ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe

autor: 0000002137
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

[ Edytowane ]
Community Manager

Otrzymaliśmy informację od zespołu Origin, iż została wprowadzona aktualizacja po stronie serwera rozwiązująca problem z logowaniem/połączeniem. Jeśli problem pojawia się nadal ponowne uruchomienie routera (odłączenie od zasilania na ok 2 min), oraz komputera powinno rozwiązać pomóc. 

 

Dziękujemy za waszą cierpliwość w czasie gdy rozwiązywaliśmy ten problem :eahigh_file:


edit 29/07/19

 

Aktualizacja znacznie zmniejszyła ilość kontaktów związanych z tym problemem, nie mniej nadal napływają do nas informacje o braku możliwości zalogowania się do programu Origin. W czasie kiedy badamy te zgłoszenia, możecie zainstalować starszą wersję programu Origin. 

 

1. Przed instalacją należy wyczyścić pamięć podręczną programu Origin

2. Usuń program Origin z komputera.

3. Link do pobrania starszej wersji Origin znajdziecie tutaj (po kliknięciu automatycznie rozpocznie się pobieranie)

 

Opcja Aktualizuj Origin i moje gry - MUSI być odznaczona (jak na obrazku poniżej)

Origin.PNG

 

Jeśli pojawią się dodatkowe informacje, poinformuję Was o tym :eahigh_file:


 

ed 01/09

 

  • Z zebranych dotychczas informacji wynika, że przyczyną pojawiania się komunikat "Logowanie online jest obecnie nie możliwe", wynika zazwyczaj z blokowania połączenia poprzez programy antywirusowe, zaporę sieciową, lub ustawienia proxy. 
  • Problem z powyższym komunikatem, mógł również być powodowany przez samą aplikację Origin. W sierpniu, bazując na informacjach przekazywanych przez Was, udało się nam usunąć dwie tego typu usterki poprzez aktualizacje (klienta Origin/po stronie stronie serwera).

 

Obejścia problemu zaproponowane w tym wątku:


@1Guma  napisał/a:

Tak jak na poniższym zdjęciu wejdź w : "Zarządzanie komputerem". Przejdź do zakładki >> Menadżer urządzeń i Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej >> Wyłącz wszystkie możliwe urządzenia (tylko te, które możesz wyłączyć! PS. Spokojnie, w łatwy sposób włączysz je ponownie) >> spróbuj zalogować się do Origin.

 

7.jpg



@SethHollowman 

Podsumowując, proponowane kroki, które zadziałały u niektórych użytkowników
Żebyście mieli wszystko w jednym miejscu:

(zakładam, że żadne oprogramowanie antywirusowe, antyszpiegowskie go nie blokuje, klasyk)

1. Zmiana ustawień LAN

2. Przywrócenie domyślnego pliku Hosts
3. Wyczyszczenie plików cache
4. Wyczyszczenie pamięci podręcznej programu Origin
5. Uruchomienie aplikacji z poziomu Administratora
6. Ręczna bądź automatyczna zmiana czasu / synchronizacja

5. Reinstalacja
6. Uruchomienie systemu przy pomocy czystego rozruchu



 

Jeśli wasz problem został rozwiązany na podstawie powyższego obejścia związanego z odłączeniem urządzeń/portów USB, to prosilibyśmy o przekazanie nam waszych raportów zgłoszenia błędów Origin. Instrukcję tego jak taki raport wygenerować znajdziecie tutaj. Przesyłajcie nam swoje numery zgłoszenia, jako odpowiedź w poniższym wątku. 

 

Przykładowy numer: Numer zgłoszenia: 104d0f18a0188ab0

 

OER.png

 

Wiadomość 41 z 203 (62 917 wyświetleń)

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

@EA_KubaNadal nie działa..

Wiadomość 42 z 203 (8 602 wyświetleń)

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

★★★ Guide

Nic z tego nadal nie działa Angry

Wiadomość 43 z 203 (8 581 wyświetleń)

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

★★★★★ Novice

U mnie również nadal nie działa, ponadto po reinstalce dodatkowo przy próbie logowania offline wyświetla się "do pierwszego logowania wymagane jest połączenie z siecią."

Wiadomość 44 z 203 (8 571 wyświetleń)

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

★★★★★ Novice
@Funnouth mam to samo teraz nawet offline nie mogę sobie pograć, próbowałem odpalić przez stronę origina gdzie jestem zalogowany to każe mi się zalogować ponownie przez apke i nie mogę bo wyskakuje ten sam komunikat..
Wiadomość 45 z 203 (8 801 wyświetleń)

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

★★★ Novice
@EA_Kuba nic sie u mnie nie zmieniło :\ resetowałem pc
Wiadomość 46 z 203 (8 782 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

★★ Apprentice
@EA_Kuba Nadal nie działa
Wiadomość 47 z 203 (8 758 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

★★ Novice

Nadal nie działa, żaden z opisanych rozwiązań nie pomogło

Wiadomość 48 z 203 (8 681 wyświetleń)

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

★★ Novice

mi też  Frown

 

Wiadomość 49 z 203 (8 668 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: ORIGIN - Logowanie online jest obecnie niemożliwe - badany problem

★★★ Guide

@EA_KubaCzy ktoś pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, bo nadal wielu osobom nie działa i rozwiązania nadal brak. Od wtorku nie mam dostępu do konta i możliwości grania w kupione gry, to już chyba lekka przesada. Angry

Wiadomość 50 z 203 (8 658 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem