Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

autor: AntyHaliniarzPro
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

★★★ Newbie

Dzień dobry, przez kilka dni graliśmy ze znajomym w fife 20 i wszystko było okej aż do wczoraj, nie można się połączyć ponieważ wyskakuję komunikat "połączenie zostało przerwane" ekran ładowania mi się zacina i jest tło fify 20, poczytałem więcej na ten temat ustawiliśmy takie same porty on u siebie a ja u siebie 3569 i 3659 ale dalej nic nie działa, porty u usługodawcy internetu są odblokowane, jak rozwiązać problem proszę o kontakt i pomoc. Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 7 (1 145 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

EA Staff

Dzięki za zwrócenie uwagi @DarkKyrre faktycznie rozpędziłem się, podając Ci link do gry FIFA 21, kiedy oryginalny wpis dotyczy gry FIFA 20. 

 

Jeżeli grasz w grę FIFA 20 na konsoli PlayStation nowej generacji, to jest to wersja gry z PlayStation 4, którą uruchamiasz na PlayStation 5. Mam nadzieję, że dobrze to zrozumiałem. 😉

 

W takim przypadku powinieneś być w stanie połączyć się ze znajomym, ponieważ jest to wersja gry dla konsoli poprzedniej generacji, tyle że uruchamiana w środowisku konsoli nowej generacji.

 

Jeżeli masz problemy ze dołączeniem do Twojego kolegi zastosuj się do uwag zawartych we wcześniejszym wpisie. Mam nadzieję, że pomogą Ci one w optymalnym ustawieniu Twojego połączenia. 

EA_Cekiel
footer-thumb.png

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 7 (925 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

★★★★★ Newbie

Podbijam, mam ten sam problem!

Wiadomość 2 z 7 (966 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

EA Staff

Hej @DarkKyrre i dzięki za podbicie tematu @AntyHaliniarzPro,

 

Więc faktycznie Twoje przeczucie odnośnie portów odpowiedzialnych za połączeniem z kolegą jest jak najbardziej prawdopodobne. Porty niekoniecznie są zamknięte, ale mogą być przekierowane na inne urządzenie, poprzez przekierowanie stałe lub tymczasowe kiedy na Twoim routerze włączona jest usługa UPnP. 

 

Jeżeli ręcznie chcecie przekierować porty dla gry, pierwszym krokiem powinno być ustalenie stałego adresu IP dla urządzenia, na którym gracie.  W dalszej kolejności przedstawiam Wam listę wymaganych portów przez grę FIFA 20.

 

FIFA 20 na PC

  • TCP: 3569,8080,9946,9988,10000-20000,42124
  • UDP: 3659,9000-9999

FIFA 20 na PS4

  • TCP: 1935,3478-3480,3659,10000-10099,42127
  • UDP: 3074,3478-3479,3659,6000

FIFA 20 na Xbox One

  • TCP: 3074,3659
  • UDP: 88,500,3074,3544,3659,4500

Nie napisaliście, na czym gracie. W przypadku konsoli można sprawdzić typ NATu, jaki posiada konsola. NAT typu 1 to tzw. NAT otwarty, który nie posiada restrykcji jeżeli chodzi o połączenie. Powinniście się być w stanie również się połączyć jeżeli oboje macie NAT typu 2, czyli tzw. NAT ograniczony.

 

Wspomnę tutaj również o możliwości utworzenia strefy zdemilitaryzowanej - użycia trybu DMZ dla konsoli. Informacje na ten temat znajdziecie w dokumentacji routera. 

 

Dodam jeszcze, że porty muszą być otwarte u obu graczy, którzy chcą się ze sobą połączyć. 

 

Mam nadzieję, że to Wam pomoże. 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 3 z 7 (947 wyświetleń)

Dot.: Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

★★★★★ Newbie
@EA_Cekiel A czy problemem może być fakt, ze ja gram na PS5, a kolega na PS4, w przypadku FIFA 20?
Wiadomość 4 z 7 (941 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

EA Staff

Hej @DarkKyrre,

 

W tym przypadku nie uda się Wam połączyć ze sobą. Pomimo że jest to ta sama platforma, w grę nie da się grać pomiędzy różnymi generacjami konsol.

 

Oficjalną Informację na ten temat znajdziesz tutaj.

 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 5 z 7 (937 wyświetleń)

Dot.: Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

★★★★★ Newbie

Oficjalna informacja dotyczy jednak FIFA 21, a nie FIFA 20z

Wiadomość 6 z 7 (931 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę połączyć się z kolegą w fifa 20

EA Staff

Dzięki za zwrócenie uwagi @DarkKyrre faktycznie rozpędziłem się, podając Ci link do gry FIFA 21, kiedy oryginalny wpis dotyczy gry FIFA 20. 

 

Jeżeli grasz w grę FIFA 20 na konsoli PlayStation nowej generacji, to jest to wersja gry z PlayStation 4, którą uruchamiasz na PlayStation 5. Mam nadzieję, że dobrze to zrozumiałem. 😉

 

W takim przypadku powinieneś być w stanie połączyć się ze znajomym, ponieważ jest to wersja gry dla konsoli poprzedniej generacji, tyle że uruchamiana w środowisku konsoli nowej generacji.

 

Jeżeli masz problemy ze dołączeniem do Twojego kolegi zastosuj się do uwag zawartych we wcześniejszym wpisie. Mam nadzieję, że pomogą Ci one w optymalnym ustawieniu Twojego połączenia. 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 7 z 7 (926 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA