Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

autor: SimonKaleka
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

★★★ Newbie

Mam Problem odnośnie gry Apex gra po włączeniu odpala się normalnie jednak gdy kliknę kontynuuj gra zaczyna się ładować przez kilka dobrych minut i widnieje w prawym dolnym rogu tylko znaczek Apexa który ciągle się ładuje po załadowaniu  gra działa poprawnie przez chwile po czym zawiesza się i przestaje działać grę przeinstalowywałem 2 razy na originie i próbowałem także zainstalować na steam jednak problem jest taki sam Czasami wyskakuje błąd z połączeniem po czym po kliknięciu kontynuuj gra ładuje się w sekunde Liczę na szybką pomoc

Wiadomość 1 z 13 (1 995 wyświetleń)

Re: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@SimonKaleka

Mogą być rózne powody tego. Moze to powodować karta graficzna ktora nie moze uciagnąć gry z jakiegoś powodu - najbardziej prawdopodobne
1. Sprawdź czy twoja karta ma aktualne sterowniki i czy sie nie grzeje po wlaczeniu gry za bardzo i za szybko

 

2. U innych graczy tez sie to ostatnio zdarzyło ostatnio i tak sobie radzili - tu dwa rozwiazania ktore zadzialały

-Uruchom Apex i przejdź do czarnego ekranu ładowania

- Musisz poczekac na komunikat o błędzie limitu czasu połączenia (od 2 min do 10minut )

- Natychmiast spróbuj ponownie się połączyć

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Infinite-black-loading-screen/m-p/10482784#M125171

 

Uruchom grę w oknie w trybie pelnego ekranie -a nie w trybie okienkowym , lub vice versa  jesli miałes tryb pelnego ekranu na poczatku. Mozesz tez sprobowac zmieniac rozdzielczosć ekranu  (na 1920x1080 jesli masz taka opcje lub inne)  i zobacz czy to pomoglo

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Apex-Legends-Black-Screen/m-p/7789345#M39054

 

EDitT

Jak zmienic tryb pelnego ekranu na okienkowy 

origin /Mojja biblioteka gier - prawym myszy na okladke gry - wlasciwosci gry

przejdz do zaawansowane opcje uruchamiania i w puste okinko wpisz

-w 

zatwierdz

Latwiej na Win 10 jest wcisnąć jednoczesnie klawisz Alt po lewej i klawisz Enter skrajny po prawej na dole klawiatury - to zmienia automatycznie tryb ekranu w grze z pelnego do okienkowego

 

 

 

Wiadomość 2 z 13 (1 964 wyświetleń)

Re: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

★★★ Newbie

Sprawdziłem twoje propozycje ale jednak  żadna z nich nie pomogła odnośnie karty graficznej o której mówisz to posiadam nvidia geforce rtx 2060 wiec tu nie ma opcji żeby nie mogła uciągnąć takiej gry jak na dużo bardziej wymagających tytułach daje sobie radę sprawdziłem także sterowniki i one także są zaktualizowane zmieniałem rozdziałki i tak nic nie pomaga ustawienia samej gry także zmniejszyłem  jedyne co mnie zaniepokoiło to sprawdziłem w menadżerze zadań jak obciążony jest mój komputer to przy właśnie tym czarnym ekranie procesor jest obciążony przez chwile w 60% pamięć dochodzi do 50% ale zużycie energii skacze z bardzo wysokiej do niskiej i to mnie niepokoi jednak jak już chwile poczekam wszystko spada

Wiadomość 3 z 13 (1 944 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@SimonKaleka

No musze cie zmartwić to problem ktory prawdodobnie wystapil dość masowo po aktualizacji Origin i jak na razie oprocz ponawianie prob dolaczenia po komunikacie o wyczerpaniu limitu czasu ktore to dołaczenie czasem sie udaja a czasem nie - (to chyba zalezy od jakości łacza internetowego ) a nawet jesli sie uda to szczescie nie trwa dlugo to na razie nie ma rozwiazania tego problemu.

Tu masz przetłumaczony post gracza z wczoraj ktory dokladnie opisuje to samo zjawisko jakie opsales i ty. Obciazenie procesora. plus dodatkowo takze spadek FPS
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Infinite-black-loading-screen/m-p/10482975#M125184
"EA u mnie dokładnie to samo tutaj się dzieje „nieskończony ekran ładowania”, a menedżer zadań mówi mi, że procesor i dyski twarde są bardzo obciążone przez co najmniej 2 minuty , a po wybraniu typu gry zawiesza się ona na kolejną minutę ,  potem ponownie obciążenie procesora gwałtownie rośnie, a następnie znow mam raport o kolejnym limicie czasu serwera."
Ja osobiście myśle ze duzo zalezy od internetu - prawdopdobnie przy połaczeniu kablowym tego problemu nie ma, bo jednak ten bład nie dotknął wszystkich - 100% graczy Apexa tylko ich niewielką część.

Edit - poz zastanowieniu sie 

Moze spróbuj wyczyścić cache Origin . Nie wiem czy to pomoze ale na pewno nie zaszkodzi. Reinstalacja Origin nie usuwa cache 

https://help.ea.com/pl-pl/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/

Wiadomość 4 z 13 (1 910 wyświetleń)

Re: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

Community Manager

Hej @SimonKaleka 

 

Daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem Standard smile

Wiadomość 5 z 13 (1 652 wyświetleń)

Dot.: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

★★ Novice

Mam dokładnie taki sam problem próbowałem przeinstalować grę kilkukrotnie, problem występuje i przez steam i przez origin. Po uruchomieniu wciskamy kontynuuj i gra ładuje się 3-10 min po czym wyskakuje błąd jak w załączniku, potem po kliknięciu kontynuuj gra odpala się bez problemu ale w grze przy zmianie trybu np z ranked na arena gra się zacina na kilka minut po czym wyrzuca powyższy błąd ( nie zawsze tak jest) . Odpalanie gry za pomocą administratora czyszczenie plików, nic nie pomaga. Problemem nie jest karta graficzna ani połącznie, próbowałem i na przewodowym i po wifi. Dodam że w drużynie gra nie chciała się wyszukać w ogóle, natomiast solo udało mi się wystartować. po rozpoczęciu gry nie ma żadnych problemów ale uruchomienie jej lub późniejsza zmiana trybu graniczy z cudem. Proszę o szybką pomoc!

Wiadomość 6 z 13 (1 470 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

EA Staff

Witaj @NRG_DuDi

 

Napotykany przez Ciebie błąd (code:net) jest bardzo ogólnym komunikatem o błędzie, który po prostu dotyczy połączenia. Niestety ze względu na jego ogólność nie jesteśmy w stanie precyzyjnie stwierdzić, co może być tego przyczyną.

 

W pierwszej kolejności zalecam Ci sprawdzenie, czy nie jest  to problem, który dotyczy antywirusa. Warto dodać grę do listy wyjątków i zrestartować komputer.

 

Możesz spróbować również sprawdzić, czy problem nie dotyczy Centrum Danych, z którym próbujesz się połączyć. 

 

 

W tym celu

  1. Uruchom grę. Pojawi się ekran ładowania z przyciskiem „Kontynuuj”. 
  2. Kliknij , żeby wyświetlić listę Centrów Danych. 
Apex-data-center.jpg

 

Teraz wystarczy, że wybierzesz inne Centrum Danych niż to, które ustawione było domyślnie. W przypadku jeżeli uda Ci się połączyć, możesz spróbować powrócić do ustawień i zmienić Centrum Danych na to, które będzie dla Ciebie optymalne. 

 

Apex-data-center-selection.jpg
EA Help.png

 


 

Jeżeli w dalszym ciągu będziesz doświadczać problemów, sprawdź artykuły na naszych oficjalnych stronach EA Help:

 

📖 Rozwiązywanie problemów z połączeniem

📖 Otwieranie portów, by rozwiązać problemy z połączeniem

📖 Jak sprawdzić, czy problem dotyczy twojego urządzenia lub konta

 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 7 z 13 (1 411 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

★★★ Newbie

@EA_Cekiel a co zrobić, jeżeli problem wiecznego ładowania występuje od samego początku? Nie pojawia mi się nawet przycisk kontynuuj.
Resetowałem router, komputer, czyściłem dnsy, odblokowywałem porty, uruchamiałem jako admin, przeinstalowałem grę. Wspomnę tylko, że grałem w Apexa w niedzielę rano, a już po południu (aż do dzisiaj) nie mogłem się zalogować.

Wiadomość 8 z 13 (1 360 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

EA Staff

Hej @valaih,

 

Czy możesz sprawdzić ustawienia Twojej zapory sieciowej, lub antywirusa? Wysoce prawdopodobne jest, że coś blokuje dostęp gry do połączenia z internetem. Daj nam znać jak tylko uda Ci się ustalić, czym było to spowodowane. 

 

Jeżeli problem dotyczy również jakichkolwiek gier i programów innych od Apex Legends możesz dodatkowo sprawdzić, czy podobnie sytuacja będzie wyglądała po połączeniu do innej sieci komputerowej. Ponieważ chodzi tylko i wyłącznie o przeprowadzenie testu połączenia możesz utworzyć hotspot — punkt dostępowy do internetu, z poziomu Twojego telefonu i zobaczyć czy uda Ci się załadować grę.   

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 9 z 13 (1 347 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mam problem odnoścnie gry Apex podczas uruch

★★★ Newbie

@EA_Cekiel dzięki, coś z routerem nie działało - po kilku resetach wpuszcza mnie dalej Standard smile

Wiadomość 10 z 13 (1 330 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem