Nie mogę zsynchronizować konta

autor: osnapitz_Jake
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Nie mogę zsynchronizować konta

[ Edytowane ]
★ Apprentice
Czeeść! Jestem nowy na forum, także przepraszam jeżeli dodałem post do złej kategorii. Przychodzę z pewnym problemem, mianowicie: nie mogę dodać żadnego konta do The Sims Mobile. Ani Google Play, ani Facebook,a, ani nawet konta EA. Gram od dwóch tygodni, mam 23 lvl i nie chce stracić tego wszystkiego przez przypadek.
Moje urządzenie to Huawei P8 Lite.
Dziękuję za pomoc! ^~^
Wiadomość 1 z 7 (734 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Nie mogę zsynchronizować konta

Community Manager (retired)

Witam,

 

 

Po pierwsze chcę Ci podziękować za załączany zrzut ekranu, dzięki temu mogę wnioskować iż założyłeś konto osoby niepełnoletniej. W wielu krajach obowiązują przepisy wymagające od nas proszenia osób uruchamiających grę po raz pierwszy o podanie swojego wieku. Celem tego rodzaju przepisów jest chronienie najmłodszych graczy. Osoba niepełnoletnia, może grać w gry mobilne EA. Niemniej jednak niektóre funkcje gry mogą być ograniczone, jak choćby możliwość łączenia się z sieciami społecznościowymi, która powstała z myślą o osobach dorosłych. Tłumaczy to dlaczego na Twoim koncie są niewidoczne opcje powiązania konta. Więcej informacji znajdziesz w TYM LINKU

 

 

Pozdrawiam :D 

 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 7 (774 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Nie mogę zsynchronizować konta

Community Manager

Hej @osnapitz_Jake

 

Na początek sprawdź ten artykuł i upewnij się, że wykonujesz właściwe czynności aby powiązać swoje konta. Jeśli podczas logowania pojawi się jakiś błąd, zrób zrzut ekranu, który będzie go pokazywał, po czym załącz go w swojej odpowiedzi Standard smile 

 

Czekamy na więcej info :eahigh_file:

Wiadomość 2 z 7 (718 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę zsynchronizować konta

★ Apprentice
@EA_Kuba sprawdzałem ten artykuł chyba z milion razy, ale po przejściu do ustawień nie pojawia się nawet opcja zalogowania się do którejś z platform. W pliku zrzut ekranu moich ustawień Wink
Wiadomość 3 z 7 (713 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę zsynchronizować konta

Community Manager (retired)

Witam,

 

 

Po pierwsze chcę Ci podziękować za załączany zrzut ekranu, dzięki temu mogę wnioskować iż założyłeś konto osoby niepełnoletniej. W wielu krajach obowiązują przepisy wymagające od nas proszenia osób uruchamiających grę po raz pierwszy o podanie swojego wieku. Celem tego rodzaju przepisów jest chronienie najmłodszych graczy. Osoba niepełnoletnia, może grać w gry mobilne EA. Niemniej jednak niektóre funkcje gry mogą być ograniczone, jak choćby możliwość łączenia się z sieciami społecznościowymi, która powstała z myślą o osobach dorosłych. Tłumaczy to dlaczego na Twoim koncie są niewidoczne opcje powiązania konta. Więcej informacji znajdziesz w TYM LINKU

 

 

Pozdrawiam :D 

 

 

Wiadomość 4 z 7 (775 wyświetleń)

Dot.: Nie mogę zsynchronizować konta

★ Apprentice
Czyli sprawa wyjaśniona. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałem Standard smile
Czy jest jakiś inny sposób na przeniesienie konta na inny telefon? Dopiero za trzy lata osiągnę pełnoletność, a jestem pewien, że przynajmniej jeden raz zmienię telefon, a nie chce stracić postępu.

Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedź.
Wiadomość 5 z 7 (685 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę zsynchronizować konta

Community Manager (retired)

Witam @osnapitz_Jake

 

Ciesze się, że mogłam pomóc Standard smile. W nawiązaniu do Twojego drugiego pytania,  jak sam zważyłeś, konto niepełnoletnie nie posiada opcji połączenia go z innymi platformami, a co za tym idzie nie ma gwarancji, że uda się je przenieść na nowe urządzenie bez utraty postępów w grze Frown 

 

Pozdrawiam Standard smile 

 

Wiadomość 6 z 7 (655 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę zsynchronizować konta

★ Apprentice
@EA_Coral dobrze, dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam :*
Wiadomość 7 z 7 (654 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem