NFS Payback nie działa poprawnie - zawiesza w menu cały komputer

autor: Cybermarian321
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

NFS Payback nie działa poprawnie - zawiesza w menu cały komputer

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Dlaczego jak włączam grę NFS Payback menu się włącza ale gdy przechodzę żeby już grać chwilę się wczytuję i nagle komputer się zacina i gra dalej nie pójdzie i muszę wtyczkę z gniazdka wyciągać bo inaczej się nie wyłączy tak go zcina dlaczego a kupiłem orginalna grę w neonecie były 3 płyty

Wiadomość 1 z 4 (2 778 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dlaczego NFS Payback nie działa poprawnie?

Community Manager (retired)

@Cybermarian321 Hej!

 

Na początek sprawdź czy czasem w menu liczba klatek nie przekracza szybkości odświeżania monitora. Pomocny będzie licznik FPS w Origin:

 

524543.PNG

 

 

 

Jeśli wartości będą podchodzić w setkach/tysiącach FPS ...może to powodować duże obciążenie na CPU i w konsekwencji reset PC/systemu. Aby ustawić liczbę klatek pod odświeżanie monitora ustaw Synchronizacje Pionową w grze oraz w opcjach karty graficznej.

 

W grze (edycja pliku ustawień gry)

 

 %USERPROFILE%\Documents\Need for Speed(TM) Payback\settings\PROFILEOPTIONS_profile edytować poniższą wartość:

 

524542.PNG

Alternatywnie - ustaw w Panelu Sterowania NVIDIA, poniższą opcję:

 

54543631.PNG

 

Jeśli nie masz opcji Adaptive (adaptacyjne) ustaw Włącz lub inną opcję!

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 4 (3 433 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dlaczego NFS Payback nie działa poprawnie?

Community Manager (retired)

@Cybermarian321 Hej!

 

Na początek sprawdź czy czasem w menu liczba klatek nie przekracza szybkości odświeżania monitora. Pomocny będzie licznik FPS w Origin:

 

524543.PNG

 

 

 

Jeśli wartości będą podchodzić w setkach/tysiącach FPS ...może to powodować duże obciążenie na CPU i w konsekwencji reset PC/systemu. Aby ustawić liczbę klatek pod odświeżanie monitora ustaw Synchronizacje Pionową w grze oraz w opcjach karty graficznej.

 

W grze (edycja pliku ustawień gry)

 

 %USERPROFILE%\Documents\Need for Speed(TM) Payback\settings\PROFILEOPTIONS_profile edytować poniższą wartość:

 

524542.PNG

Alternatywnie - ustaw w Panelu Sterowania NVIDIA, poniższą opcję:

 

54543631.PNG

 

Jeśli nie masz opcji Adaptive (adaptacyjne) ustaw Włącz lub inną opcję!

Wiadomość 2 z 4 (3 434 wyświetleń)

Dot.: Dlaczego NFS Payback nie działa poprawnie?

★★★★★ Newbie

Bardzo konkretna i pomocna odpowiedź. Sam miałem podobny problem i natrafiłem na tę wskazówkę. Akurat jakis czas temu właśnie w panelu Nvidi zmienialem sychronizacja z "wlaczony" na "aplikacje 3d" i prawie napewno to było przyczyna zawieszania sie gry. Jeszcze nei sprawdziłem czy juz bedzie ok, ale na 99% będzie...

Wiadomość 3 z 4 (2 576 wyświetleń)

Dot.: NFS Payback nie działa poprawnie - zawiesza w menu cały komputer

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Mam ten sam problem i nic nie pomaga ledwo gre ucruchomie i koniec jak zatnie to trzeba resetowac komputer. Jakby ktoś miał jakiś pomysł co by mogło pomóc ..

 

 

 

Wiadomość 4 z 4 (1 450 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem