizacji origin, która w nieznanych okolicznościach potrafiła być rozpoznana jako nowa aktualizacja i stracić uprawnienia

Wiadomość 9 z 21 (16 941 wyświetleń)

Dot.: Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjn

@ksDOBRODZIEJ 

 

Sprawdź, czy posiadasz najnowsze aktualizacje Windows oraz spróbuj kroków z tego tematu:

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Problem-z-aktualizacja/m-p/8557614#M4160

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 10 z 21 (16 318 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem