Dot.: Niskie fpsy w Apex legends

autor: Vertrakk97
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Niskie fpsy w Apex legends

★★ Novice

Witam gram na laptopie gtx 1650 i59300h i po ostatniej aktualizacji wydaję mi się apexa mam straszne spadki na battle royale i ścinki co kilka sekund jeśli chodzi o areny jest zwyczajnie tak jak było. Przed aktualizacją nie było takich sytuacji prócz tego ,że niestety muszę grać na 720p ponieważ kiedy gram w 1080p mam bardzo średnie fpsy ustawienia wszystkie low co się da. 

Wiadomość 1 z 4 (443 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Niskie fpsy w Apex legends

[ Edytowane ]

@Vertrakk97 Witaj🙂

 

Sprawdź temperature twójego procesora i karty graficznej temperatura dla laptopa to maksymalnie 85C°dla CPU przy obciążeniu i 50C° - 70C° dla GPU. Może to być spowodowane brakiem aktualnych aktualizacji Windowsa, została ostatnio dodaną aktualizacja dla graczy dla Windows 10 która poprawia wydajność więcej na ten temat przeczytasz w linku :

https://www.chip.pl/2021/07/aktualizacja-windows-10-kb5004296-spodoba-sie-graczom/

 

Jeśli po aktualizacji Windowsa problem zostanie możesz spróbować wyczyscic pamięć podręczna i zaktualizować sterowniki do karty graficznej. 

 

https://help.ea.com/pl/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/

 

Nie wiem jaki masz plan zasilania ustawiony w swoim laptopie ale wartości w laptopach są źle ustawione i twój laptop nie może działać na maksymalnych osiągach. Jeśli zależy Ci na lepszej wydajności wykonaj powyższe kroki i skorzystaj z poradnika na YT, mogę go polecić z czystym sumieniem. Wymaga to poświęcenia godziny czasu ale efekty widać. 

 

https://youtu.be/Oye94zZm5XI

CCP Hero Banner


Wiadomość 2 z 4 (435 wyświetleń)

Dot.: Niskie fpsy w Apex legends

★★ Novice

Witam dzięki za odpowiedź jeśli chodzi o temperatury miesiąc temu laptop oddany do przeczyszczenia i zmiana pasty termoprzewodzącej na procesorze także z tym raczej problemu nie ma . Co do aktualizacji właśnie ją ściągam . Aktualizacja sterowników aktualna. To z planem zasilania też już robiłem no i ogólne ustawienia windowsa mam wszystko pod wydajność czyli powyłączane opcje wyglądowe , animacje niektórych okien itp. Dam znać czy po aktualizacji windowsa coś się zmieniło. 

Wiadomość 3 z 4 (417 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Niskie fpsy w Apex legends

★★ Novice

Po aktualizacji fpsy na battle royale wróciły do normy choć dziwię się dlaczego na takiej specyfikacji laptopa (gtx1650 i59300h) która spełnia prawie zalecane wymagania sprzętowe nie mogę grać w płynnych klatkach na rozdzielczości full hd tylko muszę grać na 720p i nawet wtedy na mapie w battle royale mam miejscami 100 a tak to normalnie mam 70 spadki do 50 Frown

Wiadomość 4 z 4 (408 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem