Niesprawiedliwy dobór zawodników online.

autor: Gucio91
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Niesprawiedliwy dobór zawodników online.

★★ Apprentice

Niesprawiedliwy dobór zawodników online.

Problem dotyczy pola widzenia w wyborze kamery.

Ja gram z ustawieniem kamery "z linii końcowej" więc mam mniejsze pole widzenia od kogoś kto gra z kamerą "telewizyjna".

Nie jestem 10 latkiem, który nie pamięta takich gier jak SensibleSoccer ... Tam grało się z kamerą "z linii końcowej".

Tysiące godzin spędzonych na tamtej grze (Amiga500) nie pozwala mi teraz zmienić sposobu widzenia na poprzeczny. Dla mnie to jak chodzić do tyłu :/

Podejrzewam, że takich ludzi jak ja jest więcej i była by możliwość dobierania ich "w pary".

Tymczasem gram online z kimś kto ma inaczej ustawioną kamerę w grze i tym samym posiada inne, większe pole widzenia. To niesprawiedliwe. 

...no co mam jeszcze pisać żeby ktoś w końcu poruszył ten problem ?

 

Kolejna sprawa to rozdzielczość ekranu.

Czy ktoś kto gra w FullHD, ma to samo pole widzenia co ten który gra w 4K ?

No jasne, że nie ...

 

 

 

Wiadomość 1 z 4 (252 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Niesprawiedliwy dobór zawodników online.

★★ Guide

No to już podchodzi o bycie ekstremalnie głupim problemem. Wybór kamery jest kwestią gustu to nie inni mają się podporządkować tobie tylko ty dopasuj się do innych bo takich jak ty grających na takiej kamerze jest może niecały jeden procent w całej społeczności.. Skoro tobie się dobrze na niej gra to graj ale nie miej pretensji, że źle idzie bo to logiczne, że takie ustawienie kamery nie jest optymalne do grania na wysokim poziomie. Druga sprawa wspominasz o sprzęcie i jego rozdzielczości, to tak samo jest sprawa indywidualna. Czy w innych grach typu CS-GO, Battlefieldy i tak dalej jest segregacja graczy ze względu na rozdzielczości? No sorry ale nie a tym bardziej tu gdzie pole widzenia odgrywa naprawdę niewielką rolę bo masz zarówno radar jak i możliwość odsunięcia kamery od płyty boiska na tyle, że widać wystarczająco dużo..

Wiadomość 2 z 4 (227 wyświetleń)

Dot.: Niesprawiedliwy dobór zawodników online.

★★ Apprentice

Może zagrajmy kwadratową piłką, to dla ciebie też pewnie będzie głupim problemem i przystaniesz na to...

Komu kazałem ustawiać kamerę do mojej ? 

To te osoby(ludzie w EA), które zdecydowały o doborze graczy online na zasadzie ich umiejętności, tak samo mają dobierać osoby na zasadzie ustawienia kamery.

Ile procent gra na danej kamerze nie ty będziesz tu mówił(wróżył). To tak jakbyś oceniał ile osób gra w GTAV, a ile w GTAIV. To wie tylko producent gry.

Ty nawet nie żyłeś w czasach gdy my graliśmy na Amidze czy Commodore. Przez to mamy inne przyzwyczajenia(SSoccer).

Powiedz mi jak może być optymalnym ustawienie kamery w poprzek ? 

Po boisku biegasz bokiem? Może kolejny Dirt będzie rozgrywany optymalnie na wstecznym ? 

 

Rozdzielczość ? Spójrz na obrazek. 

W dalszym ciągu nie rozumiesz, że mam przewagę nad tobą grając w 4K, bo widzę więcej boiska? Radar to sobie możesz w Flight Simulator używać, a nie w piłce nożnej, tym bardziej że ta edycja F18 jest nastawiona na refleks gracza i gracz woli skupić się na murawie niż na kwadraciku z kropkami. 

Odsunięcie kamery od boiska nie daje takiego pola widzenia jak zmiana rozdzielczości. 

 

 

 

 

Wiadomość 3 z 4 (205 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Niesprawiedliwy dobór zawodników online.

[ Edytowane ]
★ Guide

Hej
Kolego @kingaidenx97kolega @Gucio91 ma po części rację  z ciekawości przełączyłem na ową kamerę i faktycznie jest duża lepsza widoczność jednak zasięg pozostawia wiele do życzenia. Jednak dobieranie graczy na podstawie kamery to znowu absurd, z rozdzielczością znowu racja dzis grałem z graczem co z połowy boiska podał w pole karne idealnie i nikt mi nie powie że zerkał w radar bo nikt nie ma czasu na te punkciki patrzeć. Przy wybiciu z bramki owszem ale nie podczas rozgrywki gdzie kazda sekunda jest wazna to już nie . Ci gracze co grają od 96 roku w SS mają duże problemy aby się dostosować do bieżącej kamery to z całą pewnością jest prawda. To tak jakbym mistrzowi polski fifa 18 odpalił sensible soccer to by się okazało że by z połowy nie wyszedł w konfrontacji z kolegą @Gucio91. Jednak to są dwie różne gry i nie sposób ich porównywać bo nawet dziś sensible soccer w niektórych aspektach bije fifę na głowę. Koledze @Gucio91 polecam najnowszą wersję twórcy SS czyli sociable soccer może tam się odnajdziesz bo tutaj nic w tej kwestii nie da się zrobić jest cała masa innych problemów ważniejszych i nierozwiązanych. 

pozdrawiam

 

Wiadomość 4 z 4 (203 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA