Dot.: Mass Effect Andromeda ścina się wraz z dźwiękiem

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Mass Effect Andromeda ścina się wraz z dźwiękiem

★ Novice

Witam, jak w temacie: kupiłem Origin Acces, pobrałem Andromedę. Z początku gra chodziła wyśmienicie, jednakże po pierwszym wyłączeniu i ponownym uruchomieniu gry całkowicie ześwirowała. Przy włączeniu jakiegoś pliku audio, oddania strzału, a czasami i bez tego, następuje gwałtowny i chwilowy spadek klatek do 15-16. Podobny, jeśli nie identyczny problem znalazłem w poście sprzed ponad roku tutaj. Jednakże nie znalazłem tam rozwiązania. Korzystam z ustawień graficznych użytkownika z tego filmu: tutaj. Specyfikacja komputera:

Geforce GTX 970

Intel Core I5-6400

MSI H110m PRO-D

8gb ram ddr4

64-bitowy system Windows 10.

Dodam też, że używam zewnętrznej karty dźwiękowej: MAYA U5 - do której mam zainstalowane najnowsze sterowniki, tak samo jak do karty graficznej.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź Standard smile

 

Wiadomość 1 z 4 (1 064 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Mass Effect Andromeda ścina się wraz z dźwiękiem

Community Manager (retired)

@wodajapkowa Hej!

 

Spróbuj jeszcze poniższe sugestie:

 

USTAWIENIA NVIDIA + PLAN ZASILANIA

 

Ustaw Tryb Wysokiej Wydajności oraz inne wartości jak poniżej (przykład BF1.exe) w Panelu Sterowania NVIDIA  + Ustawienie planu zasilanie Windows na High Performance (Wysoka wydajność)!

Maximum Pre-rendered framed - ustaw na 1


14113143114.PNG

 

LUB

 

Virtual pre- rendered frames - ustaw na sterowane przez aplikację albo 1

 

15423121112.PNG

 

132131.PNG

 

ORIGIN

Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

 

STARSZY STEROWNIK - próbę użycia starszej wersji sterownika w wersji 391.24


 

W tym wątku znajdziesz również inne porady i sugestie i zastosuj je analogicznie do MEA. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10, możliwe, że Twój problem zbiegł się z "feralnymi" aktualizacjami po stronie samego systemu i stąd też takie spadki (patrz wątek).

 

Szczególnie skuteczne jest użycie:

 

OBEJŚCIE UŻYTKOWNIKA FORUM NVIDIA Z "MONITOREM PAMIĘCI" - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!

 

Spoiler
1. Download EmptyStandbyList and put it somewhere where you won't move ithttps://wj32.org/wp/software/empty-standby-list/

2. Right click > Properties and select Run as Admin under compatibility.
3. Open Task Scheduler > Create Task on the far right
4. General Tab (give it a name). Under security options > Change user or group > Advanced > Find Now > go down and choose SYSTEM (important to make it run silently in the background). Tick 'Run with highest privileges' and 'Hidden' at the bottom. Pictures here https://stackoverflow.com/questions/6568736/how-do-i-set-a-windows-scheduled-task-to-run-in-the-bac...

5. Triggers tab > New > On a schedule > One Time. Tick repeat task every 5 minutes (possibly excessive but it causes no issues). 
6. Actions tab > Start A program > Point to the EmptyStandbyList.exe file.
7. Done! Standby memory is automatically cleared every 5mins and BF1 especially will run smooth for hours!

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 4 (983 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Mass Effect Andromeda ścina się wraz z dźwiękiem

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@wodajapkowa Hej!

 

Jeśli gra wcześniej działała prawidłowo, spróbuj na początek poniższego:

 

Reset ustawień graficznych:

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu Mass Effect Andromeda na np. Mass Effect Andromeda kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty(%USERPROFILE%\Dokumenty\Bioware lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty\Bioware) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy gry mogą zostać usunięte! 

 

WYŁĄCZCIE ORIGIN W GRZE (prawy > Właściwości gry)

 

2313121.PNG

 

 

 Ustaw w Panelu Sterowania NVIDIA, opcję Synchronizacji pionowej (Adaptacyjna, WŁĄCZ lub inna dostępna) + Preferuj Maksymalną Wydajność (dla  Nvidia) 

 

46335464.PNG

 

 

WYŁĄCZCIE opcję NVIDIA SHARE w GeForce Experience (Overlay) i proces odpowiedzialny za GeForce Performance Monitor

 

11231111.PNG

 


 

Spróbuj użyć wewnętrznej zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie głównej i zerknij na ten filmik poniżej;

 

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 2 z 4 (1 029 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Andromeda ścina się wraz z dźwiękiem

★ Novice

Witam, wykonałem wszystkie kroki  - wyłączyłem zapisy, ustawiłem to w panelu NVIDIA i tak jak na filmiku ustawiłem jakość post-procesu na niski. Gra zaczęła chodzić. Mało tego, wszystko ustawione na ultra i prawie stałe 60 klatek. Niestety, nie trwało to za długo. Grałem godzinę i na chwilę zostawiłem zatrzymaną grę (ok.20 minut.). Wróciłem i gdy spróbowałem grać problem się powtórzył - ogromne ścinki. Ciągłe resetowanie tych ustawień co godzinę nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem więc liczę na inne. Dodam, że po "wyjściu do pulpitu" gra zatrzymuje się na jakieś 2 minuty i jest czarny ekran. Przesyłam plik dxdiag. 

Wiadomość 3 z 4 (1 018 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda ścina się wraz z dźwiękiem

Community Manager (retired)

@wodajapkowa Hej!

 

Spróbuj jeszcze poniższe sugestie:

 

USTAWIENIA NVIDIA + PLAN ZASILANIA

 

Ustaw Tryb Wysokiej Wydajności oraz inne wartości jak poniżej (przykład BF1.exe) w Panelu Sterowania NVIDIA  + Ustawienie planu zasilanie Windows na High Performance (Wysoka wydajność)!

Maximum Pre-rendered framed - ustaw na 1


14113143114.PNG

 

LUB

 

Virtual pre- rendered frames - ustaw na sterowane przez aplikację albo 1

 

15423121112.PNG

 

132131.PNG

 

ORIGIN

Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

 

STARSZY STEROWNIK - próbę użycia starszej wersji sterownika w wersji 391.24


 

W tym wątku znajdziesz również inne porady i sugestie i zastosuj je analogicznie do MEA. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10, możliwe, że Twój problem zbiegł się z "feralnymi" aktualizacjami po stronie samego systemu i stąd też takie spadki (patrz wątek).

 

Szczególnie skuteczne jest użycie:

 

OBEJŚCIE UŻYTKOWNIKA FORUM NVIDIA Z "MONITOREM PAMIĘCI" - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!

 

Spoiler
1. Download EmptyStandbyList and put it somewhere where you won't move ithttps://wj32.org/wp/software/empty-standby-list/

2. Right click > Properties and select Run as Admin under compatibility.
3. Open Task Scheduler > Create Task on the far right
4. General Tab (give it a name). Under security options > Change user or group > Advanced > Find Now > go down and choose SYSTEM (important to make it run silently in the background). Tick 'Run with highest privileges' and 'Hidden' at the bottom. Pictures here https://stackoverflow.com/questions/6568736/how-do-i-set-a-windows-scheduled-task-to-run-in-the-bac...

5. Triggers tab > New > On a schedule > One Time. Tick repeat task every 5 minutes (possibly excessive but it causes no issues). 
6. Actions tab > Start A program > Point to the EmptyStandbyList.exe file.
7. Done! Standby memory is automatically cleared every 5mins and BF1 especially will run smooth for hours!
Wiadomość 4 z 4 (984 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem