Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

autor: EdosPL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Newbie

Po odpaleniu gry pojawia sie komunikat Nieprawidłowa licencja. Kod przyczyny = Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

Naprawa i reinstalacja niewiele pomogły. instalacja Pakiet Media Feature Pack także nie, ponowne odpalenie vcredist_x64.exe też nic. Jakieś pomysły

Wiadomość 1 z 12 (7 210 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Pro

Cześć @EdosPL

 

Jeżeli posiadasz Windows 10 zastosuj się proszę do tej instrukcji.

 

Spróbuj pobrać i zainstalować ten pakiet: https://support.microsoft.com/en-us/help/3010081/media-feature-pack-for-windows-10-n-and-windows-10-...

 

Daj znać czy pomogło. 

 

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 12 (8 604 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Pro

Cześć @EdosPL

 

Jeżeli posiadasz Windows 10 zastosuj się proszę do tej instrukcji.

 

Spróbuj pobrać i zainstalować ten pakiet: https://support.microsoft.com/en-us/help/3010081/media-feature-pack-for-windows-10-n-and-windows-10-...

 

Daj znać czy pomogło. 

 

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Wiadomość 2 z 12 (8 605 wyświetleń)

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Newbie

POSZŁO - dzięki

Wiadomość 3 z 12 (7 191 wyświetleń)

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Pro

@EdosPL nie ma sprawy. Pozdrawiam. 

Wiadomość 4 z 12 (7 180 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Newbie

Witajcie, mam NFS PAYBACK i po instalacji i próbie włączenia gry mam ten sam problem. Pobierałem już ze strony MICROSOFTA wszystkie te aktualizacje i dodatki, błąd nadal wystepuję. Pobrałem sam plik mfplat.dll z internetu i wkleiłem do folderu systemowego, nadal nic. Odinstalowałem gre, puściłem ją jeszcze raz, nadal nic! Mam direct 12, czytałem ze nie obsługuje go NFS. Uruchomiłem w trybie zgodonści WIN 7 i WIN VISTA nadal ten sam problem...
Szukając rozwiązania trafiłem na wasz post, jak wspomniałem wgrałem aktualizacje i błąd nie znika. Jakieś sugestie? 

Wiadomość 5 z 12 (6 950 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Newbie

Witam,

Mam podobny błąd.

 

Zainstalowany pakiet nie pomógł ;/

 

Proszę o pomoc

Wiadomość 6 z 12 (6 807 wyświetleń)

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Pro

Spróbuj tego: (oficjalna pomoc)

 

JAK WYCZYŚCIĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ ORIGIN:

 

Podczas użytkowania programu Origin, możesz napotkać problemy związane z wyświetlaniem biblioteki gier, logowaniem bądź połączeniem. W takim przypadku rozwiązaniem najczęściej okazuje się być wyczyszczenie pamięci podręcznej programu. Po ponownym uruchomieniu program sam pobierze sobie aktualizację, bądź brakujące pliki, w ten sposób zastąpisz uszkodzone pliki, nowymi. 

 

1. Po pierwsze musisz wylogować się z programu Origin oraz zakończyć wszystkie procesy związane z programem.

*(Zdarza się, że nawet po wyłączeniu programu poprzez pasek startu w tle uruchomione są procesy związane z programem. Najlepiej upewnić się czy nie są uruchomione żadne procesy poprzez uruchomienie Menedżera zadań)

2. Następnie trzymając przycisk Windows (pomiędzy przyciskiem Ctrl i Alt po lewej stronie klawiatury), naciśnij literę "R". Otworzy się okienko "Uruchamianie"

3. Wpisz w okienku %ProgramData% (razem ze znakiem %) i naciśnij Enter

4. W liście folderów znajdź i otwórz folder Origin

5. Usuń wszystkie pliki z tego folderu POZA 'LocalContent' (ten folder jako jedyny MUSI pozostać w tym folderze)

6. Po usunięciu plików zamknij okienko, po czym ponownie użyj kombinacji Windows+R

7. Tym razem wpisz %AppData%, po czym naciśnij Enter

8. Usuń folder Origin. Znajdujesz się w folderze Roaming, który jest podfolderem AppData

appdata.jpg

 

 

 

 

 

9. Kliknij na słowo "AppData" (na szczycie folderu)

10. Otwórz folder Local

11. Z folderu Local usuń folder Origin

12. Uruchom ponownie komputer i ponownie zaloguj się do programu Origin

Wiadomość 7 z 12 (6 804 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Newbie

Niestety to też nie działa :/

Wiadomość 8 z 12 (6 642 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Newbie

Powiem wam tak, nie wiem co dokładnie zrobiłem, ale zabrałem się za pakiety media feature ze strony microsofta. Odinstalowałem to co miałem na komputerze i instalowałem je chronologicznie według linków. Prawdę mówiąc zainstalowały się tylko 2 , zresetowałem komputer i gra ruszyła w moim przypadku. 

 

Wiadomość 9 z 12 (6 637 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Missing DLL [MFPlatDLL] Error 0x7E

★★★ Newbie

W moim przypadku zainstalowanie Media feature pack for Windows 10 N and Windows 10 KN editions oraz wyczyszczenie pamięci podręcznej nie pomogło ... próbowałem instalować microsoft visual 2015 również nie pomogło... uruchamiam grę ze zgodnością z windows 7,8, vista również to samo, naprawiam grę i to samo. Mam Windows 10 Pro N ledwo co zainstalowany directx 12 ( tu wiem że może być problem ) ale musiałbym go odinstalować i zainstalować starszą wersję? Bo wtedy z innymi grami będę mieć problem ;-/

Wiadomość 10 z 12 (5 335 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem