Dot.: Nie mogę włączyć the sims 4

autor: MattiuDefo
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Nie mogę włączyć the sims 4

★★★ Newbie

Gdy włączam the sims 4 zatrzymuje się na ładowaniu gry i po chwili się wyłącza,włączyłam wcześniej  zawartość zmodyfikowaną ze skryptami czy jakoś tak,próbowałam odinstalować i zainstalować ponownie grę ale to nie działa , ma ktoś na to jakąś radę ?

Wiadomość 1 z 8 (1 263 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Nie mogę włączyć the sims 4

Hero (Retired)
@misiaczek333
Co rozumiesz przez okreslenie "próbowałam odinstalować i zainstalować ponownie grę "? Czy usumęłas gre z komputera opcją usuń/ dodaj programy, pobrałas ją i zainstalowałas ponownie?
Jesli to zrobiłas to powód tego błedu tkwi w Twoim komputerze
Potrzebna wiec jest diagnoza twojego komputera.
Jak ja zrobić
Wejdz w MENU Start i wpisz w wyszukiwarke
dxdiag
otworzy sie program
kliknij w nim Save All Information
Komputer bedzie chciał byś wskazała miejsce gdzie ma umieścić dokument tekstowy ktory stworzy, Wystarczy wybrać na przyklad pulpit - jak wyjdziesz z tego programu znajdziesz zapisana kartke na pulpicie z informacjami o Twoim komputerze,
Te kartke mozesz umiescic w sieci i wkleic link tutaj do tego
Wiadomość 2 z 8 (1 250 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Nie mogę włączyć the sims 4

@misiaczek333
@kreatora
Nie rozumiem powyższej odpowiedzi. Porada ta wygląda, jakby jej autorka coś, gdzieś usłyszała, a za bardzo nie widziała co i gdzie w trawie piszczy.
Wpisanie w menu Start w komputerze polecenia "dxdiag", a następnie "Save All Information" wydrukuje graczowi jedynie informacje dotyczącą aktualnych parametrów komputera, karty graficznej, etc... wraz z informacją ile aktualnie posiada miejsca na twardym dysku. Na pewno gracz nie dostanie na tej kartce informacji o błędach zwiazanych z grą!.

@misiaczek333 , oczywiście możesz sprawdzić za pomocą wyżej podanej porady, ile masz pamięci w komputerze (obecnie zalecane dla gry The Sims - 8 GB), gdyż to pozwoli ci zorientować się, czy twój komputer na chwile obecną spełnia wymagania gry i jej dodatków.
Doradzam jednak przede wszystkim sprawdzić mody lub/i CC, gdyż któryś z nich może być nieaktualny i to on psuje ci grę. W tym celu wyjmij z gry (ścieżka docelowa, u mnie dysk C: C:\...\...\Documents\Electronic Arts\The Sims 4 folder "Mods". Gdy cały folder znajdzie się na pulpicie komputera wtedy zaloguj się na Origin i włącz grę. Jeżeli gra się jednak załaduje i będziesz mógł do niej wejść to będzie oznaczało, że w folderze Mod masz niekatulane CC/mody. Na wyszukanie tych zepsutych nie ma innej rady, jak małymi partiami wkładać je do nowo utworzonego folderu Mods i włączać grę. Tylko w ten sposób znajdziesz winowajcę.
Jeżeli lubisz w grze mody/lub i CC, to zalecam żebyś na Origin wyłączyła automatyczną opcję aktualizowania gry, a przed pojawieniem się następnej aktualizacji najpierw wyjmuj z gry cały folder Mods, następnie gdy już gra się zaktualizuje, włącz ją bez modyfikacji. Pozwoli to poprawnie skonfigurować zaktualizowaną grę.
-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 3 z 8 (1 227 wyświetleń)

Re: Nie mogę włączyć the sims 4

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@danuta720
Po co sie robi diagnoze komputera . Jest to przyjeta ogólnie procedura na EA Help
Z diagnozy tej mozna odczytac jaka karte graficzna ma komputer czy ma aktualne sterowniki do niej , ile posiada pamieci RAM, czy updaty Windowsa przebiegły pomyslnie. Bardzo wiele blędow przypisywanych grze wynika z posiadania zbyt slabej karty graficznej lub nieaktualnych sterownikow do niej, Nie wczytywanie sie gry czesto jest zwiazane z kartą graficzną . Jesli mam informacje, ze gracz sprawdzał gre po usunieciu modow i po reinstalacji gry jak w tym wypadku i dalej ma ten bład to gdzie nalezy szukac wedlug Ciebie tego błedu?

A dodatkowo - aktyalizacja gry nie dotyka folderu mods w Dokumentach , bo nie dotyka ona w ogóle Dokumentów tylko folder Program File gdzie gra jest zainstalowana, 

Dopiero po wlaczeniu gry nastepuje "zderzenie' pomiedzy tym co jest w Dokumentach a co zostało zmienione przez aktualizacje w Program File, Dlatego Maxis wyłącza mody w grze. Dopiero gdy je wlaczymy okaze sie czy pasuja one do gry czy nie. Dlatego wyjmowanie folderu mods przed aktualizacja jest bez sensu o ile wlozymy je z powrotem do gry przed jej właczeniem,

Wiadomość 4 z 8 (1 213 wyświetleń)

Re: Nie mogę włączyć the sims 4

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

@kreatora

Najlepiej niech @misiaczek333 poda konfigurację bezpośrednio tutaj, a nie poprzez Dxdiag. Nie koniecznie problem jest związany z samym komputerem. Pierwsze co, niech całkowicie wyjmie mody z gry. Ponieważ samo włączenie lub wyłączenie w opcjach gry zawartości zmodyfikowanej ze skryptami nie przyniesie rezultatu.

Wiadomość 5 z 8 (1 206 wyświetleń)

Re: Nie mogę włączyć the sims 4

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

Prosze przeczytac pierwszy post dokladnie. Mody zostaly wylaczone w grze, a dodatkowo gra zostala zreinstalowana - czyli jest virgin czysta, A blad wciaz jest,

Ja osobiscie rezygnuje z dalszego rozwiązywania tego problemu,

Nie watpie ze @danuta720 i @Narayen  sobie z tym poradzą

Good luck 

Wiadomość 6 z 8 (1 194 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Nie mogę włączyć the sims 4

[ Edytowane ]

@kreatora

Myślę, że warto raz jeszcze uważnie przeczytać pytanie @misiaczek333, a będzie można się zorientować, iż że błąd gry powstał dopiero w momencie włączenia przez nią w grze opcji "zawartość zmodyfikowanej ze skryptami ", czyli także po dodaniu do folderu Mods jakichś modów lub CC.

 

Przypuszczam, że  problem w tej chwili polega także na tym, że  @misiaczek333 nie wyczyścił komputera po odinstalowaniu gry. Trzeba wiedzieć, że w systemie komputera zawsze zostają jakieś resztki, które mogły się nałożyć na nowe pliki gry.

 

Co do wyjmowania folderu Mods przed aktualizacją, to nawet niedawno SimGuru Grant napisał na Twitterze, że należy przed każdą aktualizacją gry, wyłączać modyfikacje: "You should disable mods for every update.": https://twitter.com/SimGuruGrant/status/1030137172647530498

 

@misiaczek333

1. Odinstaluj grę.

2. Przeczyść komputer Cleaner-em

3. Ponownie uruchom komputer.

4. Pobierz (zainstaluj) grę oraz dodatki na komputer.

 

Dodatkowo możesz:

1. Użyć opcji Napraw grę z menu biblioteki Origin po naciśnięciu PPM na ikonę gry.

2. Uruchom grę jako administrator.

 

  Na razie nie dodawaj żadnych CC ani modów do folderu Mods.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 7 z 8 (1 175 wyświetleń)

Dot.: Nie mogę włączyć the sims 4

@misiaczek333

 

Witaj 

 

Udało się tobie rozwiązać problem ?

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 8 z 8 (1 126 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem