Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

autor: kreatora
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

★★ Novice

Witam serdecznie,

 

kupiłam jeden dodatek (podstawkę dawali gratis) do The Sims 4 na Steam, pomimo, że dotychczas kupowałam wszystko w Origin (podstawowa wersja + naście dodatków). Zainstalowałam podstawę + dodatek na Steam - platformy (Steam i Origin) się połączyły i odpaliłam grę na Steamie. Działała tylko podstawa + ten jeden zakupiony przez Steama dodatek. Na Steamie innych dodatków nie miałam, ponadto nie była to macierzysta platforma EA, toteż było to dla mnie zrozumiałe. Wróciłam na Origin - pojawiła się tam "druga gra" The Sims 4 z adnotacją Steam. Odpaliłam ją - ponownie działała tylko podstawa + ten jeden zakupiony dodatek. Wyłączyłam i odpaliłam pierwotne The Sims 4 zakupione na Origin ze wszystkimi dodatkami. Niestety sytuacja ta sama - żadne dodatki nie działają, tylko ten jeden zakupiony przez Steam. Czy ktoś miał podobną sytuację i może mi pomóc rozwiązać ten problem?

 

Dziękuję i pozdrawiam Coffee cup

Wiadomość 1 z 11 (18 330 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Animandareth 

 

Dokladnie tak, jak pisala Tokusa w drugą stronę to nie działa. 

Na dzis po konsutacji wiem ze aby wszystkie dodatki chodzily razem z jedna podstawą trzeba najpierw odinstalowac wszystko co kupiłas na Origin łacznie z podstawką. Jak to wszystko zrobic:

 

1. Przenies na pulpit  folder The Sims4 znalezionych w Documenty \ Electronic Arts \ The Sims 4
2. Odinstaluj wersje Origin i Steam ze wszystkimi dodatkami (aby na komputerze nie pozostało nic z Sims 4)
3. Zainstaluj ponownie wersję Steam z całą zawartością, a następnie uruchom ją na Steam.
4. Twoich dodatków z  Origin będzie brakować, więc po uruchomieniu gry zamknij ją i uruchom Origin (Steam nadal działa).
5. Przejdź do kafelka gry Steam w Origin (jeśli go masz, w przeciwnym razie po prostu użyj The Sims 4 starego  w Origin (ale go nie instaluj!)  tylko przejdz do strony gdzie masz liste dodatków  i zacznij instalować dodatki, które masz w Origin.
6. Następnie uruchom grę przez Steam.
7. Jeśli masz teraz swoje dodatki , przenieś kopie zapasowe folderu Ts4 z pulpitu z powrotem do folderu Electronic Arts  (przedtem usuń stamtad nowy folder TS4 ktory tam sie utworzył po właczeniu gry) 

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 11 (18 113 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

Hero (Retired)
@Animandareth

Mysle ze gdy kupilas grę na steamie zainstalowała sie ta podstawka i przypisany do niej dodatek. W ten sposob mialas zainstalowane na kmputerze 2 podstawki i Origin zgłupiał.
Kliknij w bibliotece w Origin prawym myszy na okladke The Sims 4 Steam
i wybierz Odinstaluj .
Teraz gdy uruchomisz grę kupiona na Origin powinny dzialac wszystkie dodatki.
Jesli wystapia dalej klopoty po prostu odinstaluj obie wersje TS4 - tą z Origin tez i ponownie zainstaluj ale tylko tę podstawke z Origin, Dodatki zainstaluj sie automatycznie plus ten dodatek ze Steamu tez powinien sie zainstalowac.
Gdyby nie chcial sie zainstalować , to po zainstalowaniu podstawki i wszystkich innych dodatków z Origin kliknij na okładke TS4 w bibliotece co przeniesie cie na stronę gdzie sa wszystkie dodatki , akcesoria i pakiety rogrywki. odszukaj ten zakupiony dodatek i powinin mieć na okładce opcje "Pobierz"

Nie jestem pracownikiem EA
Wiadomość 2 z 11 (18 293 wyświetleń)

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

★★ Novice

Dziękuję za odpowiedź,

 

niestety mój problem wciąż istnieje. Odinstalowałam The Sims 4 przez platformie Steam. Zaskakujące, ale odinstalował się równocześnie na Originie. Troszkę byłam tym zaskoczona, ale fakt pozostaje faktem. Zainstalowałam ponownie przez Origin podstawkę The Sims 4 + wszystkie dodatki. Dodatku kupionego na Steam nie było, toteż postanowiłam postąpić zgodnie z Twoją radą i doinstalować go "ręcznie". Na platformie Origini, pod tym nieszczęsnym dodatkiem tkwił komentarz "Ta zawartość jest dostępna na platformie Steam. Pobierz ją tam, aby dodać do gry.". Niestety nie mogę jej pobrać ze Steama, nie instalując podstawki - i tu wracam do punktu wyjścia.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia Heart

 

Wiadomość 3 z 11 (18 242 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

Hero (Retired)
@Animandareth

Spróbuj skontaktowac sie bezposrednio z supportem EA.
Moze oni wiedzą cos czego ja nie wiem,
Teoretycznie dodatek zakupiony na Steamie powinen na działać z podstawką na Origin bo inaczej kupowanie tam dodatków traci sens. Wedlug twojego opisu wyglada to i działa jak dwie zupelnie rozne gry. ktore tylko przez przypadek mają ta sama nazwe.
Czyli grę kupiona na steamie mozna uruchomic z Origin i miec to w swojej bibliotece i nic poza tym.
https://answers.ea.com/t5/Dyskusja-ogolna/Jak-skontaktowac-sie-z-doradca-poprzez-strone-EA-Help/m-p/...

Obawiam sie ze nawet zwrocic ego zakupu nie bedziesz mogła bo teoretycznie wszystko jest w porzadku .
Gra "X" zakupiona na platformie Steam wraz z dodatkiem tam kupionym dziala przecież poprawnie

Wiadomość 4 z 11 (18 212 wyświetleń)

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

★★ Novice

Tak zrobię.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie Coffee cup Heart

Wiadomość 5 z 11 (18 201 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

★★ Apprentice

@Animandareth 

 

Czy sprawdzałaś na steamie, czy są kody do dodania, zanim połączyłaś wersję steamową z origin? 

Tak pobieranie kodu gry wygląda w sprawie The Sims 3, taki klucz produktu następnie możesz dodać do origin, nie testowałam jednak tego i nie jestem już w stanie, czy dlc ze steama łączy się z podstawą z originst.jpg

 

Jedynym co mogę ci obecnie polecić, jest próba zwrotu zakupu na steam: mogą co prawda odmówić zwrotu w sprawie niektórych dlc, ale spróbować nie zaszkodzi.

W aplikacji steam: Pomoc techniczna steam > wybierasz grę którą chcesz zwrócić > dalej wybierasz formę zwrotu pieniędzy

 

"Zwrotowi na Steam nie podlegają zakupy w aplikacji oraz niektóre DLC. Steam bardzo rygorystycznie podchodzi do tych zasad, więc nie można dokonać zwrotu gier zakupionych dawniej niż 14 dni temu, lub jeżeli przekroczyliśmy czas gry ponad regulaminowe 2 godziny."

 

A tak to wszystkie źródła internetowe podają, że połącznie między steam a origin wyglada tak, że jeśli zakupisz podstawę na steamie, zostaną tam dodane tez dlc zakupione na origin, ale w drugą stronę to nie działa, nie mniej możesz próbować rozmawiać z ekipą EA tak, jak radziła ci kreatora

Wiadomość 6 z 11 (18 138 wyświetleń)

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Animandareth 

 

Dokladnie tak, jak pisala Tokusa w drugą stronę to nie działa. 

Na dzis po konsutacji wiem ze aby wszystkie dodatki chodzily razem z jedna podstawą trzeba najpierw odinstalowac wszystko co kupiłas na Origin łacznie z podstawką. Jak to wszystko zrobic:

 

1. Przenies na pulpit  folder The Sims4 znalezionych w Documenty \ Electronic Arts \ The Sims 4
2. Odinstaluj wersje Origin i Steam ze wszystkimi dodatkami (aby na komputerze nie pozostało nic z Sims 4)
3. Zainstaluj ponownie wersję Steam z całą zawartością, a następnie uruchom ją na Steam.
4. Twoich dodatków z  Origin będzie brakować, więc po uruchomieniu gry zamknij ją i uruchom Origin (Steam nadal działa).
5. Przejdź do kafelka gry Steam w Origin (jeśli go masz, w przeciwnym razie po prostu użyj The Sims 4 starego  w Origin (ale go nie instaluj!)  tylko przejdz do strony gdzie masz liste dodatków  i zacznij instalować dodatki, które masz w Origin.
6. Następnie uruchom grę przez Steam.
7. Jeśli masz teraz swoje dodatki , przenieś kopie zapasowe folderu Ts4 z pulpitu z powrotem do folderu Electronic Arts  (przedtem usuń stamtad nowy folder TS4 ktory tam sie utworzył po właczeniu gry) 
Wiadomość 7 z 11 (18 114 wyświetleń)

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

★★ Novice

Zadziałało 

 

Odinstalowałam wszystkie możliwe elementy The Sims 4 powiązane z platformą Origin. Zainstalowałam podstawkę przez Steam i natychmiast moich naście dodatków z Origin automatem się pobrało i doinstalowało. Ten jeden zakupiony przez Steam doinstalowałam "ręcznie" i teraz działają wszystkie. Odpalam The Sims 4 przez Steam i tak już pozostanie. 

Bardzo dziękuję za pomoc!

--

Pozdrawiam serdecznie Heart

Kasia

Wiadomość 8 z 11 (18 081 wyświetleń)

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

Community Manager

Dzięki za potwierdzenie @Animandareth Standard smile

Wiadomość 9 z 11 (18 059 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kupiłam grę Sims 4 w Origin, a dodatki na Steam

★ Novice
@kreatora Mam jedno wazne pytanie. Czy da sie jakos przeniesc gre The Sims 4 z Origina na steama?
Wiadomość 10 z 11 (17 115 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem